Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alinco DJ-x3ED a deszyfracja

Maxx72 03 Jul 2007 14:14 1797 6
    Maxx72
    Level 13  
    Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tego skanera i mam pytanie odnośnie deszyfracji.
    Czy to tylko taki niepotrzebny bajer z którego i tak nikt nie korzysta czy może da się z tego zrobić jakiś pożytek?
    Nie bardzo wiem co takiego jest on w stanie odkodować.
    W razie czego proszę o namiary na jakieś częstotliwości okolic Tczewa.
    Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
  • Helpful post
    Jap
    Level 28  
    Hi. Mi niestety od ponad roku do niczego się ten deszyfrator nie przydał..... jak dla mnie to zbedny bajer.... - na szczęście nie wymagajacy dopłaty...
  • Helpful post
    yes2mike
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Czestotliwosci... www.radioscannerpolska.pl
    i www.qrg.wieprz.net
    Maxx72
    Level 13  
    Wielkie dzięki za pomoc. Ciekaw jestem jaki jest przydział częstotliwości w zakresie jaki odbiera ten skaner. Na radioscannerpolska podany jest jedynie zakres 30 MHz- 469,400 MHz. Jeśli posiada ktoś np. tabelę z podziałem i przydziałem częstotliwości dla całego zakresu mojego skanera to prosiłbym o udostępnienie. Jeśli ta prośbą "przeginam" to przepraszam.
  • Helpful post
    yes2mike
    VIP Meritorious for electroda.pl
    0.1-1300 MHz.
    Ponizej 30MHz nie pracuja zadne sluzby, a strony sa glownie o nasluchiwaniu wlasnie nich ;) Tam jest CB i pasma amatorskie. Oczywiscie jest tez radio.
    Powyzej 470MHz mozesz poszukac telefonow bezprzewodowych, sluchawek itp. (ok. 800 i 900MHz.). Nie wiem czy przypadkiem nie masz zablokowanego pasma GSM - tak czy siak nic poza brzeczeniem i warczeniem nie uslyszysz ;)

50-52MHz, 144-146 i 430-440MHz - tu uslyszysz krotkofalowcow.

Jezeli masz niedaleko siebie pociagi, polecam przeszukanie 150 - 151MHz.
    No i oczywiscie w miare mozliwosci czestotliwosci podanych na stronach.
    Jezeli tamat Cie wciagnie, proponuje sie zastanowic nad antena. Mozesz zrobic, albo kupic np. cos takiego: http://www.allegro.pl/item212982219_antena_do_skanerow_radiowych_scanmaster_1400.html
    Maxx72
    Level 13  
    yes2mike dzięki za pomoc.
    Temat jak najbardziej mnie wciągnął i faktycznie zastanawiam się nad zrobieniem takiej anteny.
    Zajmuję się trochę elektroniką oraz ogólnie majsterkowaniem więc może uda mi się taką antenę właściwie wykonać. Musze poszukać jakiegoś schematu do niej.

A co do nasłuchu to słyszę CB, Pogotowie Rat., Policję, telefony bezprzewodowe, krótkofalowców.
    W paśmie 900 słyszę telefony oraz coś takiego jak burczenie przechodzące w rozmowę telefoniczną na którą po chwili nakłada się to burczenie (jakby było to celowe "zagłuszanie").
    Nie jest to to samo co rozmowy na 470MHz z bezprzewodowych gdzie podczas rozmowy jest czysto a dopiero po jej zakończeniu słychać burczenie.
    Dziękuję za zainteresowanie tematem.
    Jap
    Level 28  
    w sieci jest kalkulator do wykonania anteny discone. WYkonałem swoją wg tego programu i chodzi bdb w zakresie 80 - 200MHz... powyżej tej częstoty przydałby się przedwzmacniacz przy dłuzszych kablach.....