Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopia Diamond X50

04 Lip 2007 14:27 4395 4
  • Poziom 16  
    przeczytałem artykuł ze swiata radio nr7/2007 na temat budowy tej anteny i jeden element konstrukcji nie wiem czy dobrze zrozumiałem
    chodzi o połączenie rurki o srednicy 10mm (autor napisał ze moze byc aluminiowa lub miedziana) z reszta anteny czy dobrze rozumiem ze połaczenie jest tylko przez pojemnosc rurka/drut dielektrykiem jest kołek rozporowy czy połaczenie ma byc galwaniczne prosze o wyjasnienie swiatlejszych w tym temacie kolegów
    w załączniku artykuł na temat wykonania tej anteny tej anteny
    Załączniki:
  • Poziom 24  
    Rurka 10 mm jest galwanicznie połączona z prętami,a że za pomocą kołków rozporowych,to już fantazja wykonawcy.

A z innej beczki,chcesz by Ci udzielic odpowiedzi a za zamieszczony plik każesz sobie płacić w punktach Elektrody - a fe...
  • Poziom 16  
    po pierwsze zawsze wydało mi sie że kołki rozporowe robi sie z tworzywa sztucznego wiec nie przewodzą prądu a autor nie zaznaczył ze maja być metalowe po drugie autor artykułu zaznaczył że rurka może być z różnych materiałów a przy braku połączeń lutowanych lub zgrzewanych pojawi sie szybko korozja galwaniczna i z tąd moja niepewność co do tego połączenia
    akurat to połączenie trzeba będzie rozwiązać chyba nieco inaczej

ale dziękuję za odpowiedź

po trzecie za artykuł ja też zapłaciłem i to dużo więcej niż marne 0.5 punktu
  • Poziom 24  
    Rozwiązanie na kołki fakt nie najszczęśliwsze,też inne bym polecił.

No skoro uważasz że by Tobie odpowiedzieć trzeba Ci zapłacić za zapoznanie się z Twoim problemem to gratuluję samooceny.
    Odpowiedziałem bo prenumeruję czasopismo w innym przypadku pewnie ,a po Twojej odpowiedzi na pewno nie zainwestował w możliwość odpowiedzi.

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    niestety kolego AdamC nie masz racji ,nurtowało mnie to połaczenie i po kilkuminutowym buszowaniu po internecie udało mi sie znaleźć numer telefonu do autora artykułu Pana Alfreda SP3DRY .W miłej rozmowie pan Alfred wyjasnił że w tym połączeniu i w dolnej i w górnej częćci rurki wystepuje kołek plastikowy robiący za dzielektryk i wytwarza sie w ten sposób kondensator o pojemności około 3.5pF, co upewniło mnie w moich domysłach że nie wystepuje tam połaczenie galwaniczne więc o żadnej korozji nie moze byc mowy

i to by było na tyle.:D
    temat zamykam