Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALCATEL 9226MX - Pomoc w przeprogramowaniu.

SP7SEC 21 Sie 2007 15:46 74434 359
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda
    SCN pokazuje sie, kiedy radio szuka sygnalu kanalu kontrolnego trankingu. Ty nie masz ustawionych parametrow sieci, wiec bedzie swiecilo az wypali dziure w wyswietlaczu ;) Podczas pracy konwencjonalnej tego nie widac... Radio nie ma skanera.
  • Relpol przekaźniki
    mariano28
    Użytkownik obserwowany
    ok ale w konwecji odbiera dopiero po odebraniu pojawiają sie kreski to z radiem jest ok ?
  • Relpol przekaźniki
    yes2mike
    Mowisz o "kreskach" w prawym gornym rogu ? To nic innego jak wskaznik sygnalu.
    mariano28
    Użytkownik obserwowany
    tak wskaznik sygnalu jak przełocze w tryb pracy kanałowy to wyswietla sygnał przy odbieranej rozmowie jezeli przejde przełocznikiem kanałow w tryb wywołania to wyswietla scn i jest zero kresek czy tak powinno byc przy sprawnym radio zaprogramowanym tylko w konwencji?
    yes2mike
    Wszystko jest OK. Przy pracy w trankingu wskaznik pokazuje sygnal odbieranego kanalu kontrolnego - w zaleznosci od jakosci sygnalu, caly czas "swieca" sie odpowiednie kreski, w przypadku konwencji, tylko wtedy, kiedy cos odbiera.
    mariano28
    Użytkownik obserwowany
    ok dzieki za odpowiedz.
    cod46
    Poziom 15  
    witam mam pozostałość po alcatelu adapter trankingu AWUP mx2 co to za ustrojstwo ??? wiem tyle ze mogę przez to podpiąc radio do prądu i podłączyć głośnik , ma to coś wyświetlacz 2 guziki a wśrodku jest atmel

co z tym zrobić :)????
    yes2mike
    Nie widzialem, ale jest to modul trankingowy dla radia ktore go nie posiada. Tzn. tak mi sie wydaje, bo sposob podpinania jest dosc dziwny.

Nie idzie z tego ustrojstwa jakis np. RS do radia ?
    Moze masz mozliwosc pstrykniecia foto ?
    yes2mike
    To moze byc uzywane z terminalami telemetrycznymi... Podpinales to do 9226MX ? Jezeli tak, to juz zglupialem ;)

Albo jest to pudlo uzupelniajace trankingowe radia ktore nie mialy mozliwosci przesylania statusow.
    Google na ten temat milcza.

Postaram sie zlapac goscia z energetyki. Powinien wiedziec co to.
    cod46
    Poziom 15  
    to czarne wchodzi do radia zielone napięcie jack głośnik a srebrne coś ? ;)

na razie nie mam mx potrzeba mnie zmusiła do sprzedania :) jak ktoś chce to odstąpie jest tam fajny wyswietlacz nie lutowany tylko na podstawce, atmel i itp

