Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użycie procesora 100% przez System

01 Lip 2007 13:06 8566 5
  • Poziom 2  
    Witam, mam pewien problem. Od prawie miesiaca probuje, chodze z kompem do naprawy, po znajomych.. Nikt nie moze mi pomoc. W menadzerze zadan mam uzycie procesora 100% przez proces System SYSTEM. Nie sa to napewno wirusy, jakies badziewne adware, spyware czy malware.. Koles mi w pewnej firmie komputerowej mowil, ze dlatego, ze mam radiator nad procesorem taki zabrudzony to dlatego tak jest. Przeczyscilem dalej. Pozniej mowiono mi ze to przez syf na kompie, pokazalem na pewnym forum moje logi z hijacka, combofixa, gmera i paru innych programikow. Mimo ze mialem tam jakies badziewia, namierzajace ciasteczka i w ogole. Wyczyscilem to ladnie, ale nadal 100% zuzycie procesora 100%. Powtarzam proces ktory zuzywa najwiecej to SYSTEM, nazwa uzytkownika: SYSTEM.. Tylko prosze nie mowic zebym dal logi z hijacka czy jakiegos innego programu bo tam juz napewno nic nie ma. Sformatowalem dyski (nie opcja szybko) tylko troche przy tym poczekalem.. postawilem sys na nowo i jeszcze nie majac wszystkich sterownikow pierwsze co po odpaleniu swiezego XP Pro patrze do menadzera zadan. Zuzycie procka 100% myslalem, ze sie poplacze. Pomocy! :/

Wymienilem procek z 1,7Ghz na 2,8 Intel P4, dodalem ramu jedna kostke 512, teraz jest 1024. W czym moze lezec przyczyna tak wysokiego zuzycia procesora?
  • Spec od komputerów
    Sciagnij z google Process Explorer i zobacz we wlasciwosicach procesu system jaki plik obciaza procesor. Zgaduje, ze to wina ACPI lub np. jakiegos antywirusa, ktorego masz np. Panda.

> Koles mi w pewnej firmie komputerowej mowil, ze
    > dlatego, ze mam radiator nad procesorem taki
    > zabrudzony to dlatego tak jest.

rotfl
  • Poziom 2  
    taaaaaaaak:D to ten ACPI.sys+0xfdaa Everest twierdzi ze nie zna nazwy plyty mojej, ale ID płyty głównej to 10/09/2002-i845E-PC87366-6A69VPRNC-00 da sie jakos stwierdzic jaka to moze byc plyta i znalesc do niej najnowsze sterowniki? Typ BIOS'u Award Phoenix-Award BIOS v6.00PG Informacja z BIOS'u Award BIOS-N-2M (2K021009A) for CLAYTON

Moderowany przez jankolo:

Post skorygowano w oparciu o raport

• Poziom 39  
    Uruchom komputer w trybie awaryjnym, jeżeli będzie dobrze to znaczy że jest to problem z jakimś sterownikiem.
  • Spec od komputerów
    :arrow: badboy84
    Problemem jest ACPI.

Autor napisal:
    > taaaaaaaak:D to ten ACPI.sys+0xfdaa
    Ale moderator skasowal nie ten post co trzeba ;-)

:arrow: karmeloowy

Wszystko wyjasnilem w watku do ktorego link podalem ale napisze jeszcze raz:
    - wgraj najnowszy bios (i przeinstaluj system)
    - jezeli juz masz najnowszy bios i nic sie nie zmienilo to wylacz w biosie ACPI (o ile masz taka opcje) i reinstalacja.
    - podczas instalacji gdy instalator wyswietla monit o sterowniki do kontrolerow Raid nacisnij F7.

Tak z ciekawosci spytam, jaka masz plyte glowna? (model i marka)

Ps. Uzywaj przycisku zmien zamiast pisac post pod postem.

> 10/09/2002-i845E-PC87366-6A69VPRNC-00
    > Award BIOS-N-2M (2K021009A) for CLAYTON

To plyta PcPartner 845EAS4-A00E
    Najnowszy bios masz tutaj:
    http://www.pcpartner.com/pcpartner/support/bios_zip/pa00.zip
    Koniecznie przed wgraniem zrob kopie oryginalnego biosu na wypadek problemow!

Sterowniki masz tutaj:
    http://www.pcpartner.com/pcpartner/support/utility/81x_drv.htm#845X