Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chcę kupić wiertarkę, ale nie wiem jaką

Olo_30 29 Jun 2007 10:09 4087 8
    Olo_30
    Level 1  
    Witam
    muszę sobie kupić wiertarkę do użytku domowego. Czeka mnie remont i trochę wiercenia. W bloku gdzie mieszkam, miejscami sciana sie kruszyla ood wplywem wiercenia (i w efekcie wychodzila mi większa dziura niż planowalem), a miejscami w ogóle wiertarka nie dawala rady (mialem pożyczoną Agojamę z udarem).
    Postanowilem kupić cos porządniejszego - jak juz mam wydac pieniądze, to niech to będzie porządny sprzęt, który mi będzie slużyl przez lata (po remoncie chyba sporadycznie będe urzywal tego sprzętu, ale wiadomo w domu zawsze coś trzeba powiercić).

Zastanawiam się nad firmami Bosh albo makita - ale sprawa nie jest przesądzona.

A oto moje wątpliwości
    - czy potrzebuję wiertarkę z udarem pneumatycznym?? Później raczej rzadko będę używać tego udaru pneumatycznego, ponadto będę używal wiertel nie dluzszych niż kilkanaście cm. Podobno taką wiertaką nie za bardzo można wiercić w innych materialach niż sciana. A ta moja wiertarka ma byc uniwersalna.
    - zauważylem, ze te wiertarki z udarem pneumatycznym mają miejszą ilość obrotów / minutę, czy ma to jakieś znaczenie (np kiedy będę wylączać udar?)
    Będę wdziec zny za wszelkie uwagi i porady.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    mariuz
    Level 31  
    Też witamy :)

JA mam w domu makitę i dopiero brat ją prawie zajeździł. Mieszał tynk w wiadrze :not: Jakby nie wiedział że od tego mamy ruską pancerną...

No ale Uzwojenie silnika nie poszło, tylko można by już w niej szczotki wymienić bo ma z 8 lat... Z powodzeniem przewierca ściany, Ursynowskie bloki jej nie straszne ;) Tylko zbrojenie nie przewierci :D

Bosh też dobra firma.

Hilti to dobry sprzęt, ale strasznie drogi.

Możesz nawet spróbować sprzętu TOYA. Wiertarka za 20zł :D Znajomy brata wyremontował całą chałupę używając tych wiertarek. Chyba 6 sztuk. Aż sprzedawca mu powiedział, że to są zabawki a nie narzędzia :rofl:

Ale Makitę szczerze polecam. Nie do zajeżdzenia ;)

Co do udaru: o pneumatycznym nie słyszałem, my mamy zwykły i radzi sobie świetnie :D

Zależy czy chcesz wrzucać kasę w jakieś gadżety ;) Jeśli tak to kup od razu młot udarowy ;) Chociaż ja i tak bym wolał młotek 5kg :P
    kondensator
    Level 36  
    Do wyboru:
    - nowe Hilti (drogo, ale raz na zawsze). Trzeba b. dobrze pilnować - giną...
    - używane Hilti (przeważnie też raz na zawsze...). Trzeba pilnować (j.w.)
    - Bosch, ale tylko niebieski (drogo, ale niezłe). (j.w.)

- Kinzo - zajeździć i częsta wymiana - niektórzy wymieniają na gwarancji :) ,
    nie trzeba / nie warto pilnować...

Udar pneumatyczny to udar, a tarcza z ząbkami to tylko gł. większy hałas...
    Życzę udanego remontu :)
    mariuz
    Level 31  
    Mam pistolet do malowania Kinzo :D taki z elektromagnesem

Po 3 przeróbkach już prawie działa :P

W międzyczasie sprawiliśmy sobie pistolet z prawdziwego zdarzenia i kompresor ;)
    Adam C
    Level 13  
    Witam.
    Ja mam Bosch niebieski (GBH 2-24 DSR) młotek 2,4kg , udar pneumatyczny.Dzięki temu udarowi w bloku w płycie żelbetowej (oczywiście między prętami zbrojeniowymi)jedną ręką przytrzymujesz wiertarkę a w drugiej ręce trzymasz papierosa lub piwo i wiercisz otwór.Kilka lat temu w salonie Boscha dałem za nią ok 950zł.Jest to mój najbardziej udany zakup w temacie elektronarzędzi.Wiercenie tą wiertarką to czysta przyjemność , wiertło samo wchodzi w ścianę.Nie widzę problemu wiercenia w różnych rodzajach ścian (beton , gips , cegła , pustak ) , jest OK.
    Pozdrawiam , Adam C
    User removed account
    User removed account  
    Adam C
    Level 13  
    "Kupisz w supermarkecie taką za 35 zł i powinna wytrzymać remont.
    Nawet gdyby nie, to za cenę jednej firmowej masz 5 supermaketówek, których sumaryczny czas pracy będzie napewno większy, niz jednej średniouznanego producenta."

Tylko od razu kup sobie wiadro tabletek na uspokojenie jak będziesz czymś takim wiercił w blokowym betonie!!!
    :D
    moddyy
    Level 21  
    kup bosza, makite, dewalta byle na sdsie i nie oszczędzaj na wiertłach bo będziesz dużo chodził

jak już kupisz to kup w markecie wirtarke toya żebyś miał co pożyczać a o lepszej nikomu nie opowaidaj to starczy ci na lata i zaoszczędzi nerwów
    User removed account
    User removed account