Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini klimatyzator na allegro

29 Cze 2007 11:56 37535 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Nie znalazłem nic podobnego na forum więc mam zapytkę: Znalazłem na allegro cosik takiego: http://www.allegro.pl/item207905422_mini_klimatyzacja_najtaniej_najpewniej_.html (aukcja kończy się 03.lip.2007). Czy to w ogole ma sens? Warto wydac 105 zeta na cos takiego?

Gdyby aukcja się zakończyła już wyjaśniam - mini klimatyzacja niemieckiej produkcji działająca na 230V (zasilacz) lub 12 V (gniazdo zapalniczki). Posiada zbiorniczek do którego wlewamy wodę (+ ew. olejek zapachowy) albo wkładamy gotowe cylinderki, które wczesniej można zamrozić... aparacik jest mały, przenośny i wygląda ogólnie fajnie.

Pytam bo kasą nie grzeszę i nie chciałbym kupić czegoś co będzie niepotrzebnym bublem...
  • Poziom 23  
    Wystarczy poszperać w komentarzach nabywców tego sprzętu ,opinie są z reguły nieprzychylne ,a co do samego sprzętu to wydaje mi sie że jest na wyrost nazwany nawet mini klimatyzatorem -ot taki sobie wiatraczek z pojemnikiem ,ale jak dumnie brzmi . Druga sprawa to cena - widzialem taki sprzęt w norauto po 60 zł ale i to wydatek dośc duży jak na możliwości takiego sprzętu
  • Poziom 10  
    No właśnie komentarze wydają się w miarę OK np. ten:

brzybrzy (65) (Kupujący) napisał:

Pozytywny pon 25 cze 2007 19:08:19 CEST 207905422
    Zdecydowany POZYTYW ! Towar zgodny z opisem dzisiaj było u nas 30 stopni ciepła, a w samochodzie po zainstalowaniu i wcześniejszym ochłodzeniu wody było bardzo przyjemnie. Mam nadzieję, że sprzecik posłuży dłuższy czas. :)

Domyślam się, że nie ma to być klima w dosłownym sensie - ale "chłodziarka" - jakby ten wiatraczek dawał rzeczywiście chłodny nawiew to by było super...
  • Poziom 10  
    Sorry za postowanie pod sobą... doczytałem na innej aukcji (i dostałem też mail od sprzedającego) o tym jak to działa: mianowicie woda w zbiorniczku nasącza membranki znajdujące się przed wentylatorem. Powietrze zostaje schłodzone do temp. cieczy - więc należy wlać wodę jak najzimniejszą (lub skorzystać z załączonych cylinderków do mrożenia)... BADZIEW! Jak to np. miałoby dawać chłodek przez 5-cio godzinną podróż w gorącym samochodzie?
  • Poziom 15  
    Witam

Uzywa ktos moze tego ? Jak sie sprawdza taki wentylator gdy wlejemy lodowata wode do zbiorniczka - daje to jakies efekty ?
  • Poziom 10  
    Stonkers: tak jak pisałem w poprzednim poście: wentylator wymusza obieg powietrza przez specjalną (jakby filcową?) membrankę, która wcześniej przez kilka minut nasącza się zimną wodą, lub lodem w specjalnych cylinderkach. Oznacza to, że klimatyzator de facto NIE JEST klimatyzatorem (nie wymusza obniżenia temperatury powietrza, usuwając jednocześnie gorące) tylko zwykłym wentylatorem ze "szmatą nasączoną zimną wodą". Nie jest to tak jak klima w aucie - włączasz i masz zimno. Trzeba wcześniej pamietać, aby nastawić sobie w zamrażarce lód, albo nalać zimnej wody... masakra...

Podobną zasadę działania reprezentuje "domowy klimatyzator", który możesz sobie zrobić samemu: http://www.spryciarze.pl/jak-zrobic-klimatyzacje i sprawdzić jak to działa w rzeczywistości.

Osobiście nie kupiłem tego wynalazku, ale domyślam że właśne tak to działa...