Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simens WXLP 1242 PL - źle wypoziomowana pralka?

lajchon 03 Lip 2007 15:17 3838 7
  • #1 03 Lip 2007 15:17
    lajchon
    Poziom 2  

Witam!
    Mam wstawioną pralkę Simens WXLP 1242 PL w kuchni pomiędzy meble. Pralka ściśle dolega do mebli i z tej przyczyny nie jest idealnie wypoziomowana (jest delikatnie pochylona do przodu, inaczej po prostu się nie zmieści). Z góry na pralkę zachodzi blat. Z pralki ściągnąłem blat górny. Pierwsze pranie mam już za sobą i nie zauważyłem aby jakieś wibracje przechodziły na meble (może dlatego że wszystko jest dobrze dociśnięte do ścian). Jedynie podczas wirowania delikatnie wibrował blat, ale to może wynikać z faktu, że nie jest jeszcze dokręcony.

Czy takie szczelne dociśnięcie niedokładnie wypoziomowanej pralki może skończyć sie tragicznie dla mebli lub dla samej pralki?

0 7
  • #2 03 Lip 2007 15:37
    nares
    Specjalista AGD

Do czasu aż się wypracują amortyzatory, nic złego nie powinno się zdarzyć, ale miej na uwadze, że złe wypoziomowanie powoduje właśnie szybsze zużycie amortyzatorów.

0
  • #3 03 Lip 2007 16:18
    krzysiekl
    Poziom 22  

Jak będzie za bardzo przechylona na przód to może się woda szufladką sączyć a w rezultacie będzie rdzewieć.

0
  • #4 03 Lip 2007 16:38
    lajchon
    Poziom 2  

Dzięki za odp.

Odstępstwo wydaje się być minimalne. Na poziomicy bąbelek mieści się pomiędzy kreskami, ale minimalnie dotyka jednej z nich.
    Po pierwszym praniu nie zauważyłem aby woda wyciekała z miejsc z których nie powinna (albo może po prostu nieumiejętnie sprawdzałem).
    A co do tych amortyzatorów, to w jaki sposób kontrolować ich zużycie, tak by wychwycić usterkę przed uszkodzeniem mebli?

0
  • #5 03 Lip 2007 17:02
    axxx
    Specjalista AGD

To raczej będzie trudno wychwycić ale może z czasem będzie podrzucać meblami.To samo sie może dziać gdy wsad będzie zbyt duży lub za mały co może wprowadzić cię w błąd.To samo się może dziać gdy łożyska zużyją się co nieco itd.

0
  • #6 03 Lip 2007 17:21
    lajchon
    Poziom 2  

Czyli rozumiem że sam taki szczelny docisk nie jest szkodliwy. Problem stanowi samo wypoziomowanie. Jeżeli by mi się jakoś udało poprawić to wypoziomowanie to bedzie OK??

0
  • Pomocny post
    #7 03 Lip 2007 17:51
    nares
    Specjalista AGD

Będzie OK.

0
  • Pomocny post
    #8 04 Lip 2007 00:08
    elektro-dom
    Poziom 22  

Muszą koniecznie być usunięte BLOKADY TRANSPORTOWE!!!
    Pralka ma stać sztywno na podłodze na czterech nogach.
    A z 'bąbelkami" to daj sobie spokój:)
    Delikatne pochylenie w niczym nie przeszkadza, jeśli spełnione są w/w warunki.
    Pozdrawiam

0