Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chcę kupić wiertarkę, ale nie wiem jaką

Olo_30 29 Jun 2007 10:09 4129 8
Bosch
    Olo_30
    Level 1  
    Witam
    muszę sobie kupić wiertarkę do użytku domowego. Czeka mnie remont i trochę wiercenia. W bloku gdzie mieszkam, miejscami sciana sie kruszyla ood wplywem wiercenia (i w efekcie wychodzila mi większa dziura niż planowalem), a miejscami w ogóle wiertarka nie dawala rady (mialem pożyczoną Agojamę z udarem).
    Postanowilem kupić cos porządniejszego - jak juz mam wydac pieniądze, to niech to będzie porządny sprzęt, który mi będzie slużyl przez lata (po remoncie chyba sporadycznie będe urzywal tego sprzętu, ale wiadomo w domu zawsze coś trzeba powiercić).

Zastanawiam się nad firmami Bosh albo makita - ale sprawa nie jest przesądzona.

A oto moje wątpliwości
    - czy potrzebuję wiertarkę z udarem pneumatycznym?? Później raczej rzadko będę używać tego udaru pneumatycznego, ponadto będę używal wiertel nie dluzszych niż kilkanaście cm. Podobno taką wiertaką nie za bardzo można wiercić w innych materialach niż sciana. A ta moja wiertarka ma byc uniwersalna.
    - zauważylem, ze te wiertarki z udarem pneumatycznym mają miejszą ilość obrotów / minutę, czy ma to jakieś znaczenie (np kiedy będę wylączać udar?)
    Będę wdziec zny za wszelkie uwagi i porady.
  • Bosch
    mariuz
    Level 31  
    Też witamy :)

JA mam w domu makitę i dopiero brat ją prawie zajeździł. Mieszał tynk w wiadrze :not: Jakby nie wiedział że od tego mamy ruską pancerną...

No ale Uzwojenie silnika nie poszło, tylko można by już w niej szczotki wymienić bo ma z 8 lat... Z powodzeniem przewierca ściany, Ursynowskie bloki jej nie straszne ;) Tylko zbrojenie nie przewierci :D

Bosh też dobra firma.

Hilti to dobry sprzęt, ale strasznie drogi.

Możesz nawet spróbować sprzętu TOYA. Wiertarka za 20zł :D Znajomy brata wyremontował całą chałupę używając tych wiertarek. Chyba 6 sztuk. Aż sprzedawca mu powiedział, że to są zabawki a nie narzędzia :rofl:

Ale Makitę szczerze polecam. Nie do zajeżdzenia ;)

Co do udaru: o pneumatycznym nie słyszałem, my mamy zwykły i radzi sobie świetnie :D

Zależy czy chcesz wrzucać kasę w jakieś gadżety ;) Jeśli tak to kup od razu młot udarowy ;) Chociaż ja i tak bym wolał młotek 5kg :P
  • Bosch
    kondensator
    Level 36  
    Do wyboru:
    - nowe Hilti (drogo, ale raz na zawsze). Trzeba b. dobrze pilnować - giną...
    - używane Hilti (przeważnie też raz na zawsze...). Trzeba pilnować (j.w.)
    - Bosch, ale tylko niebieski (drogo, ale niezłe). (j.w.)

- Kinzo - zajeździć i częsta wymiana - niektórzy wymieniają na gwarancji :) ,
    nie trzeba / nie warto pilnować...

Udar pneumatyczny to udar, a tarcza z ząbkami to tylko gł. większy hałas...
    Życzę udanego remontu :)
    mariuz
    Level 31  
    Mam pistolet do malowania Kinzo :D taki z elektromagnesem

Po 3 przeróbkach już prawie działa :P

W międzyczasie sprawiliśmy sobie pistolet z prawdziwego zdarzenia i kompresor ;)
    Adam C
    Level 13  
    Witam.
    Ja mam Bosch niebieski (GBH 2-24 DSR) młotek 2,4kg , udar pneumatyczny.Dzięki temu udarowi w bloku w płycie żelbetowej (oczywiście między prętami zbrojeniowymi)jedną ręką przytrzymujesz wiertarkę a w drugiej ręce trzymasz papierosa lub piwo i wiercisz otwór.Kilka lat temu w salonie Boscha dałem za nią ok 950zł.Jest to mój najbardziej udany zakup w temacie elektronarzędzi.Wiercenie tą wiertarką to czysta przyjemność , wiertło samo wchodzi w ścianę.Nie widzę problemu wiercenia w różnych rodzajach ścian (beton , gips , cegła , pustak ) , jest OK.
    Pozdrawiam , Adam C
    User removed account
    User removed account  
    Adam C
    Level 13  
    "Kupisz w supermarkecie taką za 35 zł i powinna wytrzymać remont.
    Nawet gdyby nie, to za cenę jednej firmowej masz 5 supermaketówek, których sumaryczny czas pracy będzie napewno większy, niz jednej średniouznanego producenta."

Tylko od razu kup sobie wiadro tabletek na uspokojenie jak będziesz czymś takim wiercił w blokowym betonie!!!
    :D
    moddyy
    Level 21  
    kup bosza, makite, dewalta byle na sdsie i nie oszczędzaj na wiertłach bo będziesz dużo chodził

jak już kupisz to kup w markecie wirtarke toya żebyś miał co pożyczać a o lepszej nikomu nie opowaidaj to starczy ci na lata i zaoszczędzi nerwów
    User removed account
    User removed account