Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Palio Weekend 1,6 16V 1999 Problem z obrotami

27 Cze 2007 20:06 2892 8
  • Poziom 11  
    Mam pytanie co może być przyczyną nierównych obrotów na benzynie gdy silnik jest zimny. tzn że jak odpalam samochód to na benzynie mi lekko kuleje, natomiast gdy przełączy się na gaz wszystko jest ok.

No i mam jeszcze jeden problem z instalacją gazową, a mianowicie gdy założę silniczek krokowy regulujący przepływ gazu to mi spala 15l/100km
    a narazie mam założoną śrubę regulacyjną.
    Oczywiście byłem u gazowników żeby mi to wyregulowali i nic nadal 15l aha a na śrubie spala mi 11-12l/100km

PROSZĘ O POMOC.
  • Poziom 39  
    proponuję sprawdzić lambdę
    prawdopodobnie jest przyczyną złej pracy na benzynie i dużego spalania gazu
    możliwe też uszkodzenie przekaźnika sygnału z lambdy w elektronice od LPG
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    właśnie lambde wymieniłem a czy można skasować jakoś błędy sondy lambda bez komputera?? Bo nie jestem pewien czy ci z warsztatu to zrobili po wymianie sondy(jakoś im nie wierzę)

Też wydaje mi się że sonda bo na począdku na benzynie było ok dopiero później coś się stało i okazało się że sonda jest walnięta więc mi wymienili no i dalej to samo:(
  • Poziom 17  
    Wyczyść wtryski, to ma b.duże znaczenie
  • Poziom 17  
    nie wzioles pod uwage ze sonda na zimnym nie pracuje i nic niema wtedy do obrotow biegu jalowego.trzeba popatrzec na parametry na komputrze jak jest zimny i napewno wyjdzie co jest nie tak.
  • Poziom 22  
    Jedź do takiego warsztatu gdzie zresetują Ci parametry autoadaptacji. Prawdopodobnie masz złe (zbyt długie) czasy wtrysku na zimnym silniku. Na koniec dodam, że problem po jakimś czasie jazdy na LPG zapewne znowu się pojawi...

Pozdrawiam...
  • Poziom 11  
    a czy silniczek krokowy gazu powinien się przymykać lub otwierać podczas zwiększania obrotów?? bo ten mój stoi w swoim miejscu i dodam że otwiera się podczas przełączania na gaz i później tak jak ustanie tak stoi bez ruchu.

Dodano po 10 [minuty]:

to jeszcze dodam że na ciepłym silniku na benzynie podczas wciskania pedału gazu najpierw spadają obroty a dopiero tak po sekundzie wzrastają, no i gdy silnik jest ciepły tak 70-80 st to samochód chodzi dobrze natomiast przy temperaturze 90- włączania się wentylatora samochód odczuwalnie traci moc, tzn gdy jest chłodno lepiej chodzi i ma lepsze przyspieszenie niż gdy jest ciepło (dziwne trochę ale tak jest)
  • Poziom 11  
    POMOŻE MI KTOŚ ???
  • Poziom 17  
    w jaki sposob mamy Ci pomoc?jedz na komputer dostaniesz wydruk moze beda jakies bledy ale wazne sa parametry co tam widac na zimnym a co na cieplym silniku?jesli wszystkie czujki itp beda sprawne ustawia odnowa sterownik i wszystko bedzie ok.Pozdrawiam.