Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grawerowanie i cięcie laserem

mi_ma 05 Lip 2007 13:04 25978 38
    ciapek407
    Poziom 10  
    LightScribe :Technologia LightScribe pozwala na wypalanie obrazów i napisów na zewnętrznej stronie płyty przy pomocy lasera nagrywarki.
    rozdzielczość: 600 dpi rozdzielczość ścieżki: 500-1600 tpi szybkość liniowa: 0.25~1.00 m/sec moc lasera: 30~60 mW monochromatyczny
    Pojemność Bufora 2MB z technologią ochrony przed opróżnieniem
    MTBF 100000 przy wł. zasilaniu (praca 10%)

30-60mW czyli tyle co nagrywarka DVD 4x,poza tym nie wiadomo na jakiej długości fali, więc bardziej opłaca się wyjąc już z jakiejś DVD 8x
    kidzar89
    Poziom 17  
    gromleon napisał:
    A co myślicie oo laserach z dvd z LIGHTSCRIBE czy one beda mocniejsze od tych standardowych nagrywarek dvd

Witam.

Moc laserów w nagrywarkach przedstawia sie nastepujaco:
    droid
    Poziom 12  
    Mam pytanka czy laser może być ze zwykłej nagrywarki? Co to za kropeczki na shemacie? Czy laser ma oznaczoną bieguność? Czy obok potencjonometru wszystkie przewody łaczą się? Prosił bym o nie odsylanie mnie do źródła, bo nic z tego nie rozniem (ucze się niemca) i ostatnie dlaczego tu jest zasilanie 120v skoro do napedy dochodzi max 12v
    Ture11
    Poziom 36  
    Któryś z rzędu kolega pisał, żE TAM NIE DOCHODZI 120V, tylko 120 v dochodzi do zasilacza.
    (w Polsce może być 230v.)
    A na wyjściu zasilacza będzie od 5-15 Volt i to max.
    Boleslaw666
    Poziom 17  
    Cytat:
    Ten laser wypali i przetnie wszystko co przed niego się położy. Tnie szybciej niż rozgrzany nóż kostkę masła.

- Hmm... a co myślicie o cięciu blachy ? No np. o grubości 1 mm. Odbije się od niej czy nie ?

Pozdrawiam
    nelik1987

Poziom 31  
    ja bym się spytał najpierw czym zastąpić ten element LM350TG bo takowego znaleźć w sklepie internetowym nie mogę. Czy na przykład LM317 będzie dobry czy za mały a może LM317K
    nelik1987

Poziom 31  
    a o czym mówi oznaczenie TG? typ obudowy?
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Ło matko, kilka osób to ma fantazje :D
    -> mi_ma

Cytat:
    Schemat w sumie przedstawia prosty regulator napięcia zasilający laser wysokiej mocy

czym dla ciebie w takim razie jest laser o mocy 1,10,100,1000W?

Cytat:
    Ten laser wypali i przetnie wszystko co przed niego się położy. Tnie szybciej niż rozgrzany nóż kostkę masła

:) zapomniałeś jeszcze odnieść się do czasu...
    Cytat:
    Należy pamiętać, ze laser jest wiązką światła, co oznacza, że odbije się od czegokolwiek błyszczącego i odbijającego światło paląc wszystko inne co spotka na drodze

a co z resztą fal?, wiesz o tym że np podczerwień praktycznie każda powierzchnie traktuje jak lustro?

Cytat:
    Tak więc nie użyje się go do przecięcia folii ani niczego innego odbijającego światło, chyba, że chce się wylądować w szpitalu z oparzeniem

wiem, początkiem lipca mocno świeciło (słońce)

Bez zbędnej podniety proszę, a najlepiej wcześniej jest coś takiego wykonac w praktyce. Czuje nawet że te diody led pewnie sie nie zaświeciły (no może prócz czerwonych), prawda?

->RPG jak masz całą wieczność to pewnie ci sie uda, GDYŻ masz już taki laser

->Kamil MC1
    Cytat:
    Jeszcze oczywista sprawa, jakie są koszty budowy (od podstaw)??

Typowy TROLIZM, wystrczy popatrzeć na schemat i zagladnać na ceny do byle sklepu elektronicznego.

-> Ciaptak
    Cytat:
    Witam.
    Mi też sie tak wydaje, że autor oryginalnego tekstu użył jakąś mocniejszą diodę podczerwoną. Przy ok. 370mA dioda laserowa z DVD ulega natychmiastowemu uszkodzeniu, a co tu mówić o 1000mA jak jest to podane na schemacie.

Święta racja, ładny modulik

->Kidziar
    Witam.

Cytat:
    Moc laserów w nagrywarkach przedstawia sie nastepujaco:

Zapomniałeś dodać że podany wykres tyczy sie mocy w impulsie :!: Realna moc CW tych "300mW" diod jest na poziomie 100-150mW. Potem sie własnie takie niedomówienia rodzą, jak ktoś nie mierzył to niech nie mówi

-> nelik1987
    Cytat:
    ja bym się spytał najpierw czym zastąpić ten element LM350TG bo takowego znaleźć w sklepie internetowym nie mogę. Czy na przykład LM317 będzie dobry czy za mały a może LM317K

Spróbuj szukać pod symbolem LM350, LM317 też sie nada (ale ma np mniejszy prąd)

Cytat:
    a o czym mówi oznaczenie TG? typ obudowy?

Znasz to http://www.elenota.pl/ ? jak nie to już znasz :)
    Ale też kilka osób zna sie na rzeczy, projekt c4r0 też godny polecenia