Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Espero 1.5 96r LPG Problrmy z ABS-em

Piszu 28 Jun 2007 15:35 1295 6
    Piszu
    Level 14  
    Posiadam takowe auto. Jak go zakupiłem to ABS działał normalnie po zapaleniu silnika kontrolka gasła i było ok. Od jakiegoś czasu ABS sie wyłancza zaraz po ruszeniu z miejsca jak jest silnik zimny. Na silniku ciepłym jade na 1 zmieniam na 2 i po 30 sek jazdy na 2 ABS sie wyłancza. Czym to moze być spowodowane. Moze dodam ze prawko mam od Kwietnia 07r. i zeby nie było ze jestem jakims gówniarzem któremu rodzice kupili auto a on je zepsuł to sam na nie zarobiłem bo nikt oprócz mnie nie ma prawa jazdy w domu.

Z góry wielkie dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi!
    adid123
    Level 10  
    Prawdopodobnie masz zerwany któryś z przewodów abs. ABS włącza się dopiero przy prędkości powyżej 8 km/h - więc jak samochód przekroczy tą prędkość i komputer ABS-u wykryje brak sygnału z jednego z czujników przy kołach wtedy zapala kontrolkę od ABS-u.

Sam posiadam ESPERO 2.0 i ten problem dotyczy właśnie tych samochodów. Jak to naprawić jest dokładnie opisane tutaj http://www.espero.of.pl/

Lub poszukaj na forum Espero - temat wielokrotnie wałkowany http://motonews.pl/forum/?op=fvf&f=17
    gruby_mbl
    Level 11  
    no niestety często się to zdarza. a jak naprawdę ci się pali ten błąd to wyjmij bezpiecznik od ABS żeby ci za którymś razem pedał w podłogę nie wpadł :(
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    czy kolega gruby_mbl wie jak to działa? chyba nie
    Piszu najprawdopodobniej masz uszkodzony jeden z czujników
    Piszu
    Level 14  
    Jeżeli któryś z czujników jest uszkodzony i świeci sie kontrolka ABS-u i on nie działa to może to zpowodowac ze swieci sie też kontrolka chamulców??
    automex
    Level 14  
    wydaje mi się że jest uszkodzenie mechaniczne zębatki albo któryś czujnik jest zbyt oddalony od zębatki
    Piszu
    Level 14  
    Jakiej zębatki?? bo żebatek w aucie to znajac życie jest od cholery (bez obrazy)