Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel One Touch easy (BE1)

28 Paź 2003 11:17 2178 12
  • Pomocny dla użytkowników
    Nie można go włączyć, nawet gdy jest na ładowarce to ni ma żadnej sygnalizacji, że się ładuje. Naładowałem baterię z innego źródła, ale to i tak nic nie daje. Co należy sprawdzić w tym telefonie? Proszę o jakieś wskazówki.
  • Poziom 12  
    Ja spotkałem się z dwoma podstawowymi przypadkami.
    1. Jeśli się komunikuje (trzeba dać naładowaną baterię) z komputerem trzeba przeflashować tzn. zgrać z telefonu bin i wrzucić z powrotem. Najlepiej andromedą.
    2. Jeśli nie to pada zazwyczaj układ w telefonie taki największy po środku płyty głównej z nóżkami po czterech stronach (nie pamiętam jak się nazywa).
  • Poziom 27  
    sprawdx czy komunikuje się z kompem , gdy wkładasz naładowana baterię powinno być w głosniku słychać charakterystyczny stuk
  • Spec od GSM
    Maggot zgadzam sie z toba w 100%. Układ o ile pamietam ma napisane PMcos tam
  • Pomocny dla użytkowników
    Dzięki za odzew ale tak daleko nie będę ingerował gdyż nie mam czym tego zczytać. Myślałem, że jest jakiś bezpiecznik SMD lub tranzystor, który byłbym w stanie sprawdzić. Oddam poprostu ten aparat.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ten układ to PTWL2207A, jak padł to możesz spróbować zmostkować 1,2,3 nogę tego scalaka. Jak ruszy to masz szczęście ( ale i tak długiego życia mu nie daje )
  • Poziom 15  
    jarek1 napisał:
    sprawdx czy komunikuje się z kompem , gdy wkładasz naładowana baterię powinno być w głosniku słychać charakterystyczny stuk

Mam podobnego truposza. Przy wkładaniu baterii słychać powyższy stuk, przy próbie włączenia słychać po jakiejś sekundzie od wciśnięcia power ćwierknięcie w głośniku i dalej nic, wyświetlacz się nie zaświeca. Grzebać w nim czy na złom? Poradźcie Panowie...
    Flesznij i powinien wstać.Tylko kto to jeszcze robi-jakiś antykwariat? ;)
  • Poziom 15  
    Łatwo powiedzieć flesznij... tylko czym i jak...

Dodano po 45 [sekundy]:

Nigdy nie robiłem alcateli, przeważnie nokie i siemensy...
    Teraz mam Vygisa więc naprawa byłaby prosta ale mogę wrzucić naprawcze flesze a soft jest wszędzie za free tylko że jak jesteś zielony to raczej odradzam bo czasu zmarnujesz multum.Lepiej daj komuś kto ci zrobi i już.
  • Poziom 15  
    Jakbyś mogł to wrzuc mi te flashe na mail. Ten rupieć to v16B na AMD 1MB

Dodano po 2 [godziny]:

Już nieaktualne. Poradziłem sobie tymi flashami, które miałem. Teraz pozostał problem natury hardware. Strasznie cicho słychać w słuchawce, zarówno beepy jak i rozmówce... Ale dziś już nie mam zdrowia na szukanie... Idę spać. Jakby ktoś wiedział gdzie mam grzebać to proszę o rady...
    On ma taki niby głośnomówiący więc pewnie głośniczek poprostu.