Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator 1,2Ah 6V ładowanie i teoria

03 Lip 2007 18:34 2921 7
  • Poziom 20  
    Dostałem właśnie akumulator Hitachi HP1.2-6 (6M1.2) 6V, 1.2Ah - ołowiowy PB . Nie był on ładowany z rok.

Jakim napięciem i prądem go ładować?
    Czy robić jakiś układ prostej ładowarki? czy użyć chińskiego zasilacza?:)
    Czy można go jakoś zregenerować oraz czy niewielkie wybrzuszenie na obudowie na coś wpłynie?

Z góry przepraszam jeśli to nie jest odpowiedni dział.
  • Poziom 14  
    Akumulator taki należy ładować napięciem około 7-8 woltów, a na prąd to nie masz wpływu. Czas ładowania będzie zależny od prądu ładowania, a ten znowu będzie zależał od napięcia i stopnia rozładowania. Ale skoro akumulator ma wybrzuszenie to mu bardzo źle wróży. Żadne akumulatory nie powinny być przechowywane rozładowane. Po prostu elektrolit przestaje być elektrolitem. Tyczy się to również baterii. Co do regenerowania to nie mam pojęcia, ale raczej się nie opłaca, osad z elektrolitu na pewno osadził się na ołowianych elektrodach. Ale jak mówię pewny nie jestem.
  • Poziom 20  
    A jak mogę sprawdzić ile ubyło na pojemności? I ile ładować to aku?
  • Poziom 18  
    Witam , pozdrawiam .

Podlanczasz ten akumulator do ladowarki 6V przeznaczonej do ladowania akumulatorow motocyklowych z ograniczonym pradem i jesli zacznie w nim mocno bulgotac lub zacznie robic sie wyraznie cieply :cry: to szybko odlanczasz drania i oddajesz na zlom .

Akumulator o tak malej pojemnosci powinno ladowac sie z ograniczeniem pradu ladowania . Czesc ladowarek posiada nadruk ( naklejke ) na ktorej pisze np. 20 - 80 Ah czyli sa przeznaczone do ladowania akumulatorow o pojemnosci wiekszej niz 20Ah . Jesli do takiego "prostownika" podlaczysz swoj akumulator to moze zostac usmiercony . Jednak skoro piszesz , ze Twoj akku juz w "ciazy" jest ( wybrzuszony ) to raczej nie ma sensu go nawet probowac reanimowac - on juz jest DEATH .

Pozdrawiam - Piotr
  • Poziom 20  
    a ile na takim aku pociągnie dioda niebieska 5mm?
  • Poziom 43  
    Witam,
    gregor_lca napisał:
    a ile na takim aku pociągnie dioda niebieska 5mm?

skoro ma "brzuch" to obawiam się, iż na pewno niedługo, jeśli wcale coś da się z tego akumulatora "wyciągnąć".
    Ale jak planujesz zakup nowego, to tego nie wyrzucaj, ponieważ przy zakupie nowego, a bez zdania starego akumulatora, zapłacisz dodatkowo 30,- zł.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dokładnie, - Nie wyrzucaj starego bo w myśl nowych przpisów przy kupnie nowego musisz oddać stary - w przeciwnym wypadku sprzedawca moża zarządać dodatkowej opłaty.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    wczoraj podłączyłem diodę niebieską 5mm i świeci 28h i to jeszcze nie koniec , to dobrze?