Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy te słuchawki warte są ceny?

Lio-27 29 Paź 2003 12:51 1869 9
  • #2 29 Paź 2003 13:44
    Piquś
    Poziom 18  

Ja mam słuchawki Philips SBC HP820, z wyglądu identyk, jak te z linku. Dałem za nie 130zł. Również mają nedymowe głośniczki i są z serii Clarity. Muszę przyznać, że grają naprawdę dobrze, chociaż nie powiem, że mam super słuch. ;) Dobrze siedzą na głowie, ładnie przylegają do uszu i po kilku chwilach można zapomnieć, że się je ma założone. Ładne wykonanie - srebrny kolor idealnie do nich pasuje. Dźwięk czysty, bez przebarwień. Niezły bas, czysty i wyraźny sopran, średnie dosyć stonowane. Jedyny minus, który mnie trochę drażni to słabe tłumienie dźwięków z zewnątrz - mogłoby być lepiej, ale nie jest najgorzej.
    Jak dla mnie za tę kasę dobry zakup (przypominam, że moje kosztowały 130zł) i mnie te słuchawki wystarczają. Oczywiście nie polecam zakupu tych słuchawek, żeby potem nikt do mnie pretensji nie miał jak mu się nie spodobają. :) Stwierdzam tylko, że mnie bardzo przypadły do gustu i jestem z nich zadowolony. :spoko:

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru!
    Piquś

0
  • #3 29 Paź 2003 13:58
    Tremolo
    Poziom 43  

Nie bardzo nie przepadam za Philipsem w sprzęcie audio - wole tonsila. philips podobnie jak technics jakoś nie lezy w produkcji słuchawek.

Miałem Philipsy, ale te z oferty przynajmniej nie mają regulowanych potencjometrów ani odpadających poduśiek - to może chociaz w tym będa lepsze

0
  • #4 29 Paź 2003 14:13
    maniak250
    Poziom 10  

proponuje ci zakupić techniksa, gdyż sam stwierdziłem na swoim przypadku, ze po pierwsze mają większą żywotność i lebszy dźwięk. mój kolega kupił sobie philipsa a ja niedużo więcej dałem za techniksa słuchawki. jego padły po roku a moje nawet niechcą.(nawet wpadły mi kiedyś do wody) dalej chodzą. polecam!

0
  • #5 29 Paź 2003 20:22
    Lio-27
    Poziom 10  

A wiec co do tych Techniksówe to właśnie jest problem. Bo mam kilku kumpli którzy mają wlasnie techniksy no i jednemu wysiadły w ciągu 3 lat 3 razy a drugi ma z poltora roku i też ich szlag trafił.3 z kolei se pykal w gierke i mu jeden kanał padł no i tyrza bylo wymienić głośnik(czy jak to tam się nazywa)

0
  • #6 30 Paź 2003 01:37
    ZonX
    Poziom 22  

a ja polecam słuchwaki firmy Sony :). Miałem do czynienia juz z roznymi firmami m.in Philips oraz
    Technics, sluchawek Philipsa nie polecam, raz ze juz kilka razy ze zawiodlem sie na tej firmie z grupy audio (kiepski dziwek), a 2 to ze albo mialem takiego pecha albo to normalne ze ich sprzet rozwalal mi sie po krotkim czasie uzytkowania. Sluchawki Technicsa nawet w miare ale parametry katalogowe mocno przegiete, czesto gesto nie wygodne chociaz trafiłem na jedna pare gdzie bardzo mi sie spodobały, tylko cena mnie zagieła 600zł :(. Natomiast Sony, jeszcze ani razu nie zawiodlem sie na tej firmie, sluchawi ich posiadam juz od ponad 5 lat zajezdzane na rowno glowenie na basie, daja takiego czadu ze czasem jest wrazenie jak by bebenki w uszach sie poruszały :). Jedna moja uwaga, przed zakupem zawsze nalezy testowac najlepiej na swoim sprzecie np minidisc discman itp, z wybranymi kawalkami tak aby je nieco zajechac i sprawdzic czy wytrzymaja gust do muzyki uzytkowanika :)

0
  • #7 30 Paź 2003 12:38
    Deejay
    Poziom 11  

ja bym zaproponowal sluchaweczki profesjonalne... troche wyrzucisz grosza wiecej ale za to na baaardzo dlugie lata ci wystarcza i co najlepsze nie straca na jakosci.... cena niestety jest zaporowa ale jakos odwdziecza to napewno

Pioneer HDJ-1000

oto krotka charakterystyka

- przetwarza sygnały dźwiękowe o natężeniu do 3500mV/107dB !
    - specjalna konstrukcja tłumiąca dźwięk z zewnątrz
    - futurystyczny wygląd
    - lekka stylistyka i niezwykła jakość dźwięku
    - obydwa nauszniki wyposażone w mechanizm obrotowy
    - delikatne wyściełanie nauszników gwarantuje komfort
    - składane
    - dynamiczne typ Tightly closed
    - przełącznik mono/stereo
    - czarny pokrowiec do transportu

typ: słuchawki dynamiczne Tightly closed
    pasmo przenoszenia: 5 do 30,000 Hz
    maks. moc wejściowa: 3,500 mW
    impedancja: 40 Ohm
    poziom wyjściowy: 107 dB/mW
    typ przetwornika: 50 mm kopułka
    waga: 270g (bez przewodu)
    przewód: 1,2 m- skręcony (możliwość rozciągnięcia do 3 m)
    wtyk: ø3,5mm pozłacany / adapter na ø6,3mm w zestawie

http://www.prosklep.com/images/PIHDJ1000.jpg

cena 799 zł

a jezeli chodzi o cene jaka tu zarzuciles okolo 100 to mozna dostac za te pieniadze napewno o wiele lepsze sluchawki.... np Reloop'a

0
  • #8 13 Lis 2003 22:57
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Ja proponuje sluchawki Tonsila - oczywiście te z nowej serii a nie jakaś komuna (kiedyś np SD 505m to grały paskudnie), ale te nowe są świetne, jedyne zastrzeżenie można mieć co do solidności

0
  • #9 13 Lis 2003 23:43
    KB
    Poziom 25  

Ja osobiście nie polecam tych słuchawek.Coś mi tu pachnie "plastikowym" brzmieniem.W trochę wyższej cenie mozna kupić sporo lepszych modeli np Koss,Sennheiser,AKG.
    Popieram Deejaya, ale to będzie chyba dużo drożej?

0
  • #10 15 Lis 2003 17:31
    justo
    Poziom 13  

Witam!!
    Na codzień zajmuję się ciut akustyką i nagłośnieniem, więc może przyda ci się moja opinja. Ja osobiście używam słuchawek AKG. polecam oczywiscie inne profesjonalne firmy np. senchazera, moim zdaniem nie ma co zawracać sobie głowy philipsem. Akg oferują całkiem nizłe brzmienia nawet w nizszych modelach takich właśnie w okolicach cenowych 300 zeta. Proponuję abyś przeszedł się po sklepach typu media markt, czasami mozna posłuchać sobie w nich tej samej muzyki na róznych typach i modelach słuchawek, może znajdziesz coś dla Siebie..!! Ja polecam Akg cociażby model K66..!! Pozdrawiam!!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo