Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Zanussi FJ 903 CV - woda cieknie przez drzwiczki

02 Lip 2007 22:53 4667 8
  • Poziom 10  
    Pralka jest rewelacyjna jak na swoj wiek, ale niestety woda w tej chwili juz sie leje przez drzwiczki. NIe widzę uszkodzenia uszczelki ale widze strużkę wody płynaca po obudowie pralki - no i teraz pytanie gdzie kupić taka uszczelkę i jak ja założyc bo widze tam jakąś opaskę plastikową? Trzeba mieć jakies specjalizyczne narzedzia ? Moze da sie zregenerowac ta uszczelke bez zdejmowania, kiedy przyciskam drzwiczki do pralki strumyk jest jakby mniejszy?
    Jezeli bedzie trzeba wymieniać prosze wskażcie mi sklep jakiś z takimi cudami w Poznaniu ?

Wielkie dzieki
    rt
  • Poziom 17  
    Może woda płynie z pojemnika proszku i potem po drzwiach pralki.Najczęściej jak zapchany jest pojemnik od płynu do płukania.
  • Poziom 14  
    Albo zobacz czy na oknie (szklany element)
    nie osadził się kamnień i może to być przyczyną wycieku
  • Poziom 14  
    Sprawdź zaczep drzwi czy nie jest wytarty
  • Specjalista AGD
    ksu napisał:
    Sprawdź zaczep drzwi czy nie jest wytarty

Oraz zawiasy!
  • Poziom 10  
    I zaczep i zawiasy wygladaja solidnie - nic im nie brakuje. Szklo czyscilem juz bo tez pomyslałem o kamieniu. Co ciekawe najwiecej wody wylatuje przy odwirowywaniu kiedy pralka sie trochę telepie.
    Powracam do pytania gdzie kupic i jak wymienic uszczelkę?

dzieki
    rt
  • Specjalista AGD
    Jest dział "Linki do sklepów z częściami agd"- poszukaj, ale może nie być łatwo. Przydałby się kod oryginalny, bo ten sam fartuch może pasować do wielu pralek.
  • Poziom 32  
    Witam. Ja niejednokrotnie robie tak że zakładam podkładki pod zamek drzwiowy od strony wewnętrznej, wcześniej musisz sciągnąć fartuch w ten sposób odsuwasz zamek o około 1mmm i drzwi są bardziej dociskane do uszczelki drzwiowej OK?Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    to jest dobry pomysł spóbuje odsunąć ile sie da moze rzeczywiscie pomoże

dzieki
    rt