Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyliczeniu obudowy Tonsil GDN 20/80/2,4

28 Cze 2007 20:08 3973 10
  • Poziom 15  
    Witam, mam pytanie dotyczące obudowy do głośnika niskotonowego TONSIL GDN 20/80/2,4 Bardzo bym prosił o pomoc w wyliczeniu obudowy i parametry wylotu br
    Oto parametry tego głośnika:
    Impedancja 4ohm
    Rezystancja cewki 3,4ohm
    Pasmo przenoszenia 50 - 4 000 Hz
    Częstotliwość rezonansowa FS 32 Hz
    Moc nominalna (obudowa 24 dm3, 100 godz. ciągłej pracy) 80 W
    Moc maksymalna 180W
    Efektywność 89dB
    Indukcja w szczelinie 0,90 T
    Energia w szczelinie 3,80 mJ
    Wskaźnik siły BI 6,8Tm
    Powierzchnia czynna membrany SD 0,022 m2
    Całkowita masa ruchoma MMS 0,023 kg
    Podatność mechaniczna zawieszeń CMS 0,98 x 10-3m/N
    Objętość ekwiwalentna VAS 0,068 m3
    Dobroć mechaniczna QMS 2,00
    Dobroć elektryczna QES 0,40
    Dobroć całkowita QTS 0,33
    Średnica rdzenia cewki 35 mm
    Wysokość cewki 13,5mm
    Materiał magnesu ferryt
    Wymiary magnesu 120/60/18 mm
    Masa magnesu 0,76 kg
  • Poziom 30  
    Mozę trochę własnej inwencji?, tak ciężko jest się nauczyć posługiwać WinISD? na elce jest tutorial i jest wytłumaczone co do czego i jak...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic505168.html
    nie wspominaj ze w tematach podwieszonych w akustyce masz wytłumaczone co nieco.
  • Poziom 15  
    Dokonałem samodzielnych obliczeń obudowy do tego przetwornika przy pomocy programu WinISD i wyszło mi 35l a strojenie 39Hz wszystko by było ok zeby nie problem z br otóż program zasugerował średnice 10,2 a długości nie podał, Hmm co to oznacza???
  • Poziom 30  
    Jak to długości nie podał puste pole jest ? co do budy i strojenie to zajrzyj w działy DIY tam jest parę konstrukcji na tym głośniku.
  • Poziom 30  
    Musi być podana długość, bo jeśli by nie była podana to wtedy program by nie wyświetlał strojenia obudowy, a długość br w WinISD jest podana w okienku: Vent lenght
  • Poziom 15  
    Witam. Przyczyną problemów z wyliczeniem br był zle działający program WinISD, dokanałem ponownej instalacji i teraz jest ok.

Obudowa wyszła 35dm3 a sugerowane strojenie na 39Hz, tak wiec br 7x15cm

Teraz zastanawiam sie nad ewentualnym ustaleniem częstotliwości strojenia ponieważ przetworniki te będą pracować w kolumnach trzy drożnych i nie wiem czy mógłbym zejść troche niżej z nimi czy lepiej zostawić na 39Hz???
  • Poziom 30  
    Ja bym na twoim miejsc zostawił jak jest bo obniżenie strojenia nie obniża bardziej zejścia głośnika, zresztą i tak masz f3 na 41Hz wiec do muzyki spokojnie starczy.
  • Poziom 18  
    Witam! Gdy byś miał 4 przetworniki GDN20/80 mógł byś zrobić własne kolumny tango 200. Te kolumny sa właśnie na GDN20/80. Bolero 200 to starsza wersja Tango 200, slyszalem Bolero 200 i grają bardzo ładnie w kwestji basu, a tango 200 graja jeszcze lepiej. Chetnie bym kupił takie kolumny.
  • Poziom 29  
    Zrob sobie obudowe o wymiarach 860/310/310-jesli dwa basowe u gory i na dole chcesz tam umiescic+sredni i wysoki pomiedzy nimi, z tunelami bass reflex odl 100mm i srednicy 55mm z tylu w przesunieciu osiowym o jakies 8-10cm( jak magnes glosnika basowego z tylu jest na wysokosci powiedzmy 100mm- to srodek tunelu o kolejne 100mm nizej-u gornego basowca-a u dolnego tunel daj wyzej o ta sama wartosc-dwa tunela w kierunku srodka. ;-)
  • Poziom 17  
    Witam potrzebuje wyliczenia skrzyni na 2xGDN 20/80/2,4 w skrzyni zamkniętej PILNIE!!!!!!!!!!!

Regulamin p.11.1, 11.2, 14.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 17  
    Pomoże mi ktoś ??????????????

Regulamin p.11.2, 16.
    Zaśmiecanie Forum nic nie wnoszącymi postami. Lenistwo.
    Następny taki post będzie nagrodzony ostrzeżeniem.
    (dj-MatyAS)