Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magicar 440 - zdalne otwieranie przez złodzieja, a alarm

01 Lip 2007 16:18 2989 17
  • Poziom 10  
    Czy Magicar 440 podnosi alarm kiedy następuje nieudana próba złamania kodu lub jego zczytania? Chodzi o samochód, który stoi zamknięty na parkingu i akurat w tym momencie nie jest otwierany ani zamykany przeze mnie. Czy jeśli ktoś będzie próbował go otworzyć zdalnie i mu się nie uda, alarm po prostu go oleje, czy zacznie wyć syrena?

pozdrawiam
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wydaje mi się, gdyż alarm powinien wyć wtedy w każdym przypadku użycia innego pilota, którego sygnał dotrze do twojego auta. A o to na parkingu bardzo prosto.
  • Poziom 10  
    Ale to nie o to chodzi. Procedura skanowania i łamania kodu różni się od otwarcia samochodu obok. Myślę, że jest charakterystyczna szybka zmiana kodu lub częstotliwości, by trafić te właściwe. Dobre alarmy potrafią to wykryć. Nie wiem czy Magicar 440 też to robi i jak wtedy reaguje.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 31  
    Za dużo telewizji chyba kolego.
  • Poziom 32  
    Wystarczy wejść na stronę polskiego dystrybutora tych alarmów i zajrzeć do opisu. Ten alarm ma zabezpieczenie antyscaningowe, ale nie ma informacji jak jest ono zrealizowane.
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    don diego napisał:
    Wystarczy wejść na stronę polskiego dystrybutora tych alarmów i zajrzeć do opisu. Ten alarm ma zabezpieczenie antyscaningowe, ale nie ma informacji jak jest ono zrealizowane.

Pewnie żeby się jeszcze sprzedawał dopiszą do listy opcji toster i wannę z hydro masażem. Sprzedawca pisze to, co chcą przeczytać potencjalni nabywcy.
  • Poziom 32  
    carrier napisał:
    don diego napisał:

Pewnie żeby się jeszcze sprzedawał dopiszą do listy opcji toster i wannę z hydro masażem. Sprzedawca pisze to, co chcą przeczytać potencjalni nabywcy.

Masz jakieś informacje na temat niezgodności deklarowanych funkcji ze stanem faktycznym?
  • Poziom 20  
    Jasne że są takie informacje....
    Sprawdź sam:
    Weź 4-5-6 pilotów od innych alarmów Magicar (o ile widziałeś tyle 'centralek' na oczy ;) )

Przy uzbrojonym alarmie naciśnij przyciski 'wyłącz' po kolei w każdym z nich, następnie naciśnij 'wyłącz' w pilocie od alarmu który go obsługuje...

I co?? Działa?? A to niespodzianka.....

Antyskaning....
    Jasne....

Po prostu 'chińszczyzna'......

p.s. a czy kolega chociaż sprawdził czy alarm ten posiada jakieś atesty (homologacje)?? Nie posiada?

To ci niespodzianka....
  • Poziom 32  
    Rozumiem, że kolega Sonix przeprowadzał owe testy. Wiesz może na jakim układzie oparte są piloty od tych alarmów?
  • Poziom 26  
    Sonix napisał:
    Jasne że są takie informacje....
    Sprawdź sam:
    Weź 4-5-6 pilotów od innych alarmów Magicar (o ile widziałeś tyle 'centralek' na oczy ;) )

Przy uzbrojonym alarmie naciśnij przyciski 'wyłącz' po kolei w każdym z nich, następnie naciśnij 'wyłącz' w pilocie od alarmu który go obsługuje...

I co?? Działa?? A to niespodzianka.....

Antyskaning....
    Jasne....

Po prostu 'chińszczyzna'......

p.s. a czy kolega chociaż sprawdził czy alarm ten posiada jakieś atesty (homologacje)?? Nie posiada?

To ci niespodzianka....

B R A W O
    Niech żyje nam www.allegro.pl
    będę miał co wycinać :D
    ..... a założę Dolphina lub Concerto,
    ..........niech Leon ze Sławkiem też coś z tego mają, a co........
  • Poziom 20  
    don diego napisał:
    Rozumiem, że kolega Sonix przeprowadzał owe testy. Wiesz może na jakim układzie oparte są piloty od tych alarmów?

Widzę że niedowiarek z Ciebie...

Skoro już tak bardzo chcesz wiedzieć, koder to SMC995326.
    A żeby potwierdzic że to stały kod zrobiłem mały test.
    Poniżej PrintScreeny ekranów z oscyloskopu podpiętego do PC.

Dwa różne naciśnięcia jednego przycisku pilota Magicar.
    Czy ktoś zauważył różnice?? Ja nie :D

A screeny możecie używać do woli. Zostały udostępnione publicznie :)
  • Poziom 32  
    Co ciekawe, słyszałem kiedyś, że Legendford też chodzi na stałym kodzie. W sumie Chińczyk napisać może wszystko...

Ostatnio bawiłem się sterownikiem na pilota SNOOB z ulubionymi przez allegrowiczów scyzorykami i w środku siedział koder ustawiany nóżkami jak w starych Gepardach. Przyznam, że lekko się zdziwiłem, kosmiczna technologia rodem z NASA...
  • Poziom 32  
    Teraz jest wszystko jasne:) Dzięki za rozwianie wątpliwości. Teraz wiem, że SEO czy Proxima są warte swojej ceny.
  • Poziom 32  
    Żeby się przekonać, że SEO, Proxima i parę innych alarmów na rynku jest wartych swojej ceny, nie trzeba aż takich eksperymentów, wystarczy rozkręcić obudowę i porównać laminaty. W konfrontacji z chińszczyzną przepaść...
  • Poziom 32  
    Jakie alarmy polecacie oprócz Seo i Proximy?
  • Poziom 20  
    Właśnie z ciekawości zajrzałem na www nazwa w/w alarmu pl :) .
    Tam faktycznie piszą że jest to zmienny kod!!!
    Ciekawe czy wiedzą co w ogóle sprzedają......

Powinni umieścić na stronie linka do tego postu ;) .

Pozdrawiam.

Sonix

ps. gdybym kupił taki alarm i dowiedział się po fakcie że ma stały kod, od razu skorzystał bym z prawa do 'niezgodności towaru z umową' :)