Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BingoS gaśnie na gazie i dziwne wskazania sondy

mikser78 28 Cze 2007 11:00 1320 9
  • #1 28 Cze 2007 11:00
    mikser78
    Poziom 11  

Witam

Od kilku dni mam kłopot z przełączeniem Corsy B 1.0 z benzyny na gaz. Odpalając na paliwie wszystko jest ok, gdy zwiększe obroty aby przełączyć na gaz elektrozawór zadziała i wtedy obroty spadają i samochód gaśnie. Wciskanie gazu nic nie daje. Tą czynność nieraz wykonuje kilka razy aż słyszę takie jakby "pyknięcie" i auto chodzi na gazie na jałowym. Zawsze tak jest gdy silnik uruchamiam rano, po południu to już nie występuje w takiej formie.Stwierdzam, że to gaz bo na benzynie takich objawów nie ma. Podłączyłem BingoS do kompa i odczytałem takie parametry. Screeny zamieszam poniżej. Zauważyłem, że na oscyloskopie w programie sygnał sondy lambda jest stały!! Przy przełączeniu na paliwo wskazania sondy są dobre ( wskazania są zmienne).
    Czy nie mam walniętego emulatora sondy lambda?? Niech jakiś spec wyrazi opinię. Samochód jak już chodzi na gazie to działa dobrze, więc nie mam już pomysłów dlaczego tak jest. Prosze o odpowiedź

Pozdro
    Mikser

0 9
  • #2 28 Cze 2007 11:17
    Radeon 24
    Poziom 24  

Witam!
    Masz za uboga mieszanke. Powodem może być zla regulacja, syfny gaz, kończący sie reduktor lub zapchany filtr gazu.

Jak nie masz pojecia o instalacjach gazowych to jedz gdzieś gdzie Ci to ustawia, namierzą usterke.

Pozdrawiam!

0
  • #3 28 Cze 2007 14:38
    mikser78
    Poziom 11  

Odpowiem jak podczepię kompa z samochodu kumpla i ustawię ponownie kompa. Co do gazowników to niektórzy nie mają pojęcia co zrobić ze sprzętem jak coś się krzaczy, dlatego wolę sam poexperymentować - taniej to wychodzi.

0
  • #4 28 Cze 2007 16:57
    waluś
    Poziom 13  

Jakiej firmy reduktor masz w tym aucie?

0
  • #5 29 Cze 2007 11:31
    mikser78
    Poziom 11  

Podmieniłem kompa od kumpla z samochodu bo myślałem że to centralka. Samochód zachowuje się tak samo, czyli elektronika odpada.
    Dziś zmienię świece na nowe, może to coś da. Jak jest ten objaw i wciskam gaz to słyszę takie lekkie klikanie. Nie namierzyłem niestety miejsca, z którego dochodzą.

Dodano po 32 [sekundy]:

Reduktor mam Tomasetto

0
  • #6 30 Cze 2007 07:40
    waluś
    Poziom 13  

posłuchaj.rozkręć elektrozawór przy parowniku,ten na którym jest taka duża czarna cewka,pod tą cewką jest trzpień który trzeba wykręcić z parownika(chyba klucz 19) w środku tego trzpienia jest metalowy "pręt" z gumowym uszczelniaczem,porządnie wyczyść oba elementy złóż wszystko do kupy ,sprawdż szczelność wodą z mydłem,i napisz czy działa.

0
  • #7 03 Lip 2007 08:15
    mikser78
    Poziom 11  

Tę czynność już wykonałem, niestety nie było poprawy. Obstawiam membrany, parownik ma już 60 tyś km. mógł się juz skończyć. Dziś umówiony jestem z gazownikiem, zobaczę co powie na moje objawy.

0
  • #8 05 Lip 2007 18:22
    mefiu23
    Poziom 10  

Witam !!!
    Ja sprawdziłbym wielozawór w z biorniku czy sie nie wiesza i czy z napięciem i masą jest ok ? Bo to stuknięcie to jest jest od tego że cewka wypuszcza z gaz z zbiornika do elektro-zaworu .

0
  • #9 12 Lip 2007 11:51
    mikser78
    Poziom 11  

Po wymianie parownika na nowy wszystko wróciło do normy. Widać już był jego kres.
    Temat zamkniety.

0
  • #10 14 Lip 2007 18:13
    MKCOFE
    Poziom 14  

Witam
    to co opisujesz wygląda jak niedokrecona masa którejś cewki elektrozaworu
    Pozdrawiam

0