Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektronika WS-300 i PM-821. jakie głośniki?

kwiatekws300 28 Cze 2007 00:39 3161 10
  • #1 28 Cze 2007 00:39
    kwiatekws300
    Poziom 9  

Witam.;) Długo szukałem w internecie informacji, danych dosłownie czegokolwiek nt. sprzętu które nabyłem ostatnio , za cenę śmieszną bo 50zł z pobliskiej szkoły jako złom użytkowy czym wcale nie jest. dopiero teraz zdecydowałem sie na ten post bo naprawde jestem bezradny. Mianowicie chodzi o wzmacniacz mocy firmy "Elektronika"( pochodzącej z legionowa) WS-300 i pulpitu mikserskiego tez elektroniki PM- 821. Wszystko chodzi elegancko, i pięknie , a lata produkcji to ok. 1980 roku. ten sprzęt podłączony do głośników PRISM EMERALD (do 2 tych największych)które są zaadoptowane do kina domowego, gra bardzo bardzo solidnie (moim zdaniem oczywiście). Jednak chciałbym kupić sobie oddzielne głosniki ze tak powiem na stałe przeznaczone do WS-300 i PM-821 na własny użytek. i tu jest problem . posiadam tylko sprzęt, zero informacji i nie mam pojęcia jakie głośniki byłyby najlepszym rozwiązaniem do tego zestawu porostu nie znam sie za bardzo . Chciałbym aby zestaw jaki pomożecie mi skompletować miał wysoką jakość dźwięku i był za przystępną cenę.Dołączam zdjęcia i przepraszam ze tak długo. Licze że mi pomożecie. Pozdrawiam i czekam na rzetelne odpowiedzi.:D

Wszystko jest na zdjęciach..przepraszam ze nie fajny sposób dołączania zdjęc ale lepiej nie umiem...

0 10
  • #2 28 Cze 2007 10:25
    Kwaczor

Spec od akustyki

Proszę usunąć zdjecia, zmniejszyć ich rozmiar i umieścić jeszcze raz. Najlepiej do 800x600 i do 50kB.

0
  • #3 28 Cze 2007 18:36
    DrobnyCiulacz
    Poziom 17  

kwiatekws300 napisał:
    za cenę śmieszną bo 50zł z pobliskiej szkoły jako złom użytkowy

O mamo, kiedy ja trafię na taką okazję ? :smoke:
    kwiatekws300 napisał:
    Chciałbym aby zestaw jaki pomożecie mi skompletować miał wysoką jakość dźwięku i był za przystępną cenę.

Konkrety kolego kwiatekws300, konkrety :wink: Jeśli mamy coś doradzić musisz powiedzieć ile możesz wydać na nowe kolumny, jakiej muzyki słuchasz , czego dokładnie oczekujesz . Jeśli planujesz ewentualne wydatki do 900 zł to obawiam się że wśród nowych kolumn nie znajdziesz słyszalnie lepszych od używanych obecnie.

Ze zdjęć wynika że to jest wzmacniacz estradowy , co stanowi pewien ewenement wśród produktów firmy Elektronika.Ponieważ ta firma od lat specjalizuje się w wzmacniaczach radiowęzłowych. Podstawowe dane masz podane z tyłu obudowy ( 2x150W 4 ohm i możliwość pracy w mostku 300W 8 ohm). O szczegóły możesz zapytać producenta http://www.elektronika-legionowo.com.pl/ .

Jako że jest to wzmacniacz estradowy,średnio nadaje się do wykorzystania w domu - gdzie przede wszystkim liczy się jakość (wierność wzmacnianego dźwięku) a nie moc. Produkty tej firmy są znane z bardzo mocnego zasilania,nie zdziwiłbym się jeśli pobór mocy (660 VA) odpowiada zastosowanemu tam transformatorowi ! Między innymi dlatego bardzo dobrze by współpracował z kolumnami Tonsil Zeus http://www.protonsil.pl/?s=1&page=1&k=1&cid=8&p=2
    Nie grzeszą one jakością reprodukowanego dźwięku , ale w tej cenie trudno znaleźć lepsze na małe imprezy . W wielkim uproszczeniu takie "super altusy". Jeśli oczywiście ta nazwa coś ci mówi :P
    Pozdrawiam

0
  • #4 28 Cze 2007 23:50
    kwiatekws300
    Poziom 9  

Po pierwsze to fajnie że ktos sie zainteresował i wielkie dzieki Ci za to !:)

A wiec tak: słucham wszystkiego prócz metalu. ale chyba najcześciej cos w stylu Energy 2000 jednak nie zawsze, także The Beatles, Happysad i takie tam ... :) Producenta pytałem to mi kazali dzwonić do konstruktora i nic mi sami nie napisali a inaczej jest jak ktoś napisze co i jak po kolei a inaczej jak rozmawia sie z kimś takim jak konstruktor i... nie zadzwoniłem :P

Miło mi slyszec ze udał mi sie zakup.. był jeszcze ws-200 ale poharatany troche..

