Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy Activa 80 Plus - wymiana łożysk

02 Lip 2007 17:41 10693 22
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z wydobyciem łozysk. Zdemontowałem z zawieszenia cały "kocioł" z bębnem i utknołem- całośc z metalu. Nie wiem co dalej. Jak zdemontować łożyska. Dalej nic już nie jest na śruby, tylko tylnia "pokrywa" w widocznym łożyskiem jest przyklejona jakims lepkim klejem do "kotła. Czy mogę liczyć na czyjąś poradę jak dobrać się do łożysk? Pralka otwierana z przodu. Pozdrawiam i czekam na poradę.

Dodano po 3 [minuty]:

Dodaję, że bębna nie udało mi się zdemontować bo niewiem jak, może nie jest to konieczne do wymiany łożysk?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Musisz odkleić tylną pokrywę podwędzając śrubokrętem ,nakręć nakrętkę i uderz młotkiem powinno puścić.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ten klej to prawdziwe przekleństwo :-). Bierz śrubokręty i podważaj tą blachę ostrożnie ale zdecydowanie. mocno ale powoli :-) aż skrzecząc cała odejdzie. Najpierw jednak wymontuj grzałkę.Nie przedziuraw zbiornika!!!!!
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź moje pytania.
    Faktycznie poszło, ale się namęczyłem z rozklejeniem, trochę blacha się pogieła, parę razy zeskoczył śrubokręt i zarył w nierdzewce aż powstało w głębienie. Bardzo miękka ta blacha. Trzeba uważać bo też bardzo miękki trzpień, końcówka z gwintem. Jak uderzyłem młotkiem to pierwszy zwój gwintu się połączył z drugim (co za stal!!!!, liczyłem, że będzie twardsza) ale z łożyska zeszło. Mam problem jeszcze z demontażem większego łożyska (bliżej bębna) woda się dostała i nie chce zejść. Simering trzeba było rozerwać a tylnie łożysko poszło bez większych problemów, może jakiś pomysł? Do prasy nie mam dostępu. Mniejsze łożysko nie ma opisu a te większe taki: 6205DU Jakie powinienem zakupić? i jaki simering czy oryginalny? oraz jakim klejem lub uszczelniaczem pouszczelniać oczywiście już później przyłącza gumowe oraz tą tylnią blachę, którą trzeba było oderwać. Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Co do większego łożyska, o ile jest w całości, to solidny wybijak i młot pomoże; można też zagrzać palnikiem lub nagrzewnicą el. Simering oryginalny może być, ale cię cena przerazi(trzeba mu posmarować powierzchnie uszczelniające). Blachy już nie przyklejaj. Co do połączeń gumowych to butapren. tylko wcześniej gumy musisz dokładnie oskubać z tego świństwa :-)
  • Poziom 18  
    łozyska 6203 2RS i 6205 2RS a simering proponuje orginalny cena ok 30 zł dostępne tylko w serwisach
  • Specjalista AGD
    Nie wiem czy nie za późno - nie wkładaj łożysk o oznaczeniu CX i KG !!!!!
  • Poziom 10  
    Pralkę już wczoraj (lub dopiero to już 4-ty dzień zabawy) złożyłem całą, łożyska zastosowałem firmy FAG podobno z "górnej półki" informacja od sprzedawcy. Simering rodzimej produkcji firmy ORING, razem łożyska i simering ok. 40 zł. Teraz borykam się uszczelnieniem połączeń gumowych ze zbiornikiem, a zwłaszcza górna rurka karbowana. Mam przecieki bo bałem się zamocno przykleić butaprenem, żeby nie była jednorazowa. Oryginajnie jest zastosowana jakaś masa jak guma do żucia tylko bardziej klejąca i nie wysychająca w czasie. Kolega 'nares' zaproponował butapren, napewno ma rację. Będzie trzymało super, tylko mam pytanie jak trzeba będzie jeszcze raz rozbierać to prawdopodobnie bez uszkodzenia przyłączeń gumowych się nieobejdzie. Czy ktoś może zna jakiś uszczelniacz jak oryginalny i szybko wiążący? Bo ta zabawa już trwa zadługo. Przy okazji naciołem się farbę Hammerite (bezpośrednio na rdzę) jeden dzień poświęciłem na oczyszczenie z zewnątrz obudowy z rdzy i nią pomałowałem. Już trzeci dzień się klei. Wczoraj w nocy straciłem cierpliwość zmyłem benzyną farbę i położyłem emalię. Trudno bez podkładu, zapewne za niedługi czas wyjdzie rdza. Porady odnośnie uszczeniacza mile widziane, może teraz już z nich nie zdąże skorzystać bo jeszcze raz ze wzgledu na czas pobawię się butaprenem (tak delikatnie) jak znowu puści to może zastosuję wskazany uszczelniacz.
    A tak przy okazji obawiam się, że silnik komutatorowy za mocno się grzeje - wyczuwalny jest jego zapach w czasie intensywnego prania, a to już drugi silnik. Pierwszy się spalił ( wirnik) Czy to normale że tak mocno się grzeje?
  • Specjalista AGD
    Nie obawiaj się stosowania butaprenu, trzyma mocno a jednak przy ponownym demontażu da się oderwać.
    Może być też silikon, najlepiej ten czerwony.
  • Poziom 10  
    Przed chwilą posmarowałem butaprenem jak podeschnie to obsadzę. Silikon odpada, twardnienie jak pamietam 1czy 2 mm na 24h. Ta rurka musi dość silnie przylegać, ponieważ mocno pracuje pomiedzy obudową pralki a zbiornikiem. Nie ma czasu na długie wiązanie, żona może stracić cierpliwość. Ale dziękuję za pomysły. Zawsze coś wnoszą do sprawy.
  • Specjalista AGD
    Węże wkleja się trochę inaczej. Najpierw smarujesz część metalową i czekasz aż podeschnie. Następnie kanałek węża zalewasz klejem i od razu mocujesz, ustawiasz i nie ruszasz jakiś czas.
  • Poziom 10  
    Do kolegi 'nares'.
    Przed Twoją poradą prawie zrobiłem jak napisałeś. Posmarowałem część metalową, zalałem kanalik węża. Jak podesłcho to niewiele w kanaliku zostało, zalałem jeszcze raz. Poczekałem aż wyczuwało się tylko niewielka lepkość i obsadziłem.Trzyma dobrze. Rano sprawdzę szczelność połączenia. Mam nadzieję,że w końcu zamknie mi się "temat" naprawy pralki.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Cieszę się że dałeś sobie radę, to chyba dlatego że potrafisz uważnie słuchać i korzystać z tego :spoko:
  • Poziom 10  
    Pozdrawiam wszystkich. Mam pytanie, na zdjęciu przedstawiony jest element, który występuje w pralce Candy Plus80. Co to jest za element i do czego może służyć? Część czołowa jest metalowa i ma bezpośredni kontakt z wodą w zbiorniku.

