Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pneumatyczny centralny zamek w MB

ciemny1972 02 Lip 2007 10:02 2189 6
  • #1 02 Lip 2007 10:02
    ciemny1972
    Poziom 10  

Zwracam się z prośbą o pomoc w podpięciu sterowania pneumatycznego centralnego zamka w mercedesie c180.Zakupiłem autoalarm i wszystko podpiąłem,ale przy sterowaniu centralnym wysiadłem.Nie umiem wyłapać w jaki sposób jest sterowana pompa centralnego zamka.Alarm mam przystosowany do sterowania pneumatycznego c.z jest schemat ale w nim podane jest że trzeba przeciąć jakiś przewód,a nie chcę czegoś namieszać metodą prób i błędów.Czy ktoś z Was montował już takie ustrojstwo w MB c180?które przewody należy wykorzystać?Są dwie wtyczki przy pompie,jedna z trzema przewodami druga ma tego więcej.W któe przewody należy się wpiąć,jak to wyłapać przyrządem?

0 6
  • #3 02 Lip 2007 11:44
    awysoki
    Poziom 17  

Jak masz sterowanie z wkladki to zlapiesz sie rowniez w wiazce wychodzacej z drzwi . Kolory kolega napisal juz wyzej

0
  • #5 02 Lip 2007 20:46
    ciemny1972
    Poziom 10  

sorki że nie podałem takich szczegółów jak np rocznik,gdyż byłem przekonany że podłączenie uniwersalnego autoalarmu który ma sterować pneumatycznym centralnym zamkiem to jakiś typowy standard tak jak przy podłączaniu centralnego sterowanego np. masą.Tak więc jest to MB z rocznika 96' mam kluczyk tzw.scyzoryk,a otwieranie ręczne tylko od strony pasażera i otwiera tylko te jedne drzwi.Co do kolorów przewodów to jutro to znowu rozbiorę i zobaczę.W schemacie dołączonym do centralki alarmu jest narysowane że aby sterować pneumatycznym c.z. potrzebne jest przecięcie jednego z przewodów biegnącego do pompki centralnego zamka, nie chcę niczego robić na pałę.Stąd moje wcześniejsze pytanie.

0
  • #7 03 Lip 2007 20:28
    ciemny1972
    Poziom 10  

WIELKIE dzięki za podpowiedź.Podpiąłem wg Waszych wskazówek (do przewodów oznaczonych czerwonymi strzałkami) i działa :D.Z czystej ciekawości mam pytanie,bo podawałem również masę (dla bezpieczeństwa w szereg przez żaróweczkę 2W) na przewody oznaczone zielonymi strzałkami na fotce i zamek również realizował zamykanie i otwieranie.Do czego zatem służą te przewody z małej wtyczki?
    pneumatyczny centralny zamek w MB

0