Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit np. Real VNC a komputery za routerem

MES Mariusz 28 Cze 2007 17:00 4651 5
  • #1 28 Cze 2007 17:00
    MES Mariusz
    Poziom 36  

Witam!

Dla celów np. zdalnej administracji po sieci LAN idealnym rozwiązaniem jest zdalny pulpit, np. Real VNC. Problem zaczyna się gdy chcemy połączyć się z klientem Real VNC znajdującą się "z drugiej strony internetu", poza naszą siecią LAN, albo chociaż za routerem. W takim przypadku jeśli ja chcę połączyć się z klientem RealVNC zainstalowanym na komputerze z innej sieci, to tak na prawdę moje zapytanie trafia co najwyżej na port (na jakim działa Rea VNC) routera, a router akurat nie świadczy na tym porcie żadnej usługi (tylko określony komputer za routerem).

Gdyby tak chcieć łączyć się zawsze z jednym komputerem będącym w tej sieci, możnaby spróbować przekierować na niego właściwy port. Mam rację?

Ale co zrobić, jeśli chcemy się, za pośrednictwem routera połączyć z dowolnym komputerem z sieci (zakładając, że każdy komputer ma zainstalowaną usługę Real VNC).

Czy jest to wykonalne?

0 5
  • Pomocny post
    #2 28 Cze 2007 17:04
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

MES Mariusz napisał:

Gdyby tak chcieć łączyć się zawsze z jednym komputerem będącym w tej sieci, możnaby spróbować przekierować na niego właściwy port. Mam rację?

tak

Cytat:

Ale co zrobić, jeśli chcemy się, za pośrednictwem routera połączyć z dowolnym komputerem z sieci (zakładając, że każdy komputer ma zainstalowaną usługę Real VNC).

Trzeba przekierować różne porty na każdy komputer.
    Przy innych portach trzeba podawać adres w postaci ip:numer_portu

0
  • #3 28 Cze 2007 19:32
    dwurazowy
    Poziom 21  

MES Mariusz napisał:

Jeśli router ma możliwość stworzenia połączenia VPN, możesz połączyć się z nim właśnie w ten sposób i będziesz miał dostęp do całej sieci LAN tak, jakbyś był na miejscu.

0
  • #4 28 Cze 2007 19:59
    MES Mariusz
    Poziom 36  

dwurazowy napisał:
    Jeśli router ma możliwość stworzenia połączenia VPN, możesz połączyć się z nim właśnie w ten sposób i będziesz miał dostęp do całej sieci LAN tak, jakbyś był na miejscu.

Nigdy nie korzystałem jeszcze z VPN. Na pewno nie obraził bym się, gdyby mi ktoś tutorial podesłał. Jak skonfigurować router, i jak z tego korzystać.

Czy ten VPN to coś takiego jak Hamachi Network Interface ?

0
  • #5 28 Cze 2007 21:30
    dwurazowy
    Poziom 21  

Sprawdź najpierw, czy Twój router ma możliwość konfiguracji dostępu VPN. Bez takiej opcji nie uruchomisz tej funkcjonalności.

0
  • #6 28 Cze 2007 21:53
    MES Mariusz
    Poziom 36  

dwurazowy napisał:
    Sprawdź najpierw, czy Twój router ma możliwość konfiguracji dostępu VPN. Bez takiej opcji nie uruchomisz tej funkcjonalności.

Sprawdzę w niedalekiej przyszłości, bo chwilowo nie mam dostępu do tego routera.

W każdym razie rozchodzi się o router Edimax AR-7024 -> http://www.edimax.pl/html/polish/products/AR-7024Wg.htm

0