Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 6855 - brak fonii na wyjściu...

29 Paź 2003 00:34 2954 12
  • Poziom 16  
    Brak fonii na wyjściu "kombajna" TDA 9353 (pin 44). Przy podaniu sygnału Audio na Scart fonia jest w głośnikach. Niestety nie mam aplikacji do w/w procka, a tym bardziej schematu Elemisa 6855. Klient mówi, że ma to związek z burzą. TDA wymieniłem (dostałem go bo wielu cierpieniach) i nic, dalej cisza. Elementy w otoczeniu sprawdziłem. Może ma to związek z główką.
    Może ma ktoś schemat?
  • Poziom 16  
    Dzięki Amik9m za zaintersowanie. Niestety sama aplikacja nie wyjaśniła sprawy. Opcje dostępne dla użytkownika przetrzepałem i nic. Może jakiś tryb serwisowy dla TDA 9353, albo ma ktoś może schemat do tego Elemisa 6855?
    Będę wdzięczny
  • Poziom 16  
    Ustawiłem i dalej głucho, ale dziękuję za tryby. Sam już nie wiem co dalej. Jednak przydałyby się nuty.
    Czy może ma ktoś jakiś inny pomysł, może to jednak coś z głowicą, czy pamięcią? Dziwne, że jednak chodzi na Euro, a przecież też sygnał Audio wchodzi na "kombajna".
  • Spec od TV
    Sygnał 'Audio' (po 'niskiej') wchodzi na ten kombajn? A nie na jakiś inny? (np. na TDA9870).
    Sprawdź, czy masz fonię CCIR (BG).
    Ja miałem go ('kombajn') tak uszkodzonego, że nie miałem tylko fonii OIRT (DK) - padł w nim jakiś filterek...
    'Ominąłem' problem (koszty!) dokładając fonię równoległą (z ustawieniem na wszystkich programach standardu fonii BG).
  • Poziom 16  
    amik9m - ten model Elemisa jest bardzo ubogi. Rzeczywiście sygnał z Euro wchodzi na pin 35 kombajna. Co prawda nie sptawdzałem z fonią BG, ale jak wspomniałem na początku ten efekt występuje, mimo, że podmieniłem kombajn - z odzysku, ale z pewnego źródła (mało prawdopodobne, aby usterka obydwu była identyczna). Gdzie podpiąłeś wyjście fonii równoległej (czy może była to RYMI bezpośrednio na falę)?
    Dzięki za info
  • Spec od TV
    Ja miałem o tyle lepiej, że poza TDA9365 (ta sama 'rodzina') był tam MSP3415 (52-pin.); podpiąłem się pod jego 47.pin.
    A tu pewnie trzeba by do 28.pinu 'kombajnu' ('SIF-IN'). Jeśli chodzi o fonię 'RYMI', nie odpowiem - nie wiem.
  • Poziom 16  
    Niestety, pod 28 pin nic nie dało. Dalej głucho.
  • Poziom 12  
    Napisz czy regulacji foni działa na ekranie jeżeli nie to procesor nie widzi sygnału video i blokuje fonie
  • Poziom 16  
    Asandrzej - działa przy odbiorze po niskiej cz.Prz odbiorze z anteny oprócz obrazu i zmieniającej się linijki na ekranie nic nie słychać. Oczywiście graficznie (OSD) wszystki wygląda poprawnie w każdym przypadku.
    Myślę, że to chyba nie to, że nie widzi, bo identyfikacja odbywa się chyba w środku kombajna, a tego jak wcześniej pisałem podmieniałem.
  • Poziom 10  
    Wiem że dzisiaj to już nieaktualne ale mam taki przypadek i był to przerywający kondensator SMD połączony przez oporek z 31 pin ,wymieniłem na 1n (nie mam schematu tylko opis scalaka z tej strony) i ruszyło.