Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS APC Smart 2200 - źle pokazuje stan baterii.

04 Lip 2007 13:22 1895 1
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich. Mam problem z UPS-em jak w temacie. Po wymianie baterii na nowe zasilacz zaczął pracować OK , tzn. podtrzymuje w normie. W Power Chucie pokazuje stan naładowania i napięcie baterii OK. Jednak na wspaźniku stanu baterii na panelu UPS-a cały zapala się max. 1 lampka (z sześciu) bez względu na to , w jakim stanie są baterie. Również wskaźniek obciążenia nie pokazuje obciążenia , choć w power chucie jest OK. Kalibracja i poprawienie rejestru 0 hyperterminalem nic nie zmieniają . Ma ktoś jakieś sugestie? zaczynam podejrzewać po prostu uszkodzenie panelu.
    Z góry dzięki za porady , pozdr.Andrzej
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany!
    Istotnie uszkodzony był panel, a konkretnie LED-y pokazujące stan baterii i obciązenia. Gdy to obmierzyłem okazało się, że led-y w każdej skali połączone są "jakby" szeregowo (w rzeczywistości steruje nimi układ el. - linijka świetlna), działa to tak, że jeśli np. druga dioda w linijce jest uwalona, to następne za nią również nie świecą. Miałem własnie taki przypadek w każdej skali. Dla pewności wymieniłem wszystkie LEDY i hula!
    Temat zamykamy...