Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chce zrobić ładowarke do motoroli e398, telefon nie ładuje.

02 Lip 2007 16:13 1827 8
  • Poziom 10  
    Witam, mój telefon nie ładuje ale działa, dlatego chce zrobic oddzielną ładowarke, tyle ze mam problem. dowiedziałem się za taka bateria ma wewnętrzny kontroler, sprawdzający stan baterii i jej temperaturę. Czy miał ktoś podobny problem, czy wiecie gdzie moge poszukać potrzebnych informacji, a moze ma ktoś ma takie informacje. Prosze podzielcie się nimi. Bardzo prosze i pozdrawiam.

mariusz256
  • Poziom 23  
    hej. najlepiej oddaj tel do serwisu niech Ci przylutują to złącze, bateria ma swoje zabezpieczenia ale one są w pewnym sensie pozytywne bo nawet jak zrobisz troszke lipną ładowarke to i tak nie uszkodzisz baterii tylko nie podłączaj jej kablem do gniazdka :) tego może nie przeżyć:). A jak już się uparłeś bna ładowanie samej baterii to kup ładowarke zrobienie takiej zajmie ci tyle czasu i kasy że Ci się odechce...
  • Poziom 10  
    Jestem troche uparty i jednak bede chciał zrobić tą ładowarke. Lubie elektronike i chce sprubować swoich sił. tylko nie wiem gdzie szukać informacji, sam nie dam rady i dlatego licze na każdą pomoc prawdziwych profesjonalistów jak i hobbystów. Mógł bym sobie kupić taką gotową ładowarke ale po co jak to i tak nie rozwiąze problemu wielu ludzi którzy upierają sie z tym problemem. Szukałem wczesniej zanim dałem nowy temat, własnie informacji na ten temat na tym forum ale nie znalazłem, za to jest bardzo duza liczba forumowiczów którzy mają ten sam problem. Jesli mi nikt nie pomoże to znowu za pare dni ktoś wystawi nowy temat z tym samym problemem, i bedzie sie to ciągneło bez końca. Jesli ja tego teraz nie zrobie to kto??. Dlatrgo prosze was o pomoc. Gdzie mozna kupić taką osobną od komurki ładowarke??. Jeszcze raz prosze o pomoc i z gury dziękuje.

mariusz256

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    zrob to na ukladzie L200. ustaw napiecie wyjsciowe na ok 4.1-4.2V i prad ok 500mA.
    W tym ukladzie masz pewnosc ze nie przeladujesz baterii, nie uszkodzisz jej i nie powodujesz ewentualnego pozaru.

polecama iednak odwiedzenie jakieos serwisu aby naprawili ci to ladowanie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    @slawko_k to co opisałeś to zasilacz, a nie ładowarka, przy 4,1V bateria będzie niedoładowana.
    Natomiast przy ok. 4,25V osiąga max swojego naładowania, z tym że po pewnym czasie. Przeładowanie baterii kończy się niekorzystnymi zmianami w elektrolicie baterii.

jeżeli już to na allegro są (a może były) uniwersalne ładowarki do baterii do komórek, koszt z przesyłką w sumie będzie niższy niż naprawa telefonu.

zdrowy rozmum jednak podpowiada że albo coś się robi dobrze albo nie robi się wcale. tak jak poprzednicy poradzę Ci żebyś się udał do serwisu, wyjdzie to wszystim na zdrowie.
  • Poziom 33  
    yulu tak wlasnie laduje sie baterie litowe. najpierw stalym pradem do osiagniecia napiecia 4.1V dla lijon lub 4.2V lipol a potem utrzmuje sie to napiecie a bateria sie doladowywuje zmniesyajac pobor pradu.
  • Poziom 10  
    Witam ,dzięki za odpowiedz. ale moim zdaniem i tak sie to przyda np. gdy mi albo komuś z was przyjdzie do dłowy pomysł aby wykorzystać taką ładowarke do nowego układziku, no bo przeciez taki akumulatorek sie doskonale do tego nadaje, bo potrafi sam okreslic stan bateri, oraz dokładnie mozna ją naładować a to przez to bo podobno taka bateria posiada własny sterownik. Do serwisu zaniose ten telefon, ale i tak powiedzcie gdzie szukać informacji??.

mariusz256

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam!Widzę że jest tutaj temat ładowarki ja mam takie pytanie jakie powino wychodzić napięcie z łdowarki do Motorolli V980,nie chce przedobzyć nowej też nie myśle kupować to ostatecznośc poniweważ mam kilka sztuk od różnych telefonów!Z góry dzięki.
    Ps.Czy to jest to napięcie?4.1V dla lijon lub 4.2V
  • Poziom 28  
    Joanno, Andrzeju mieszacie dwie rzeczy - oddzielną ładowarkę do baterii i ładowarkę do telefonu (kontrolą ładowania zajmuje się telefon).
    W przypadku V980 (chyba) będzie trudno dobrać inną niż oryginalną ładowarkę, gdyż telefon wymaga - zdaje się - b. dużego prądu - rzędu 1A i ładowarka musi tyle dostarczyć - 95% ładowarek innych producentów nie da rady.
    Oryginalna do V980 powinna mieć 1.5A wydajność prądową.