Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk gitarowy wlasnej roboty,brak sygnalu z gitary

30 Cze 2007 01:13 2442 4
  • Poziom 10  
    witam,
    jakis czas temu postanowilem zrobic samodzielnie piecyk gitarowy, otoz w jego sklad wchodzi : zasilacz wlasnej roboty, koncowka mocy na tda7294 z allegro, przedwzmacniacz mono z allegro i glosnik(estradowy, 38cm srednica), poskladalem wszystko do kupy, ale... niestety, sygnalu od gitary nie bylo, mozliwe ze podlaczylem zle gniazdo duzy jack, mozliwe ze zle wpialem potencjometr glosnosci, nie wiem, ale jak podlaczylem do pradu, do glosnik ze tak powiem 'pierdzial' i jak regulowalem glosnosc to 'pierdzenie' takze sie regulowalo, zamieszcze kilka fotek jak co wyglada, jutro tez cos dorzuce, dzisiaj juz za pozno :)

opis : jest to po krotce zilustrowany przedwzmacniacz jaki kupilem z allegro
    schemat : lopatologiczny rysunek mojego znajmego jak co podlaczyc do kupy :)
    gniazdo : jest to gniazdo duzy jack; nie jestem pewien co jest masa a co kanalem, uzylem 2 jako kanal, a 3 jako mase

potencjometr glosnosci wpialem tak jak na rysunku, w kabel idacy od gniazda do przedwmacniacza, obralem w polowie kabel ekranowany i kabelek IN(czyli kanal, ten kabelek ktory jest ekranowany) polaczylem tak jak na rysunku z potencjometrem

moze ktos cos poradzi, nakrzyczy :), skrytykuje, wszystko przyjme i przeczytam :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Gitarę zalecam na przyszłość włączyć do tego wzmacniacza, po takim zabiegu sygnał, najczęściej i napewno, będzie podawany z gitary, nie od gitary :)
    Po prawdzie, to radzę dać ten wzmacniacz komuś do poprawek, kto ma pojęcie o takich rzeczach. Na moje oko ( po przeczytaniu postu i wnikliwej analizie dokumentacji foto ) wyglada na to że, nawet po 100 radach i nieprzespanych nocach, kolega nie "dychnie" przy tej konstrukcji.
    Pozdrówka
  • Poziom 31  
    Witam
    1. Duży jackk żeński. Jeśli wyjście z gitary jest na drugim kanale jacka to nie będzie sygnału. Można zmostkować oba kanały.
    2. Potencjometr. Trochę nie rozumiem co on tam narysował. Powinno być po kolei od lewej, jeśli gałka jest z tyłu. GND-OUT-IN
    3. Jeśli pierdzenie wycisza się potencjometrem, to wzmacniacz jest ok. Przedwzmacniacz pewnie też, w końcu był gotowy. Więc jakiś błąd w prowadzeniu masy.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    witam!
    wlasnie tak samo mi sie wydaje ze cos zle jest z poprowadzeniem masy, albo ten duzy jack zenski - zle podlaczylem kanal(z poczatku nie wiedzialem ktore to kanal, a ktore to masa, mase dalem to co dalej, a jedno z blizszych wybralem jako kanal :P )

zalaczam kilka zdjec, zdjecia potencjometr i jack sa troche niewyrazne, ale na zdjeciu calosc mozna ladnie sobie przyblizyc i zobaczyc czy dobrze podlaczylem potencjometr i gniazdo jack

dzieki za odpowiedzi!
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    witam!

poprawka do postu wyzej:) juz wzmacniacz dziala, jest sygnal z gitary, slychac brzdakanie w glosniku, powodem bylo gniazdo jack, kabelek nie byl przylutowany tam gdzie trzeba :), tylko teraz jest inny problem, regulacja glosnosci nie dziala, potencjometr jakby zamyka obwod, lecz nie reguluje, na fotkach ktore dalem wczesniej widac dokladnie jak jest zamocowany, jakby ktos opisal, co i jak bylbym wdzieczny :)
    pozdrawiam!

EDIT: juz wszystko ladnie dziala :) zamontowalem potencjometr miedzy preampem a koncowka mocy i inaczej dolutowalem kabelki, teraz moge juz spokojnie grac :)
    dzieki za wszystkie odpowiedzi i checi!
    pozdrawiam!