Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Flatron F700P - Zaciemnia się przy białym kolorze.

04 Jul 2007 10:07 839 3
  • Level 10  
    Witam, mam taki problem... Monitor działa super, kolory idealne wprost, no wszystko z nim jest okey tylko jedna rzecz mnie denerwuje. Kontrast mam ustawiony na 80 a Jasność na 0, jeżeli przekroczę te wartości to gdy na ekranie będzie dominował biały kolor wszystko się zaciemni, po prostu gdy jest jasno to ekran się zaciemnia.

Czytałem też coś o zimnych lutach i chciałem je odnowić na płytce monitora ale tu napotkałem 2gi problem, nie umiem ściągnąć obudowy! Po odkręceniu śrub w pewnych miejscach ona jest zamocowana, nie wiem gdzie... czy ktoś kiedyś ściągał obudowę z tego flatrona ?? pomocy...

Pozdrawiam.
  • Level 25  
    W górnej części obudowy,mniejwięcej 5-8cm od rogu obdowy są zaczepy.
    Ciężko jest je czasem zwolnić, ale należy delikatnie wsunąć śrubokręt i podważyć. Z tym przyciemnianiem może być także wina kondensatorów elektrolitycznych.
  • Level 10  
    Dziękuje za odpowiedź, zdjąłem obudowę i prze lutowałem co mogłem na płytce, lecz dalej to samo, widocznie to wina tych kondensatorów elektrolitycznych. Niestety na tym się nie znam więc najprawdopodobniej zaproszę do domu pana fachowca. Pozdrawiam.
  • Level 24  
    W tych monitorach częstą przyczyną są przerwy układu scalonego wzmacniacza RGB na płytce kineskopu.