• Pomocny post
    Poziom 38  
    Zabezpieczenie termiczne. Jak woda osiągnie za wysoką temperaturę odcina dopływ prądu do grzałki. Działa wtedy gdy termostat zawiedzie (element z kapilarą po lewej stronie).
  • Poziom 10  
    A na jaką temperature może być ustawiony i dlaczego ma cztery wyprowadzenia?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam jest tak jak napisał Zbych ale jeszcz dodatkowo jest to termostat niskiej temperatury do ok.35 st.
  • Poziom 38  
    Patrząc na zdjęcie to masz pilnie do wymiany łożyska z uszczelnieniem.
    Powodzenia
  • Poziom 10  
    Dodatkowo termostat niskiej temperatury 35st.?
    Proszę o więcej szczegółów tecznicznych.

Dodano po 3 [minuty]:

Do Zbych034- tak masz rację. To zdjęcie jest z przed 5-ciu dni. W tej pralce właśnie skończyłem wymianę wspomnianych części.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Ten termostat blokuje programator(odcina napięcie do silniczka progromatora)do czasu aż grzałka zagrzeje wodę do 35t.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za dotychczasowe informacje, ale do całości brakuje mi jeszcze górnej temperatury termostatu.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Górna temperatura służy do odcinani zasilania grzałki (wynosi pewnie coś ok. 90°C) Jak wcześniej nie zadziała regulacja temperatury to zostaje tylko to zabezpieczenie.
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że temperatury są w przybliżeniu tych podanych i to mi wystarczy. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Pozdrawiam wszystkich uczynnych w TEMACIE.
    Praleczka "chodzi" jak nowonarodzona. Jeszcze raz dziękuje.

Moderowany przez skryn:

Tematy scaliłem oraz zamknąłem, bowiem problem został rozwiązany.