Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku i ikony "CD-ROM" w komputerze.

03 Lip 2007 20:32 2583 15
  • Poziom 11  
    Tak znienacka zginął mi dzwięk w kompie , nie moge wgrać sterownika Sound Max, bo znikła ikona Cd-ROM z ,,Mój komputer,,.
    Czyżbym miał intruza? Awast nic nie wykrył .Żaden kompakt nie chodzi ,jak włożylem płytkę z Windows , CD- ruszył.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    BINGO...Serdeczne dzięki , kazuja.Należy Ci się porządne pifsko he he.
  • Poziom 11  
    No i przedwczesna radość...dziś po włączeniu kompa ikony CD-ROM w ,,Mój komputer ,,, wraz nie ma ,nie pomogły te same zabiegi co wczoraj.
  • Poziom 12  
    Sprawdź taśmę łączącą CD-ROM z płytą główną. W miarę możliwości podepnij go inną taśmą.
    Jeśli to nie pomoże, to będziemy się zastanawiać co dalej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam
    tez coś takiego ostatnio miałem pomógł tylko upgrade biosa.

A jaki system masz?
  • Poziom 11  
    Do kazuja: przewody połaczeniowe raczej odpadają bo jak włoże płyte z Windows to samoczynnie odpala.

Do jaculas: system to Windows XP profesjonal
  • Spec od komputerów
    Panel sterowania-narzędzia administracyjne-zarządzanie komputerem-zarządzanie dyskami - sprawdź czy tu go widać i czy ma przypisaną literkę.
  • Poziom 11  
    Nie ma go tam
  • Poziom 11  
    Do jaculas: upgrade BIOSa ? . Brrrr dla mnie to czarna magia :D

Dodano po 1 [minuty]:

A gdyby zreinstalować windowsa????
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    1. wejdż do biosa i załaduj ustawienia domyślne
    2.sprwadź czy na jednym kontrolerze nie masz ustawionych dwuch urządzeń pracujących w tym samym trybie (master/master lub slave/slave) w tym celu musisz sprawdcić zworki na sprzęcie jeśli na jednej taśmie masz dwa urządzenia
    3. Niektóre napędy niestety wciąż nie są kompatybilne z niektórymi płytami, że o Xp nie wspomnę i jeśli są podpięte jako pojedyńcze urzadzenie (jeśli masz go podpiętego jako pojedyźcze urządzenie sprubój zmienić zworkę na slave i podpiąć go np. z HDD na jednej taśmi HDD zworka na master)
    Co do zmiany biosa to nie jest to taka czarna magia jak sie wydaje.
    Napisz proszę w poście model płyty głównej jakia posiadacz( łącznie z wersją) i postaram się pomóc.
    :D
    Pozdrowienia.
  • Poziom 11  
    Do indiana26:płyta główna to ASUS. Na płytce ze sterownikami napisano;VIA PT800series motherboard.To co ty mi napisałes przyprawia mnie o gesią skórke. Ja mam 53 lata i żadnego przeszkolenia w komputerach.Myszka ,klawiatura i wyszukiwarka to wszystko czym umiem sie posłużyć . Aha umiem jeszcze grać w pokera na WP :D

Dodano po 23 [minuty]:

Ale swoją drogą te płytę mam już ze 3 lata i wszystko było OK
  • Poziom 10  
    Aby wejsć do biosa nacisnij klawisz DEL podczas startu komputera, i jesteś w biosie potem strazłakami najedż na default settings lub failsafe settings wciśnij enter naciśnij Y i potwierdź potem wcisnij F10 i poczekaj na restart komputera.

Dodano po 4 [minuty]:

Ale jak na mój gust to bedzie coś z Windowsem czyli Start->Wszystkie Programy->Narzędzia systemowe->Przywracanie Systemu a dalej postępuj zgodnie z instrukcjami. Sprobuj cofnąc system do momentu sprzed awarii. Jeśli byś miał dostęp do innego napędu CD-ROM to sprobuj podmienic w celu sprawdzenia.
  • Poziom 11  
    Przywracanie systemu nic nie daje.Otrzymuje komunikat: przywracanie niekompletne.Nie mozna przywrócic systemu do ( data).
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy próbowałeś wchodzić do biosa i przywracać ustawienia standardowe ale w tym wypadku czeka cię chyba reinstalacja windowsa.
    Mnie się już kończą pomysły a w ten sposób to nie dojdziemy do nikąd, większość tego typu usterek jest spowodowana błędami systemu operacyjnego. Gdyby CD-ROM był zepsuty to nie czytałby wogóle płyt a jak napisałeś wcześniej odtważa płyty z autostartu.
    Spróbuj może cofnąć windowsa do jeszcze wcześniejszego punktu przywracania ale jeśli to nie pomoże to niestety czeka Cię reinstalacja.
    możesz jeszcze w panelu sterowania kazać szukać windowsowi nowych użądzeń ale nie wiem czy to coś da.
    Pozdrowienia:D