dysponuje tylko wersją hx i chetnie sie czegoś nowego dowiem moze komus sie uda coś z tym podziałać na wiecej niż 430 Mhz :)
    radiomechanik
    Poziom 23  
    HX jest debilnym urządzeniem - bez totalnej zmiany softu nic sie nie da zrobić - tylko 430 MHz i huhu więcej ... ten terminal to właśnie do radyjek MX montowane właśnie do zdalnego nadzoru nad siecią energetyczną , troszkę inne ustrojstwa były montowane do styku trunkingu z normalna siecią PSTN - czyli konkretny MX był przypięty do numeru wewnetrznego centrali telefonicznej i w zależności od uprawnień numeru przypisanego mógł np mieć wyjście do sieci miejskiej ... ps- google nic nie powie na temat tego adaptera - robione na zamówienie energetyki - nigdzie po za ich siecią nie udostępniane
    sp3nyx
    Poziom 12  
    Witam,przeglądałem wcześniejsze posty w temacie przeprogramowania alcatela 9226hx którego stałem sie posiadaczem lecz wydaje mi się że ten temat nie został zakończony ponieważ nikt się nie pochwalił o swoich osiągnięciach po przeprogramowaniu radiotelefonu ,jakie ma kanały ,jaka jest moc czy można ją zmieniać ,czy ma ctcss lub ton 1750hz i inne możliwosci .Jeżeli jest ktoś komu udało sie coś pożytecznego z tym radiem zrobić to prosze o info ,jestem tym tematem bardzo zainteresowany.
    Pozdrawiam.Robert
    SQ9MEM
    Poziom 28  
    Coś kiepsko te posty przeglądałeś. Zajrzyj tutaj: http://f6bxm.free.fr/radiotel/9221mx.htm i przeglądnij (naprawdę nie trzeba umieć francuskiego - na logikę da się dojść do wielu rzeczy), przeglądnij program do programowania tego radia, a zorientujesz się jakie funkcje oferuje. Swego czasu ktoś pisał tu o pracy tego radia w paśmie 430 MHz - ponoć beznadziejna czułość.
    sq6ade
    Poziom 40  
    Ten model wybitnie ndaje się do przeróbki na pasmo HAM's - przynajmniej od strony "cyfrowej".
    Jak się uda.... szczegóły niebawem :D
    sp3nyx
    Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedz,wszystko czego dotyczą poprzednie posty to wersja mobilowa czy mam rozumieć że w alcatelu nie ma różnicy wersja softu pomiędzy 9220mx/hx a softem do radia 9226hx ? ok .postaram się informować o postępach co i czy udało sie coś mi z tym radiem zrobić .
    sq6ade
    Poziom 40  
    Firmowy soft można sobie w buty wsadzić. "Magików" z programatorem na MAX232 jest na pęczki co tu widać na forumenie ale moga tylko tyle zrobić na co co im cudzy soft pozwala czyli na nic - jeśli chodzi o 430-440.
    yes2mike
    Te radia zostały perfidnie ogłupione a soft okrojony. Nawet jeżeli zmusisz je do pracy powyżej 430MHz - jest głuche.
    sq6ade
    Poziom 40  
    I to jest do przeskoczenia. Nawet jak mają filtry ceramiczne na wejściu jak BOSCH KF-428.
    sp3nyx
    Poziom 12  
    Witam ponownie ,piszę odpowiedź kolejny raz poprzednia którą napisałem gdzieś wyparowała .Dzięki za odpowiedzi co do możliwości tego radiotelefonu
    prawda jest po części taka jak piszecie w odniesieniu do softu i jego możliwości .Znacie na pewno kilka przykładów siemens c5 i motorola mc micro w których te ograniczenia zostały przeskoczone przy pomocy kolegów którzy maja wiedzę nie tylko teoretyczną ale praktyczną i potrafią tego typu problemy eliminować .wydaje mi się że można by było porozmawiać z kolegami z Wrocławia którzy modernizowali na przykład mc micro .Efekt zaskakujący radiotelefon w pełni amatorski .Postaram się poszukać do nich namiary i zapytam się o możliwość modernizacji .Poprzednie radio z tego co mi przekazano dostało całkiem nowy sterownik z oprogramowaniem.Pozdrawiam Robert
    mariano28
    Użytkownik obserwowany
    Witam.
    Posiadam takiego alcatela 9221mx-s na pasmo146-174 MHz. W trybie serwisowym wszystko działa ok. Przy odczytaniu radia jest eprom1 czyta eprom2 czyta potem pojawia sie taki komunikat błędny proces odczytu bieżący proces przerwany. Programator jest ok bo czyta z przenośnego hxa macie jakiś pomysł na taką usterkę?

Post poprawiłem.
    Użwaj przycisku ALCATEL 9226MX - Pomoc w przeprogramowaniu. przed wysłaniem postu.
    /c2h5oh/
    yes2mike
    A jestes przekonany, że Twój soft obsługuje to radio ? Bo standardowym tego raczej nie ugryziesz - na jakichś francuskich stronach coś było.
    mariano28
    Użytkownik obserwowany
    Tak to francuskie radio chyba z sieci AGREE jest taka naklejka na panelu radia ja czytałem je tym softem 9220TPP alcatela ze strony możliwe ze to wina softu bo ten hx jest z polski.
    yes2mike
    Nie mówie o radiu bo Alcatel jest francuski. Mówiłem o sofcie - poszukaj w tym temacie linku do strony albo zapytaj profesora google.
    mariano28
    Użytkownik obserwowany
    To co mogłem jeszcze sprawdzić to wersje oprogramowania tego alcatela wersje oprogramowania wyświetliło a następnie zgasło radio aplikacja AOTPABF4 programowanie RPCPCCC7 myślę ze ktoś chciał wgrać język polski i coś namieszał.
    yes2mike
    Nie da sie ot tak sobie wgrac jezyka. Jezeli masz oprogramowanie, to jezyk zmieniasz właśnie w nim.
    AGREE to nie sieć ;) To coś jak homologacja. RPCPCC7 to nic innego jak 9220TPP.exe, więc to, co mają wszyscy.

Radio gasnie - normalny objaw. Nie miałem tego modelu i nie wiem czy swoim RPCPCCC go ruszysz. Pisałem wcześniej, że chyba nawet w tym temacie niejednokrotnie przewinął się link do francuskiej strony na której powinien być pod to radio soft.

Bez ryzykownego grzebania w pamięci nie 'przestroisz' go poniżej lub powyżej tego gdzie pracuje.
    mariano28
    Użytkownik obserwowany
    a moze cos z programatorem bo sprawdzałem go tylko na hxe układ jest zrobiony na max 232

Proszę nie pisać postu pod postem.
    Należy użyć funkcji ALCATEL 9226MX - Pomoc w przeprogramowaniu.
    Proszę ponownie o poprawienie swoich postów. /c2h5oh/
    yes2mike
    Programator jest dobry. Wszystkie te alcatele maja takie same... Inaczej byś nawet nie odczytał wersji oprogramowania.

Błąd najprawdopodobniej wynika z tego, ze soft oczekuje (najprościej mówiąc) czegoś innego niż radio zrzuca z pamięci.
    mariano28
    Użytkownik obserwowany
    moze ktos bedzie miał jakis inny soft do tego alcatela i wstawi na forum narazie dzieki za odpowiedzi