logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.
REKLAMA
  • #1 4048799
    kornych
    Poziom 1  
    Czesc jestem posiadaczem autoalarmu stig 06 wszystko dziala tylko nie wiem jak programowac funkcjie alarmu np. jak wylaczyc funkcjie anty napadu z tym ukrytym wlacznikiem. Z tego co wiem inne alarmy maja funkcjie wylaczenia tego i dostaja dodatkowo insrukcjie jak to zrobic.
    Moze wiecie jak to zrobic. Dzieki
  • REKLAMA
  • #2 4048918
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 4049046
    grzech12
    Poziom 17  
    W tym alarmie chyba nie ma możliwości programowo wyłączyć tą funkcje a jeżeli komuś na tym bardzo zależy to nie podłączaj + po stacyjce.
  • #4 4532847
    Galaxo
    Poziom 1  
    W tym alarmie w środku w centaralce są zworki JP1 oraz JP2
    odpowiadają:
    JP1= włączenie/wyłaczenie funkcji antynapadowej (zworka blizej gniazda cz.ultradzwiekowych antynapad wyłączony)

    JP2=zmienia długości impulsu centralnego zamka
    zw. założona- 0,5 sek. (fabrycznie) zamek elektryczny
    zw. zdjeta- 4 sek. zamek pneumatyczny

    jest tam jeszcze przycisk do nauki kodów :)

    Przed zmianą zworek należy udłaczyc wszystke wtyczki :)

    Pozdrawim
  • REKLAMA
  • #5 4606441
    nowy_
    Poziom 2  
    witam
    niestety spodziewaj się jeszcze wielu niespodzianek zawiązanych z alarmem firmy stig. Odnośnie wyłączania / włączania funkcji - rzeczywiście jest tylko jedna przydatna zworka do odłączenia antynapadu, ale jak zatem wyłączyć funkcje antyporwania ? Otóż należy zastosować dodatkowy przekaźnik, a sposób jego podłączenia znajdziesz w instrukcji ! Alarm jest niestabilny i zawiesza się, po prostu szkoda nerwów i kasy. Dla przykładu chcecie zwiesić alarm z cz. ultradźwiękowymi ? To proszę:
    - poczekaj aż załączy się alarm (zazbrojenie)
    - wywołaj alarm (uderz w szybę)
    - wyłącz pilotem (naciśnij przycisk rozbrojenia / a nie zazbrojenia)
    Zawieszenie jest nieprzewidywalne i alarm może normalnie się rozbroić, ale za np. 2 razem się zawiesi. Jak poznać że alarm się zawiesi ? Nie reaguje na pilota, kierunki świeca na stałe, dioda LED na stałe, syrena wyje trochę w innej tonacji (jest bardziej intensywna). Pomaga tylko odłączenie klemy od akumulatora!
    Alternatywą nie jest SEO które jest diabelnie drogie, tylko polskie AMT i jest kilka groszy droższe od stig ale ma homologację !!!
    Dla jasności nie krytykuję sprzedawcy tylko towar, próbuje ostrzec przed popełnieniem błędu który będzie kosztował wiele nerwów i wizyt w warsztacie.
    Pozdr
  • #6 4608430
    mr-perch
    Poziom 29  
    :arrow: nowy_ odgrzebałeś "odgrzebany" przez Galaxo temat. Myślisz, że od lipca :arrow: kornych nie poradził sobie z tym ?
  • REKLAMA
  • #7 4609423
    nowy_
    Poziom 2  
    to jest pytanie retoryczne ? to może ja tez zadam swoje ... co Twój post wnosi do tematu ? nabijasz sobie punkty czy jak ? Rzeczywiście przeoczyłem datę powstania posta, ale jak widać nikt nie raczył od tego czasu odpowiedzieć (dodam że temat jest otwarty). Zatem odpowiedziałem i może się to przydać innym posiadaczom tego typu alarmu, bo chyba po to istnieje to forum żeby pomagać. Jeśli jest inaczej to niech moderator rozstrzygnie tą kwestię ... Pozdrawiam
REKLAMA