Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mierniki instalacji Metrel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat lub opis przedwzmacniacza poszukiwany.

misiek1984 02 Lip 2007 14:15 1049 4
  • #1 02 Lip 2007 14:15
    misiek1984
    Poziom 14  

Witam

Na początku chciałem napisać że szukajke już sprawdzałem i niestety nic nie znalazłem co by spełniało moje oczekiwania.

Otóż problem jest taki.

Poszukuje schematu lub kitu przedwzmacniacza z wyborem 2 wejść oraz regulacja tonów niskich wysokich oraz balansu oraz oczywiście głośności.

Problem zaczyna się dopiero tu czyli:

Sprzęt będzie podłączony do wzmacniacza na kostce stk4392 z kitu AVT1005 i będzie zasilany w dwojaki sposób: otóż raz w samochodzie(bus instalacja 12V) a czasami po odpięciu jako zwykły wzmacniacz audio zasilany poprzez zasilacz z sieci 230V np. podczas grilla itp.

Niegdyś widziałem w AVT lub NE taki kit ale niestety ślad po nim zaginął więc mam problem, a drugim problemem jest zasilanie ok 12-14V z instalacji samochodu.

Jeśli ktoś posiada informacje jaki to może być kit będę wdzięczny za info, nawet jeśli przedwzmacniacz będzie zasilany wyższym napięciem

Pozdrawiam
    Krzysiek

0 4
  • Mierniki instalacji Metrel
  • Mierniki instalacji Metrel
  • #3 03 Lip 2007 12:30
    misiek1984
    Poziom 14  

Dziekuje za link do stronki przydał się, będę kombinował teraz jakoś z tym układem.

Ps gdyby jakies schematy znalazly się jeszcze będę wdzięczny za umieszczenie

Pozdraiwam

Krzysiek

0
  • Pomocny post
    #5 03 Lip 2007 23:58
    Shanleaf
    Poziom 17  

Skoro juz mniej-więcej znalazłeś (chyba) układ przedwzmacniacza z regulacjami, to pozostał problem zasilania. Ja osobiście proponuję wykona "przetworniczkę" na układzie MC34063. Powinna miec wystarczającą wydajnośc prądową. Tutaj jest strona z kalkulatorem elementów:
    http://www.nomad.ee/micros/mc34063a/index.shtml

0