Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybka Pomoc Drukarka hp 845c

28 Paź 2003 19:52 2311 7
  • Poziom 10  
    Mam problem z tą drukarką ( kolorowy - orginalny, jeszcze jest) (czarny - nabijany ,pełny) Kiedyś jak drukowałem zdjęca (małe) wydrokowało mi pierwsze normalnie a drugie zaczeło na różowo. Na czarno drukuje normalnie a zjdęcia drukuje jakby na różowo :(((. Nie wiem co jest.
  • Poziom 20  
    po prostu jedziesz na resztakach tuszu trójkolorowego - a dokladniej jednego z nich CYAN -u :D
  • Poziom 22  
    Jesli o ścisłość chodzi to nie Cyan tylko Magenta.
    Pozostaje Ci tylko napełnienie cartrtridge lub wymiana na nowy.
    Nic tu więcej się nie wymysli.
  • Poziom 20  
    nie jestem pewien czy dobrze rozumuje:
    yellow - rodzaj żoltopodobny
    cyan - rodzaj niebieskopodobny
    magenta - rodzaj czerwonopodobny
    czyli mieszając żołty z czerwonym otrzymujemy rózowy
    mieszając zólty z niebieskim otrzymujemy zielony
    mieszając niebieski z czerwonym otrzymujemy brązowy - to tak uproszczone

czyli jak drukarka drukuje na rózowo no to wg. mnie brakuje niebieskiego.
    czyżbym sie mylił?
  • Poziom 22  
    Ze sformuowania :
    Cytat:
    po prostu jedziesz na resztakach tuszu trójkolorowego - a dokladniej jednego z nich CYAN -u

jasno wynika ze, wedługg Ciebie jedzie na resztkach Cyan. a według mnie drukuje na jednym wzgjędnie dwuch kolorach, magenta, względnie na magenta i yellow.

Dalsze rozwijanie się na ten temat jest bez sensu.
    Raportuje temat do zamknięcia.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Cytat:
    jasno wynika ze, wedługg Ciebie jedzie na resztkach Cyan. a według mnie drukuje na jednym wzgjędnie dwuch kolorach, magenta, względnie na magenta i yellow.

I ty masz racje i ja.
    Ty twierdzisz że gość ma zapas magenty i yellow - to jest prawda.
    Ja twierdzę że gościowi brakuje cyan`u - to też prawda.
    Rozumujemy tak samo tylko inaczej to wyrażamy

myślę że doszliśmy do porozumienia.
  • Specjalista - kserokopiarki
    ale może być też tak, że przysechł Ci jeden z tych kolorów, mam 815C i miałem taki sam problem, z w miarę nowym, oryginalnym tuszem. Nie pomogło odmaczanie itd. Rozwiązaniem okazało dość banalne, mianowicie zdjąłem (z koloru, z którym był kłopot) zatyczkę na górze i przykładajac do tego otworku usta, lekko wtłoczyłem trochę powietrza, aż z dyszy poleciał atrament, następnie postawiłem głowice na bibule, żeby wyrównały sie ciśnienia i atrament przestał lecieć. Dziurkę zakleiłem taśmą a drukarka pracuje dobrze od 5 miesięcy
  • Poziom 22  
    Podobno po napełnieniu nie zatyka sie tych dziurek, tak piszą w instrukcjach no ale dlaczego się ich nie zakleja ??