Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA7VT600 -po ruszeniu k. pci karty nie są wykrywane

kitor 30 Cze 2007 14:04 669 1
  • #1 30 Cze 2007 14:04
    kitor
    Poziom 34  

Taki nietypowy problem. Otóż kupiłem płytę z opisu wraz z prockiem Athlon 2000+ i zasilaczem 400watt za 10zł. Dlaczego tak tanio? Złącze zasilania było praktycznie stopione (prawdopodobnie zwarcie na lini 5v) z wtyczką zasilacza. Wymieniłem złącze, założyłem pamięć (miałem jakąś uszk. ddr-kę z którą komp się uruchamiał) i podłączyłem zasilacz (oczywiście nowy). Jakie było zdziwienie kiedy komp odpalił nie da się opisać :D . No ale do rzeczy - płyta ma mały mankament. Nie objawia się on na wszystkich kartach PCI/AGP, tylko na niektórych. Działają tylko w jednej (nieco nachylonej) pozycji, przesunięcie owocuje krzakami na ekranie a po restarcie błędem biosu (w wypadku kart grafiki). W teście wzięło udział 5 kart:
    Trident PCI 1mb
    s3 trio64v2 3mb pci
    s3 trio 3d pci
    nvidia geforce 2 mx400 AGP
    nvidia geforce 5900 AGP

Z tego kompletu trio i trident (w gniazdach PCI) oraz Geforce 5900 działały bez najmniejszego kłopotu, karty pci testowałem we wszystkich gniazdach. Reszta chodziła tylko pod pewnym kątem nachylenia. Czego to może być wina? Śniedź na stykach? (nie przyglądałem się aż tak), jak można by ewentualnie zczyścić?

BTW: problem jest o tyle zabawny że w kompie miał pracować geforce 2, który głupieje (5900 był pożyczony od kolegi)

Pozdrawiam i proszę o porady

BTW2: Jak to jest - pamięć na dwóch płytach testowana memtestem (piorun skasował komputer z którego została wyciągnięta), sypały się błędy a tu działa bez najmniejszego kłopotu?

0 1
  • #2 12 Wrz 2007 22:39
    kitor
    Poziom 34  

Problem poprostu przestał występować, zamykam temat.

BTW: Dopiero teraz zauważyłem, był to geforce 5600xt a nie 5900 ;-)

0