Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką antenę TV polecacie? Jak ją najlepiej ustawić?

02 Lip 2007 17:39 2741 4
  • Poziom 2  
    Witam, chcialem was prosic o pomoc w doborze anteny i w jakim kierunku ja najlepiej ustawic, zalezy mi na dobrym odbiorze stacji tvn, tvp1, tvp2 i polsat.
    Co do sasiadow, wiekszosc ma anteny siatkowe, jedne ostawione na losice, wtedy dobrze odbiera tvp1, tvp2, polsat, drudzy na piaski(dobrze odbiera tvp2,polsat, tvp3, troche gorzej tvp1, tvn i tv4 snieza)
    Do wyboru mam 4 nadajnki:

Piaski: odleglosc ok 56 km, tvp1 k.09 moc 80kW, tvp2 k.23 moc 500kW, polsat k.35 moc 100kW

Lublin ul. Raabego ok. 52km, tvn k. 41 moc 1kW, tv4 k.57 moc 1kW

Boży Dar - 73 km, tvp3 k. 39 moc 100kW

Łosice - ok. 65km, tvp1 k. 52 moc 300kW, tvp2 k.37 moc 300kW, tvp3 k.39 moc 30kW, polsat k. 50 moc 100kW.
    Ps. nie chce juz miec doczynienia z antena siatkowa
    Dla ułatwienia umieszczam obrazek, 1 - tutaj mieszkam:
    Jaką antenę TV polecacie? Jak ją najlepiej ustawić?
  • Poziom 26  
    Witam. powinieneś użyć anteny kierunkowej, yagi ~ 20 elementów. Jeśli wiesz jak taka antena wygląda to ok. Ja pracuję przy konserwacji sieci antenowej i znam te zagadnienia. Bardzo dużo daje dobra antena kierunkowa, a jeśli jeszcze w puszce antenowej dodasz wzmacniacz taki jak od siatkówki to będziesz miał to o co ci chodzi. Jeśli będziesz miał problemy chętnie pomogę. Anteny możesz kupić w jakimś większym mieście. Zależy gdzie mieszkasz. Napisz jak podpinasz obrazki do postów.
  • Poziom 16  
    Witam. Przeanalizowałem kolegi informacje,i proponuję ( tak zrobiłbym),wybrać opcję z Łosicami. Zastosuj antenę Yagi 21 elementów na pasmo k 21- k69. odpowiednią zwrotnicę również k21-k69. Nie bez znaczenia jest moc nadajnika w Łosicach. Proszę zwrócić uwagę na kabel, tak aby poprawnie pracował do częstotliwości 860Mhz.Po trzecie,i najistotniejsze, to koszty.Jedna antena, jedna zwrotnica, jeden kabel, i jeden kierunek ustawienia anteny..Nie bez znaczenia jest również dokładność wykonania czynności przy montażu, jeżeli wszystko to zostanie spełnione, sukces murowany. Powodzenia.
  • Poziom 2  
    Dziękuje wszystkim za rady. Czy dało by się tak dobrać antene żeby odbierać tvn, czy odlgłość jest za duża? Troche poczytałem na forum i niektorzy używają dwóch anten.
    Pomysł mam następujący jedną ustawić na Łosice i z niej odbierać tvp1, tvp2, tvp3, polsat, a drugą na Lublin (tvn, tv4). Czy to by zdało egzamin? Czy moc tego nadajnika będzie wystarczająca żeby dobrze odbierać tvn?

zdzislaw111 napisał:
    Napisz jak podpinasz obrazki do postów.

Obrazki podpina się bardzo prosto, wstawiasz adres obrazka pomiędzy znaczniki "adres_obrazka".
  • Poziom 26  
    https://obrazki.elektroda.pl/82_1183654675.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/82_1183654675.jpg

Czy moc tego nadajnika będzie wystarczająca żeby dobrze odbierać tvn? Trudno powiedzieć . Zależy od terenu , jak widzą się anteny, czy nic nie przesłania "widoczności". Trzeba sprawdzić praktycznie.

połączenie dwóch anten to jak wyżej "musicbas1" trzeba użyć zwrotnicę antenową (pozwala ona połączyć sygnały z dwóch anten.