Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie do miksera i problem z buczeniem :/

02 Lip 2007 12:04 2060 10
  • Poziom 9  
    Witam, mam nastepujacy problem: chodzi o podłączenie do miksera dj'skiego dwóch baterii wzmacniaczy. Do miksera podłaczona jest zwrotnica aktywna a do niej trzy wzmacniacze nagłasniające dyskoteke i wszystko jest git. Jednak ja musze podłaczyc jeszcze dwa wzmacniacze nagłasniające inne pomieszczenie do tego miksera i wtedy pojawia sie problem bo kiedy tylko podłacze te dodatkowe wzmacniacze do miksera to cichnie muzyka i pojawia sie tylko buczenie. Musze wybrac albo podłaczam crosower z dwoma podłączonymi do niego wzmacniqaczami albo dwa wzmacniacze w innym pomieszczeniu nagłasniające strefe klubu bo inaczej pojawia sie konflikt i buczenie. Czy ktos wie o co chodzi???
  • Szafy Rack
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wzmacniacze są podłączone do innego zasilania niż te podstawowe? NA tylnej ściance wzmacniaczy powinny być przełączniki gnd lift. Przestaw je na dodatkowych wzmacniaczach do pozycji lift.
  • Szafy Rack
  • Poziom 9  
    No własnie, nawet jesli tworzy sie pętla masy to powinno to grać. A kable na 99% wszystkie sa dobre jak podłączam do wzmacniaczy w klubie sam mikser jest ok, jak podłaczam mikser do wzmacniaczy w dyskotece ok. ale jak chce podłaczyc wszystko razem to wszedzie milknie muzyka i pojawia sie tylko buczenie. Kombinowałem juz na wszelkie sposoby na cinchach i na XLR'ach i nic. Już mi ręce opadają a to musi działać. Jak podłaczam wzmaki na klubie pod cyfrę + wszystko gra jak pod CD wszystko gra. Spróbuje jeszcze podpiąć te wzmacniacze w klubie na listwie zasilającej bez masy:(
    Nie wiem jak definiujesz pojecie zasilanie podstaowowe. Sprzet sa w róznych pomieszczeniach i nie wiem czy sa podpiete do jakiejś tam tej samej fazy czy innej. Przy petli masy powinien chyba byc przydzwiek ale zeby zaraz wszystko zaczynało mocno buczeć?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chodziło mi o wzmacniacze, podstawowe i dodatkowe. Czy są w osobnych pomieszczeniach pod innymi gniazdkami czy są podłączone do tego samego źródła zasilania co wzmacniacze podstawowe. Przełączałeś Ground lift?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Wzmacniacze nagłasnioające dyskoteke sa w sali dyskotekowej a wzmacniacze nagłasniające klub w sali klubowej i sa podłaczone do innych gniazdek. W koncówce mocy Tapco Juice 800 ani przy wzmacniaczu Ws 5/200 nie znalazłem przełącznika ground\lift. Dlaczego jak podłaczam wzmacniacze w klubie osobno do jakiegokolwiek zródła dzwieku lub miksera Dj'a jest ok tylko jak podłaczam odydwie grupy wzmacniaczy razem to wystepuje buczenie...
  • Poziom 29  
    rozłącz wszystko przy mikserze i zmierz napięcia pomiędzy masami przewodów do jednej i drugiej grypy wzmacniaczy -zobaczysz jak bardzo różnią sie potencjały mas tych wzmacniaczy
    ich połączenie powoduje przepływ sporego prądu co na cienkich kabelkach sygnałowych daje duży spadek napięcie który z kolei przedostaje sie na wejścia wzmacniaczy jako brum
    wspominasz też o C+ -ma ona II klasę zasilania (bez bolca) ale często ekran kabla do konwertera bywa uziemiony poprzez masz połączony z odgromówką -w takim przypadku masz niezłą siatkę bo już nie pętlę mas...
    rozrysuj najlepiej jak to wygląda -połączenia pomiędzy poszczególnymi urządzeniami i sposób ich zasilania (z bolcem czy bez)
  • Poziom 9  
    Wszystkie wzmacniacze podłączone sa do gniazdek z bolcem czyli sa uziemione. A to mega profesionalny schemat :)

A czym jest owy "C+" ?
  • Poziom 32  
    Adrianotron napisał:
    Wszystkie wzmacniacze podłączone sa do gniazdek z bolcem czyli sa uziemione.

Gniazdko ze stykiem ochronnym nie jest jeszcze gwarancją, że instalacja realizuje funkcję ekwipotencjalizacji. Może być tam bowiem zrobione zerowanie (bez 3 przewodu) albo też bolec może nie być zwyczajnie podłączony. Zrób testy zasilając drugi wzmacniacz przez przedłużacz (z "uziemieniem") z tej samej listwy z której zasilasz pierwszy wzmacniacz. Jeśli brum będzie dalej odczuwalny to najtańszym rozwiązaniem będzie transformator separujący audio (do kupienia za < 50 PLN w sklepach z car-audio).
  • Spec Elektroakustyka
    Jeszcze jedno co to za mikser? Czy daje on sygnał symetryczny? Miksery DJ szczególnie te tańsze są niesymetryczne. Jeśli grasz w symetrii jest stary sposób na pętle masową i Ci go opiszę ale upewnij się najpierw że wszystkie połączenia masz symetryczne. Posiadanie gniazda XLR nie jest gwarancją połączeń symetrycznych.