Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór telefonu. Jaki wybrać?.

jihn 04 Jul 2007 14:06 1544 11
Optex
    jihn
    Level 14  
    Hey...

Zastanawiam się nad zmianą telefonu. Potrzebuje jakiegoś telefonu do około 500zł.

Telefon powinien być poręczny, nie za duży, wytrzymały tz. nie jakiś plastik ala Siemens bo szczerze mówiąć to nie dbam o telefon i czasami gdzieś upadnie gdzieś nim walne itp. , musi posiadać RADIO!!!, odtwarzacz mp3, slot na karty pamięci (najlepiej RS MMC albo MICRO SD ) zadowolę się aparatem 1.3 MPX większy nie potrzebny bo jakbym chciał robić zdjęcia to kupiłbym sobie Cyfrówkę. Nie musi być w UMTS (3G) bo w Polsce jest jeszcze mało znane, dobrze by było jakby posiadał odczytywanie plików .doc, .txt , dostęp do internetu i wyświetlacz najlepiej w rozdzielczości 240x320 , ale mniejszy też może być. Byłem już włacicielem paru nokii w tym Nokia 6680 - super telefon tylko szkoda że taki ciężki i duży gabarytowo , uzytkowałem go prawie pół roku, Sony Ericssonów K700i, 2x K800i - jednak tutaj była bardzo duża różnica w k800i obydwa posiadały różne oprogramowania i między nimi była przepaść ten z nowym softem robił fotki jak marzenie, ze starym robił jak stare motorole czyli za mgłą bez kontrastu itp mimo że miał 3,2MPX.

Preferuję 3 marki Nokia, Samsung , Sony Ericsson. Macie jakieś pomyśły?. Pozdrawiam.
  • Optex
    gsmrybnik
    Level 20  
    no to chyba sam powinieneś wybrać coś
    w marce noki coś w granicach 500 zł znajdziesz..
    np 6230i
    se to może k750i
    samsung e250
    ale wszytko zależy od gustów ... jeden woli to inny tamto ...
    pozdrawiam
    gsmrybnik.
  • Optex
  • Helpful post
    tomo
    Level 16  
    Troszkę poza limitem cenowym - Nokia 6300, dla mnie kosmos.
    jihn
    Level 14  
    No właśnie wiem ale jest tyle tego na rynku szczególnie tych nokii że nie mogę już ogarnąć tych wszystkich modeli... a w nokiach wybór jest bardzo duży, jeżeli chodzi o nokie to preferował bym coś ze symbianem ew. coś w stylu E50 taki biznesowy. Kręci mnie nokia N73 ale narazie jest za droga... ze 3 miesiące trzeba poczekać aby staniała gdzieś do 650zł. Jezeli chodzi o SE to raczej nie chiałbym juz serii K . BYc może seria W chociaż nie znam się tam na żadnym modelu teraz w TV reklamują z PLUSA jakiegoś soniacza. Co do samsungów to sie zastanawiałem nad tym e250, skłonny był bym kupić d900 ale sie okazało że nie ma radia i klapa. Podoba mi się u600 ale także trzeba byłoby czekać ze 3 miesiące aż stanieje.
    tomo
    Level 16  
    U600 ma tandetną sprężynkę przy windzie - drucik cienki jak szpilka, nawet nie, jakoś nie wygląda najsolidniej, a wymiana tego może wymagać rozebrania całości...odradzam.
    jihn
    Level 14  
    Aha dobrze to wiedzieć. Bo szukam także telefonu mało awaryjnego zainteresowałeś mnie ta nokią 6300 coś własnie w tym stylu bym poszukiwał ;).
    tomo
    Level 16  
    Ja jestem wyznawcą SE - 6300 bardzo przypomina T610 - aluminium, klasyczny kształt, slot karty Micro SD, LCD 16 mln kolorów, aparat 2Mpx - bardzo ładne zdjęcia wychodzą. Ja wole poczekać na T650 - coś w ten deseń, ale SE...
    jihn
    Level 14  
    OK. Mam konkretne propozycje mianowice

- Nokia 3250
    - Samsung d900
    - Nokia N70
    - Samsung e250

Które wybrać?.
    tomo
    Level 16  
    jihn wrote:

- Nokia 3250
    - Samsung d900
    - Nokia N70
    - Samsung e250

Wybrałbym D900 - w porównaniu do pozostałych wypada najlepiej. Zajrzyj też na www.mobile.inspiracja.com - garść danych technicznych oraz komentarze urzytkowników.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    jihn
    Level 14  
    Hey.

Dzięki za informację :):).

Tak się właśnie ułożyło że od paru dni jestem posiadaczem nówki 6300 :)... . Jakoś się złożyło że kończyła mi się umowa i na przedłużenie wziąłem tą nokie. Akurat dostałem model z nowym softem 5.0 :)... Ogólnie telefon full wypas. Cieniutki, metalowy, dobrze trzyma się w ręce, nic nie trzeszczy pod naciskiem itp. Ogólnie elegancki i biznesowy ;)...

Co do aparatu masz rację. Ja też mam Fujfilm :P coś tam.

Co do baterii w moim aparacie nie mam zastrzeżeń dzisiaj mija 4 dzień od naładowania i sformatowania i licznik baterii pokazuje cały czas full :)...

Mam tylko 1 pytanie...

Czy jak miałeś tą nokie to gniazdo od ładowania ruszało się lekko. Bo w mojej jak wyciągam kabel to gniazdo jakby się lekko wysuwało do przodu poczym można je spowrotem wepchnąć. Wysunięcie nie jest duże :P ale lekko sie wysuwa. Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account