Te Zeuski to ciekawy sprzęt i szczerze patrzyłem już sobie na nie.... co do ceny jaka mógłbym wydać to około 1000zł ale raczej juz na 2 sztuki łącznie . Wiem ze na nowe to nie poszaleje za bardzo ale sporo jest używanych... w moim mieście jest kilka komisów rtv a wiec może czegoś poszukam... właśnie tylko czy waszym zdaniem jest sens brać coś z komisu..
    Kolejne pyt. to to czy impreze (osiemnastkę) mógłbym zrobić właśnie na prismach i tym sprzęcie.. czy by to wytrzymało i wogóle
    Jeszcze jedno pytanie.. co by było gdybym podłączył głośniki np. 8 omowe o większej mocy niż 150W... i czy mam wiernie szukać jakiś 4 ohm i nic innego...
    Pozdrawiam:)

0
  • #5 29 Cze 2007 13:48
    gregor10
    Poziom 27  

sprzet masz pozadny , okazja byla dobra , kup donich altusy 300 , bo zeusy to beda sie marnowac , do nich trzeba wiekszego sprzetu - wyzsza polka , bo beda sie marnowac...

1
  • #6 29 Cze 2007 19:15
    DrobnyCiulacz
    Poziom 17  

kwiatekws300 napisał:
    czy impreze (osiemnastkę) mógłbym zrobić właśnie na prismach i tym sprzęcie.. czy by to wytrzymało i wogóle.

W internecie są sprzeczne dane odnośnie mocy tych frontów.
    Na jednych stronach piszą że mają 130W mocy muzycznej. Na drugich że zalecany wzmacniacz do ich ma mieć moc do 130W.Odradzałbym organizowanie na nich osiemnastki.Spróbuj pożyczyć od kogoś bardziej odpowiednie kolumny.
    kwiatekws300 napisał:

Jeszcze jedno pytanie.. co by było gdybym podłączył głośniki np. 8 omowe o większej mocy niż 150W... i czy mam wiernie szukać jakiś 4 ohm i nic innego...

Moc wzmacniacza przy podłączeniu głośników o większej impedancji spada. Ta "elektronika" dla głośników 8 ohm będzie miała teoretycznie moc mniejszą 2 razy czyli 75W na kanał. W praktyce może być trochę większa (przy tym samym poziomie zniekształceń jak dla obciążenia 4 ohm) np. 100W na kanał.
    Przy podłączeniu głośników o większej mocy niż wzmacniacz jedynie co się stanie to że nie wykorzystasz ich pełnych możliwości.

Jeśli zależy ci na wykorzystaniu pełnego potencjału tego wzmacniacza musisz rozglądać się wśród kolumn 4 ohm.

Kolego gregor10 bez przesady proszę. Oczywiście nie wykorzystamy pełnych możliwości zeusów ale "elektronika" to nie TDA7294. Zamiast altusów 300 polecałbym Tonsil Voyager/Scherzo 350. Jakość dźwięku słyszalnie wyższa niż u altus 300 czy zeus , a możliwości "imprezowe" takie same jak w altusach . Nie są już produkowane od kilku lat, ale można znaleźć je w komisach.
    Pozdrawiam

0
  • #7 29 Cze 2007 20:33
    kwiatekws300
    Poziom 9  

pożyczyć.. hm.. pytałem i nikt nie ma ze znajomych czegoś lepszego....
    Odradzasz.. to znaczy co może sie z nimi stac?
    Ten wzmacniacz TDA7294 to jest w koncu mocniejszy od elektroniki czy nie? Panowie to tak ostatecznie: jakie głośniki wraz z cenami(2 kolumny) proponujecie zeby to miało ręce i nogi. i zapasu troche zeby było:)

0
  • #8 29 Cze 2007 20:42
    York
    Poziom 12  

nie baw sie w TDA.Lepiej to zachować i zrobić se bumbadła , mogę polecić stare polskie kolumny które były produkowane z membraną bierną
    nie pamiętam symbolu ale były super, wystarczy odpowiednio przerobić wymiary , no i zwrotnicę. i po sprawie

0
  • #9 01 Lip 2007 05:38
    kwiatekws300
    Poziom 9  

Jestem po imprezie właśnie. Wszystko grało elegancko: laptop elektronika i prismy. Wszystko działa tak jak przed a wiec wyszło jednak b. dobrze :)

0
  • #10 15 Sty 2018 13:08
    magiel901
    Poziom 1  

Ja z takim pytaniem do jakich kolumn był ten sprzęt jak można się dowiedzieć

0
  • #11 28 Lip 2018 21:21
    Jonaszduda
    Poziom 5  

Ten sprzęt nie był przeznaczony tylko i wyłącznie do kolumn o jednym modelu. Tu wystarczą najpopularniejsze kolumny estradowe "Eltron". Zg601, zg602 jak i zg 603 moim zdaniem zagrają bardzo dobrze.

0