Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CT4810 co o niej myslicie ?

01 Lip 2007 17:38 7586 10
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeżeli nie jesteś melomanem i nie będziesz podłączał do komputera sprzętu Hi-Fi to w zupełności wystarczy do grania i słuchania muzyki. Ja np "nie widzę" różnicy między kartami CT4700, 128PCI ani SB Audigy Platinum a głuchy nie jestem :).
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Zalezy kto do czego uzywa karty muzycznej, do czego podlacza no i przede wszystkim czym podlacza ;-)
    Audygy Platinium nie kupuje sie do grania i sluchania muzyki ;-)
    W zupelnosci tak karta Ci wystarczy
  • Poziom 14  
    Miałem kiedyś SoundBlastera 128 PCI i byłem całkiem zadowolony ... pamiętam ze porównywałem dźwięk z tym wbudowanym w płyte główna i jakoś dużej różnicy nie widziałem (na płycie było coś standardowego). W sumie jakichś rewelacyjnych głośników jeszcze wtedy nie miałem zresztą super procedury testowej tez nie miałem ;-) Musiałem uwierzyć w dane z sieci ze dzwiek jest lepszy i warto uzywac SB.
    Później kupiłem Live Digital (SB0220 ???) którego sie szybko pozbyłem i zastąpiłem oryginalnym SB0100 (czyli Live!) i tak zostało do dziś.
    To szczegół ale pamiętam ze poczytałem sobie troche o firmie Creative i jej praktykach i sie wrecz załamałem ... jak sie kupi zły numer SB0??? czy CT???? posiada sie kartę OEM nieznanego producenta do której sterowniki ze strony Creative często nie pasują. Oczywiście specyfikacja takiej karty nie musi odpowiadać tym oryginalnym od Creative :-/ Dlatego pozbyłem sie Live Digital (nie mogłem zainstalować org. sterowników ze strony a zależało mi na niektórych funkcjach które dawał Creative).
    Ja polecam SB Live! i możliwe ze da sie go kupić za około 30 zł.
  • Poziom 14  
    Stasiektoja napisał:
    A jaka bedzie rozncia w porównaniu z karta zintegrowana z creativem ? Czy sie opłaca ?

nie da sie sensownie odpowiedzieć na tak zadane pytanie... nawet zakładając ze masz karte zgodna z AC97 to niewiadomo kto wyprodukował chip do tego ... Realtek, C-Media, Via i wielu innych robi/robiło takie zintegrowany "karty dzwiekowe" na dodatek rózne firmy maja rozne wersje dajace rózna jakosc. Żeby w pełni wykorzystać efekty przydałby sie również sensowny sprzęt i dobry słuch.
    Z drugiej strony Creative już od bardzo, bardzo dawna dba o to by byc liderem - niszczy konkurencje jak sie da. Wykupuje firmy z innowacyjnymi projektami (czasem nawet ich nie wykorzystuje dla siebie ale uniemożliwia tez wykorzystanie konkurencji :-/). Czy różnice słychać trudno powiedzieć , jeden usłyszy drugi nie, ktoś wykorzysta przewage SB (lub innej nie zintegrowanej karty) a ktos inny nawet nie zauważy ... moim zdaniem przy obecnych kosztach kart mozna sobie pozwolic na odrobine luksusu ;-)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Pytasz o CT4810 ja używam 4830. W czasach kiedy ja kupiłem .... a był to gdzies początek 1999r serie 48xx znajdowały zastosowanie nawet w studiach nagraniowych. Moje spojrzenie co do jakości nastapiło gdy podpiałem pod nią słuchawki 32 OHm dość wysokiej klasy. Poza tym wtedy nie oszczędzano na detalach, a dziś dostaniemy koncówki pozłacane, które ze złotem maja niewiele wspolnego.
  • Poziom 32  
    10zł :D no cóż ... za taką cenę wyrwać Creativa .. ten świat zmierza w złym kierunku .. myśle ze bedziesz usatysfakcjonowany