Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa procki i debian. Czy system sam wykryje oba procesory?

28 Cze 2007 23:58 1298 9
  • Poziom 9  
    czy debian 4 sam wykryje oba procki czy cos trzeba dorzucic do jadra?
  • Poziom 18  
    trzeba w jajku zaznaczyc smp skompilowac jajko i bedzie hulac ;]
  • Poziom 33  
    uzyj sobie PLD który ma standard SMP w jajku dystrybucyjnym ;) ,a przypomina w obsłudze debiana
  • Poziom 9  
    Gothye kiedy uruchomisz swojego ftp-a z plikami do debiana? Mowiłeś też że zrobisz opis do debian 4 coś działasz w tym zakresie?

Dodano po 4 [minuty]:

po właczeniu SMP jak sprawdzić czy system chodzi na więcej niż jednym procku?
  • Poziom 9  
    jak wejść do konfiguracji jajka? make menuconfig nie działa. pisze mi "brak regół do wykonania obiektu menuconfig>
  • Poziom 16  
    jarsam napisał:
    po właczeniu SMP jak sprawdzić czy system chodzi na więcej niż jednym procku?

Code:
    cat /proc/cpuinfo

jarsam napisał:
    jak wejść do konfiguracji jajka? make menuconfig nie działa. pisze mi "brak regół do wykonania obiektu menuconfig>

Code:
    cd /usr/src/linux

make menuconfig

Wcześniej upewnij się że masz źródła kernela.

Zanim cokolwiek zrobisz, zobacz czy już nie widzi dwóch procków.
  • Poziom 9  
    poleceniem top sprawdziłem! Standardowo po instalacji widzi oba procki!!!!! bardzo mnie to cieszy!!!! ale mam jeszcze pytanie. w katalogu /usr/src nie mam katalogu linux! nie wiem gdzie instaluje się jajko. proszę o podpowiedz. i jeszcze jedna sprawa gdzie znajde plik libapache2-mod-auth-mysql? do jakiego katalogu go wrzucić aby poszło apt-get install libapache2.........?
  • Poziom 33  
    jarsam napisał:
    poleceniem top sprawdziłem! Standardowo po instalacji widzi oba procki!!!!! bardzo mnie to cieszy!!!! ale mam jeszcze pytanie. w katalogu /usr/src nie mam katalogu linux! nie wiem gdzie instaluje się jajko. proszę o podpowiedz. i jeszcze jedna sprawa gdzie znajde plik libapache2-mod-auth-mysql? do jakiego katalogu go wrzucić aby poszło apt-get install libapache2.........?

/usr/src/linux to powiązanie symboliczne do katalogu z linuxem /usr/src/linux-2.x.xx ,który musisz scignąć i rozpakować ;)

Code:
    apt-get install libapache2-mod-auth-mysql

załatwi sprawe
  • Poziom 9  
    OK, jeśli chcę nowe jajo to ściągam i rozpakowuję w /usr/src/linux-x.x.x i robie dowiązanie do linux. Chodzi mi o to gdzie jest jajko to które instaluje się razem z systemem, aby zapuścić make menukonfig i pooglądać co w nim już jest!!

po poleceniu apt-get install libapache2-mod-auth-mysql dostaje:

router:~# apt-get install libapache2-mod-auth-mysql
    Czytanie list pakietów... Gotowe
    Budowanie drzewa zależności... Gotowe
    Pakiet libapache2-mod-auth-mysql nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
    Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
    pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.
    E: Pakiet libapache2-mod-auth-mysql nie ma kandydata do instalacji
    router:~#

Dlatego pytam gdzie go można poszukać i jak go zainstalować? Za co to odpowiada? co nie bedzie bez niego chodziło?

Gothye nie dam Ci spokoju!!!!! Kiedyś pisałeś że zrobisz opis do debian 4!!!!! Wielu na to czeka!!!!!
  • Poziom 33  
    Code:
    apt-get install libapache-mod-acct-mysql

info na temat instalacji serwera :

stronka

kiedy bedzie :?: ,niewiem mam zaj...... w pracy 7dni/13-14h :(