Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SEO Dolphine - VW POLO - wykonalne ?

Gibons 01 Jul 2007 21:54 2939 14
Metalwork
    Gibons
    Level 13  
    Witam mam pewne pytanie chcę zakupić alarm SEO Dolphine do tego chcę podpiąć czujnik przechyłu oraz czujnik ruchu. Interesuje mnie również funkcja domykania szyb... jednak sprawa wygląda tak... posiadam VW Polo 6n2 rocznik 2000r 3 drzwiowy. Elektryczne szyby oraz centralny zamek mam dokładany (nie oryginalny) i teraz chciałbym aby samochód był otwierany z pilota. To umożliwi mi alarm domyślam się jednak chciałbym również aby bagażnik czyli tylna klapa była otwierana też z pilota (nie koniecznie osobno) jednak nie ma tam siłownika. Tutaj jest problem bo nie mam pojęcia jaki zakupić i zwracam się do was z prośbą jaki i ile może kosztować ten że przełącznik. Następną sprawą jest to że nie posiadam komfortu (nie działa domykanie szyb po przytrzymaniu kluczyka) więc za pewne trzeba go zakupić. Myślałem o czymś takim...

http://www.conda.pl/product.php?id=22&k=4&pk=2&ppk=0
    http://www.conda.pl/product.php?id=200&k=4&pk=4&ppk=0
    http://*****
    i końcowe pytanie czy w ogóle da rade zrobić coś takiego jak ja chcę ? w moim aucie tzn otwieranie z pilota + domykanie szyb + siłownik w bagazniku i otwieranie go razem z drzwiami lub osobno.

P.S moglibyscie polecic jeszcze jakies moduly komfortu i czujniki przechylu cos dobrego ?

P.S czy ktoś moze robil juz takie rzeczy w VW Polo ?
  • Metalwork
  • Helpful post
    milejow
    Level 43  
    Bez problemu wszystkie wymienione funkcje obsluzy system,do ktorego podales link.Do klapy bagaznika mozesz dokupic silownik uniwersalny i bedzie dzialac(w tym alarmie jest dodatkowy kanal dla klapy)
    Gibons
    Level 13  
    A czy np mógłbym dokupić oryginalny siłownik ? bo z tego co słyszałem to nie podejdzie dlatego że on był jakiś pneumatyczny itd i że nie będzie działał :>.

P.S a jakiej firmy kupić modół komfortu ? może być prolnika ? (nie wiem jak to się piszę) ?

P.S 2 czy ten alarm jest bardzo skomplikowany ? dałbym rade podpiąć go sam ? (nigdy wcześniej nic takiego nie robiłem - jednak szybko się ucze :) )

Ostatnie pytanie czy 250zł to nie za dużo za instalację takiego alarmu + modół komfortu oraz siłownik ? jaka cena mniej wiecej powinna być tego ? na śłąsku/małopolska ?
  • Metalwork
    renqien
    Level 32  
    Do otwierania klapy z pilota wystarczy uniwersalny siłownik.

Moduł comfortu nie zadziała, bo szyby masz nieoryginalne. Potrzebny sterownik domykania szyb, najlepszy to MPW2 (lub 4) firmy Testronik.

Radę pewnie byś dał. Ja pewnie okna w domu też bym sam obsadził ale wziąłem fachowców bo zrobili to szybciej, sprawniej i co ciekawe taniej niż mój czas poświęcony na doświadczenia i poprawki.
    Gibons
    Level 13  
    renqien wrote:

Moduł comfortu nie zadziała, bo szyby masz nieoryginalne. Potrzebny sterownik domykania szyb, najlepszy to MPW2 (lub 4) firmy Testronik.

czyli mam kupić sterownik domykania szyb ? czy moduł komfortu i sterownik domykania szyb ? bo nie wiem czy moduł w tym przypadku jest potrzebny ? a na pewno go nie mam. Bo szyby były również dokładane.

Też zlecę to specjalistą jednak co do ceny którą podałem nie jest ona za wysoka :> (tak tylko pytam)
    milejow
    Level 43  
    Opcje domykania szyb masz juz w systemie,do ktorego podales linka i szyby nieoryginalne ci domknie.Jest to system srednio skomplikowany ale jesli tego nie robiles to raczej sie za to nie zabieraj(instrukcje montazu sa raczej skape)Cena-nie okazja ale wlasciwa
    renqien
    Level 32  
    milejow wrote:
    szyby nieoryginalne ci domknie

A jak to chcesz zrobić? Jeżeli na krótko przez przekaźniki, to odradzam, grozi spaleniem motorków bo to pewnie chińszczyzna.
    milejow
    Level 43  
    W tym systemie jest programowana funkcja domykania.Kwestia odpowiedniego zaprogramowania parametrow.Tylko z ta chinszczyzna to rzeczywiscie moze byc problem
    User removed account
    User removed account  
    renqien
    Level 32  
    Robiłem taki patent w paru samochodach na oryginalnych szybach bez modułu, ale na dokładanych nie radzę eksperymentować.
    User removed account
    User removed account  
    Gibons
    Level 13  
    To teraz już nie bardzo wiem co mam kupić na pewno alarm czyli centralę oraz czujniki syrenę a co dalej ? bo zgłupiałem. Chętnie posłucham waszych rad
    milejow
    Level 43  
    Dla bezpieczenstwa wstaw modul domykania(z kontrola przeciazenia) i wysteruj go wyjsciem komfort z alarmu
    Gibons
    Level 13  
    Czyli mogę skorzystać z tego MPW2 tak ?
  • Helpful post
    renqien
    Level 32  
    Tak, spokojnie.