Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Paris rcr 41 - problem!

zort 28 Paź 2003 14:08 3357 4
  • #1 28 Paź 2003 14:08
    zort
    Poziom 14  

Dostałem ostatnio od kolegi to własnie radyjko do naprawy i nie mogę sobie z nim poradzić. Naprawiłem popalone ściezki na płytkach przy kostkach (mądry kolega zamiast bezpiecznika użył kawałka miedzianego drutu). Radiu się uruchamia, ale - jedynie działa podświetlenie wyświetlacza (tylko czerwone diody) i klawiatury. Wyświetlacz jest martwy. Nie działa również ani radio, ani kaseta. Wzmaki pracują (czuć, bo się grzeją :P), ale nie dają żadnego sygnału. Cały czas mruga dioda Code. Napięcia +12 stałe oczywiście dochodzi i +12 ze stacyjki TAKŻE dochodzi do procka (na bank przy rezystorze 857 na schemacie), więc problem dostarczania napięcia (chyba) odpada. Może ktoś z Was ma pojęcie co z Tym zrobić. Gdyby radio było zakodowane, to powinny się wyświetlić na wyświetlaczu cztery kreski, albo CODE, tymczasem nie wyświetla się nic, a radio jest martwe (poza tym, że świeci).

Aha - jeszcze jedno. Nózka 36 procka niby jest zwarta przez rezystor 857 do UD (+12 ze stacyjki) co powinno spowodować (chyba) że dioda Code zgaśnie, ale gdy zewrę ją sam do +12 to dioda wtedy gaśnie. Niestety nic poza tym :(

Proszę - jesli macie jakiś pomysł to mówcie.... Ja jestem trochę zielonkawy z uP i SMD - przynajmniej w takim wydaniu :P (tylko nie mówić - to po co się za to biorę!)

0 4
  • #2 28 Paź 2003 14:14
    djlj24
    Spec od car audio

Jak podałeś +12V na port procka to już mozesz złomować radio.
    Druga sprawa to radio jak jest zakodowane to nie zawsze jest Code lub ---- w tym modelu. Zdarza się, że jest pusto na LCD (pod warunkiem oczywiscie, ze tasiemka żyje). Warunek wyświetlacz musi być podświetlony na jeden z kolorów (czerwony albo zielony - nie moga świecić oba kolory na raz) i musi być kontrast na LCD.

0
  • #3 28 Paź 2003 14:25
    zort
    Poziom 14  

To jest port na którym normalnie podaje się +12V, więc raczej nie ma się co zpsuć. Jeśli popatrzysz na schemat, to zobaczysz, że końcówka ta jest podłączona przez rezystor 220k do +12V. Nic mu to nie zaszkodzi (ja podałem + przez 47k)
    Dzięki za pomoc - moze rzeczywiście nie wyświetla nic. Narazie włączony jest od jakiś 15 godzin i czekam do jutra rana, może coś wyświetli żeby mu wpisać :)

0
  • #4 28 Paź 2003 14:41
    sbuli
    Poziom 19  

Cześć
    Miałem też kiedyś podobny problem (chyba nawet z takim samym radiem lub podobnym nie pamiętam dokładnie).
    Też ktoś kombinował z zasilaniem chyba nawet odwrotnie podłączył. Chciałem sie połączyć z procesorem ale nie mogłem , po wielu próbach nawiązałem połączenie. Zaprogramowałem nowymi wartościami ( nie wszystkie komórki chciały się zapisywać, próbowałem kilka razy) aż w końcu ruszyło. Podejrzewam że przy takim kombinowaniu z zasilaniem procek dostał po d.... , i nie pracował jak na leży radio działało ale co jakiś czas zakodowywało się tzn. ulegały samoistnej zmianie wartości danych w komórkach gdzie zapisany był kod.
    Reasumując u Ciebie mogło też nastąpić skasowanie danych z pammięci EEprom , można spróbowac zaprogramować jeszcze raz , a może uszkodził się procesor, spróbuj podłączyć interfejs wprowadzić go w tryb serwisowy i zobaczyć czy można nawiązać komunikacje.

0
  • #5 28 Paź 2003 14:47
    zort
    Poziom 14  

Dzięki. Narazie czekam czy coś mu się przypadkiem nie przypomni po tych "magicznych" 24h. Poza tym - czy ktoś ma bina do tego procka, bo do rcr 42 mam, ale nie pasi :( ???

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo