Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia - problem z zapalaniem

02 Lip 2007 07:03 6260 12
  • Poziom 2  
    WITAM MAM PROBLEM ZE SWOJA FABIA 1.4 MPI - NIE CHCE ZAPALAC - WYMIENILEM POMPE PALIWA, FILTR PALIWA Z REGULATOREM CISNIENIA, WYCZYSCIłEM PRZEPUSTNICE, WYMIENILEM SWIECE, czujnik temperatury A I TAK PO KILKU NORMALNYCH ODPALANIACH POWRACA PROBLEM Z URUCHOMIENIEM NIE RAZ TRZEBA KRECIC 10-11 RAZY ZEBY ZASKOCZYLA. CO JESZCZE MOGE ZROBIC
    PS AUTKO MA GAZ ALE NA GAZIE NIE MA PROBLEMU TYLKO NA PALIWIE...
  • Poziom 2  
    wszystko gra!!!była podłączana na samym początku
  • Poziom 15  
    gram czyli odpala czy gra w sensie że vag nic nie wykrył
  • Poziom 2  
    vag nic nie wykrył
  • Poziom 24  
    Pojezdzij tylko na benzynie kilka dni i zobacz czy sie sytuacja zmieni.
  • Poziom 13  
    jacago73 napisał:
    WYMIENILEM POMPE PALIWA, FILTR PALIWA Z REGULATOREM CISNIENIA, WYCZYSCIłEM PRZEPUSTNICE, WYMIENILEM SWIECE, czujnik temperatury A I TAK PO KILKU NORMALNYCH ODPALANIACH

nierozumiem.... Vaga podłanczałeś, wszystko było ok, a Ty wymieniłeś całe stado części!!!!???? niepotrzebnie zresztą?

no ale skoro juz wymieniles tyle gratów to zrób tak jak kolega Radeon 24 pisze...
  • Poziom 16  
    Po mojemu to tylko bym się skupił na zasilaniu paliwem.
    A sprawdzałeś ciśnienie paliwa?
    Rano po przekręceniu zapłonu słychać pompę paliwa?
    Ma jakąś blokadę (alarm,odcięcie zasilania...)?
  • Poziom 14  
    nie piszesz w jakich warunkach nie mozesz odpalic.
    zakladam ze odpalasz na benzynie,potem automat przełączy silnik na gaz
    jesli zgasisz silnik nienagrzany i sprobujesz znow odpalic to komputer poda taki sklad mieszanki ze za chiny nie bedziesz mugl zapalic na dotyk.
    jesli gasisz silnik juz nagrzany i nie mozesz odpalic goracego, to biegnij do gostka ktory zakłada gaz bo chyba jest sknocona instalacja elektryczna. potrzebny jest reset kompa po wygaszeniu silnika.
    male cos -- opisywane zreszta na forum elektrody lub ekoalma
  • Poziom 11  
    a nie jest to przypadkiem "zalewanie swiec" przez benzyne i lpg ?
    jezeli masz dlugie fazy nakładania sie tych mediów podczas przełanczania lpg -benzyna i w tym momencie wyłaczysz silnik , to go zalejesz , szczególnie jak jest zimny.
  • Poziom 16  
    Podstaw wtryski i pewnie będzie jak nowa.
  • Poziom 23  
    jacago73 napisał:

PS AUTKO MA GAZ ALE NA GAZIE NIE MA PROBLEMU TYLKO NA PALIWIE...

Jaka instalacja gazowa? Może źle ustawiona emulacja sondy lambda powoduje, że mapa wtrysków się "rozjechała"?

Dodano po 3 [minuty]:

ecsb napisał:
    Podstaw wtryski i pewnie będzie jak nowa.

A skąd ma podstawić? Specjalnie będzie kupował, żeby sprawdzić diagnozę? Wtryskiwacze można sprawdzić domowym sposobem.