Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niski poziom sygnału na dekoderze Polsatu

xzyzio 04 Jul 2007 14:12 4813 10
 • #1
  xzyzio
  Level 10  
  Witam.
  Problem może banalny ale uciążliwy. Posiadam dekoder polsatu, czasze 80cm, konwenter INVERTO Quad Monoblock 0,2 dB, kabel między talerzem a odbiornikiem około 40m.
  Podczas deszczu poziom sygnału na Hotbirdzie a więc na programach nadawanych przez dekoder Polsaty jest zerowy i nie można nic oglądać. Programy odbierane z Astry oczywiście są. Nie wiem czy ma to znaczenie ale cały sprzęt jest podłączony i odbierany w Niemczech (Stuttgart).
  Czy zakup wzmacniacza sat (np taki jaki jest na allegro Axing SVS 2-01) coś pomoże.
  Narazie obniżenie poziomu zauważyłem przy opadach deszczu. Czego można się spodziewać zimą??
  Jeśli macie jakieś ciekawe lub inne rozwiązania mojego problemu to czekam na wiadomości.
  Jeszcze dodatkowe pytanie co myślicie o zabezpieczeniu przepięciowym AXING SZU 6-02. Czy warto to kupić?
 • #2
  szycha
  Level 17  
  Witam.

  Po pierwsze, popraw antenę, po drugie przewód 40 metrowy zawsze będzie redukował moc i jakość sygnału, ponieważ jest zwyczajnie za długi.

  Popraw antenę, powinno pomóc.


  <<<SZYCHA>>>

  O2 can do.
 • #3
  xzyzio
  Level 10  
  Takie poprawianie anteny już próbowałem (podczas deszczu niezbyt przyjemna czynność). Gdy jest ładna pogoda to programy są odbierane bez problemu. Tak więc proszę o jakąś lepszą porade. Dalej czekam na odpowiedzi.
 • #4
  waldekg
  Level 28  
  Należy sprawdzić poziom miernikiem sygnału,ustawienie anteny bez miernika daje właśnie takie efekty.Czy kabel antenowy jest nowy?
 • #5
  michcio
  Electrician specialist
  Ustawianie podczas deszczu jest bez sensu. W menu tunera masz opcję poziom sygnału itp. Tam masz wskazanie. Ustawiaj, żeby uzyskać jak najwięcej. Nie patrz na obraz, bo i tak będzie idealny, ale na wskaźniki. Wzmacniacz sat nic nie da, może tylko pogorszyć sprawę.
 • #6
  maxim.1
  Level 18  
  1. Wymiana przewodu na inny (mniejsze tłumienie)
  2. Zwiększenie czaszy.
  3. Sprawdzenie czy na danym kierunku nie ma przeszkód (drzewa ,linie N/N itp)
  Na bank pomoże !!
  W zimie przy opadach śniegu te same objawy co przy deszczu .
 • #7
  fidzo
  Level 21  
  witam
  dodałbym poprawne ustawienie, skręcenie konwertera.
  ale monoblock twin to ja takich rzeczy nie przeskoczę:)
  pzdr
 • #8
  lev3
  Level 14  
  długość przewodu ma znaczenie ale nie tu tkwi problem , bo 40 metrów to i na kablu stalówce poleci na jakieś 60-80 Db i jak tu w postach wspomniano sprawdż czy przed anteną niema budynków , drzew i nadajników GSM to są trzy problemy , ale jak ich niema to na co masz zeza ?????????? centralnie antene ustaw na hotbirda a zeza daj na astre bo jest najmocniejsza . Ja pracuje w nowej telewizji N i tu w porównaniu z nową telewizją są największe wymagania co do ustawień anteny na stalówce przy czaszy 80 cm i przewodzie 80 metrów mam siłe sygnału 90 a jakości 60-70
 • #9
  xzyzio
  Level 10  
  Witam ponownie. Może odpowiem na wszystkie pytania. Antena jest ustawiona tylko na podstawie wskaźnika który oferuje tuner (bez miernika). Kabel antenowy jest nowy więc wymiana odpada. Zwiększenie czaszy? Nad tym w ostateczności pomyśle (wiem że na 80cm powinno wszystko działać bo już tak montowałem sat-ki). Co do przeszkód to jest z tym problem bo nie mogę zbytnio zmienić miejsca montażu satki (drzewa sąsiadowi nie wytnę, ale kierunek satelity jest dokładnie pomiędzy domem i drzewem – jest widoczny prześwit w niebo). Co do ustawienia to Hotbir jest na centralnym miejscu satki a Astra jest obok w monoblokach. Dodam jeszcze że talerz jest stalowy.
  Teraz jeszcze moje pytania.
  Jeśli potrzebuje miernik do ustawienia satki to jaki najlepszy?? Mam nadzieje ze takie co są na allegro (oczywiście te tańsze) w zupełności wystarczą. Kolega michcio pisze że wzmacniacz sat jest niepotrzebny a nawet pogarsza sprawę. Co o tym myślicie?? No i ponawiam pytanie: co myślicie o zabezpieczeniu przepięciowym na kablu antenowym?
 • #10
  waldekg
  Level 28  
  Najlepsze wzmocnienie daje większy talerz.Miernik sygnału wystarczy analogowy,ale trzeba na nim trochę potrenować.Używam takiego od kilku lat i jestem zadowolony.