Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9500, artefakty + klej termoprzewodzacy i hot kondy..

30 Cze 2007 00:59 1142 4
  • Poziom 17  
    Witam
    sprawa wyglada tak:

mam radeona9500
    od dawna odblokowane 8 potokow i wszytko smigalo,
    ostatnio po okolo hmm... 2 latach uzytkowania zaczely pojawiac mi sie artefakty-karta niepodkrecana tylko odblokowane potoki sterownikami omega,

uznalem ze pewnie pasta sie zuzyla, a ze nie mialem nowej a potrzebowalem kompa;) przykleilem radiator na klej termoprzewodzacy(zalman 2 skladnikowy za 15zł) no i okazalo sie ze artefakty sa dalej:/...

teraz juz wiem ze bardzo zle zrobilem:/... zna moze ktos jakis sposob na odklejenie radiatora bez wyrwania GPU?

dodatkowo zauwazylem ze kondensatory sa bardzo gorace(pieka palce gdy sie dotyka) ale nie sa wybrzuszone w zaden sposob

domyslam sie ze klej jest slaby i nalozylem go za duzo i dlatego teraz tez sa artefakty, a moze to jednak co innego?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Hmm, albo przegrzałeś karte tymi dodatkowymi potokami, albo pamięci siadają.

Argument, że 2 lata działało nie zawsze jest na miejscu. Ostatnio była fala upałów, które mogła zwiększyć kilka stopni na karcie.

Dodatkowe potoki to wymagane dodatkowe zasilanie, a te na karcie nie zawsze moga byc do końca przystosowane.
    OK, ale stało sie.

Najpierw proponuje Ci koło karty umiescic spory wiatrak, tak by chłodził całe PCB, czyli głównie chip, pamięci i scalaki od zasilania.
    Jeżeli to nie pomaga to wyłącz odblokowane potoki i dalej chłodź karte.
    Jeżeli nadal nie pomaga to obniż zegary Ati Toolem.
    Jeżeli nadal nie pomaga to najprawdopobniej przegrzane coś jest...
  • Poziom 17  
    obnizylem zegar rdzenia z 275 do 200Mhz i jest ok... jutro bede odklejał radiator i nakladal paste termoprzewodzaca dobra napisze co i jak

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    OK, słyszałem jak chcesz odkleić to trzeba w worku karte do zamrażalnika dać. Nie wiem jak to sie ma w rzeczywistosci, ale sprobowac mozna. Tylko musisz uwazac na wilgoć.

Za szkody wyrządzone nie odpowiadam. :)
  • Poziom 17  
    wsadzilem karte owinieta folia do jedzenia mocno + worek na smieci+ kilka woreczkow sniadaniowych na noc w zamrazarki rano bez problemu oderwalem radiator a reszki kleju zdrapalem paznokciem :)

potem spirytus salicalowy waciki+bagietki do uszu+mocne polerowanko

po wyszyszczeniu nanioslem odpowiednia ilosc pasty termoprzewodzacej Ocz technology ultra silver + czy jakos tak.... no i wypasik

0 artefaktow i wszytko gra

majac ta paste przesmarowalem tez procesor AthlonXP 2500+ barton(wczesniej byla pasta naniesiona przez producenta(radiator box)) i przy podkreceniu szyny do 200Mhz podniesieniu napiecia gdzie wczesniej mialem okolo 67-8° teraz mam 56-7°

przy normalnej pracy temperatura procesora 46°

naprawde polecam