Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakładam kablówkę w bloku - jak to zrobić poprawnie?

01 Lip 2007 13:51 1425 6
  • Poziom 9  
    mam zamiar założyć kablówkę w bloku. jaki sprzęt będzie potrzebny? chcę by pyły tam TVP1, 2, TVN, POLSAT, C+, HBO. Jestem zielony w tym temacie, w bloku zrobiłem neta telefonię VOIP i zamierzam rozszerzyć ofertę właśnie o TV. Proszę o porady.
  • Poziom 19  
    Witam kolege,prosze poczytaj sobie dokładnie w bibliotece Dipola ,a sam zobaczysz co jest potrzebne aby postawić sieć zbiorczą,
    Nr 1
    -to posiadanie wiedzy
    Nr 2
    to posiadanie odpowiedniego osprzętu
    pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Co do instalacji zbiorczej to zobacz sobie schematy na dipolu, ale o tym juz poprzednik wspomnial.
    Problem zaczyna sie na poziomie hbo, to nie takie proste. Bezplatne kanaly mozesz wpuszczac dowolnie w instalacje zbiorcza. TVN ma nawet specjalny program dla wspolnot mieszkaniowych i tam TVN i TVN7 sa bezplatne. TVN Turbo, 24, uroda sa juz odplatne okolo 20ec od gniazda. Pakiet AXN rowniez okolo 0,20ec, a za caly okolo 0,50ec.
    Co do kanalow filmowych typu hbo to jezeli nie masz okolo 1000 odbiorcow to sprawa jest nieoplacalna gdyz nie mozna tych prograow tak sobie wprowadzic w system bez specjalnych systemow kodujacych.
    Jesli mowisz o jednym bloku to nie jest to siec kablowa. Nie bedzie Ci sie oplacalo wprowadzac tam drogich kanalow typu HBO czy Canal+. Nastepny problem to sposób nadawania tych kanałów- mozesz zastosowac tunery satelitarne z modulatorem (jeden kanal jeden tuner) lub zbudowac stacje czolowa- duzy naklad finansowy.
    Napewno kilka kanalow mozna wrzucic w takowa siec. Najlepiej jesli inwestor na swoj koszt zbudowal instalacje zbiorcza w bloku, wtedy tylko dokladasz kilka tunerow i jest oki. Jesli sam na swoj koszt wszytsko robisz to na poziomie jedego bloku ta inwestycja jest raczej malo oplacalna- ile moza wziasc oplaty za kilka kanalow?
    POzdrawiam
  • Poziom 21  
    witam
    panowie ładnie pięknie wszystko
    ale jak ktoś się bierze za takie rzeczy i pyta się o to na forum to dla mnie jest coś nie tak.
    pzdr
  • Poziom 12  
    NIC NIE WOLNO za darmo, jesli ta intalacja ma miec status TVK to retransmisje jakichkolwiek programow czy to TV czy R nalezmy miec podpisane koncesje z nadawcami programow ktore chcemy retransmitowac.
    Czeka Cie daleka i kreta droga jesli ma to byc legalne.

O sprzecie to nawet nie wspomne, ze kazdy jego element /calej sieci/ powinien iec aktualna homologacje.

Powodzenia pozdrawiam
  • Poziom 16  
    NIe jest tak ciezko jak kolega pisze:). Instalacje mozna zrobic zbiorcza i tak jak pisalem wczesniej wrzucic w nia kilka kanlaow. Odpaltne typu AXN- wykup od nadawcy, napislaem cene. NIeodplatne czyli np VIVA za free. Jesli pomyslisz to nie musisz miec statutu telewizji kablowej by pobrac za to opłate, ale to juz inn sprawa. Najwazniejsze jest to czy sie wogole opłaca robic takowe instalacje.
    POzdro
  • Poziom 23  
    Witam, jeżli instalacja w obrębie jednego budynku , to niema problemu , tylko wszystko zalezy od tego jaka jest, lub ma byc instalacja , ile gniazd , ile programów i jakich . Bez takich info nie podpowiem zbyt wiele . pozdrawiam Marcin