Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clarion bd269rmp podłączenie w peugeot partner

29 Cze 2007 20:39 2877 5
  • Poziom 2  
    witam. mam problem takiego rodzaju.mam podłączone radio clarion w peugeot partner.za każdym razem jak zgasze samochud to radio traci pamiec.jest wyprowadzone podłączenie fabryczne i nie wiem które kable są do czego.potrzebuje połączyć je tak by nie traciło pamieci. jeżeli ktos wie jak zrobić by ominąć w peugeot oszczednosc energi i podłączyć radio tak bym tylko ja je wyłączał.za pomoc z góry dziękuje.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 31  
    "logika zapłonu" na forum było o tym wiele razy, zamienione są między sobą, plus postacyjkowy ACC, z plusem stałym BUP, zamień je między sobą i będzie ok.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 2  
    teraz pozostaje pytanie który jest który? to są fabryczne kable.żebym tylko wiedział kolorystyka które mam zamienic?jeszcze raz dziekuje za pomoc.
  • Poziom 31  
    djkris23 napisał:
    teraz pozostaje pytanie który jest który? to są fabryczne kable.żebym tylko wiedział kolorystyka które mam zamienic?jeszcze raz dziekuje za pomoc.

kolorystyki nie pamiętam, ale łatwo to sprawdzić woltomierzem, albo próbnikiem (żarówką), plus stały BUP to ten kabelek na którym jest cały czas napięcie 12V, natomiast plus postacyjkowy ACC, to kabelek na którym pojawia się napięcie 12V po przekręceniu stacyjki, jak już odnajdziesz te kabelki to odetnij je od kostki ISO i zamień je między miejscami (tam gdzie był ACC podłącz BUP, a tam gdzie był BUP podłącz ACC)
  • Poziom 2  
    dzieki serdeczne.jezeli to za egzamin to napisze i podam kolorystke.jeszcze raz dzieki.
  • Poziom 2  
    jak napisałeś to podmieniłem.działa.trzyma pamięć.kolorystyka tych kabli jest taka:dwa razem czyli biały z fioletowym trzeba zamienić z jednym zielonym.teraz pozostaje mi doszukać sie jak to zrobić by sie nie wyłączało razem z tym odcieńciem prądu.może ktoś wie jaki kabel za to odpowiada?