Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie skanera do sterownika ?

zackk 04 Lip 2007 20:28 1398 7
  • #1 04 Lip 2007 20:28
    zackk
    Poziom 15  

Witam.
    Jestem w posiadaniu skanera bliżej nieokreslonej firmy. Nie ma żadnych oznaczeń, tabliczek, nic. Najprawdopodobniej jest to kopia skanera firmy Discotech model scantech 400. Czy ktoś mógłby mi pomóc podpiąć sterownik pod skaner? Jak mam ustawić zworki na skanerze? Próbowałem robić to na "oko", ale wszelkie próby się nie powiodły. Skaner nie reaguje na sterownik. Cały czas jest wyświetlane to samo gobo tylko kolory się ciągle zmieniają. Sterownik jest firmy Eurolite DMX Scan Control 192 Kanal. Mógłby mi ktoś pomóc to podłączyć razem? Z góry wielkie dzięki!!

0 7
  • #2 06 Lip 2007 17:03
    zdzislaw111
    Poziom 26  

Witam. Odinstaluj oprogramowanie skanera. Odłącz kabelek skanera mod kompa. Uruchom ponownie komputer. zainstaluj oprogramowanie ponownie. Teraz włącz kabelek od skanera. Czasami przeszkadzają sterowniki od innych urządzeń np. aparat fotograficzny bądź kamerka . Jeśli masz takie sterowniki w systemie to proponuję usunąć z systemu. Powodzenia.

0
  • #3 06 Lip 2007 17:16
    DJ_DrEw
    Poziom 15  

zdzislaw111 napisał:
    Witam. Odinstaluj oprogramowanie skanera. Odłącz kabelek skanera mod kompa. Uruchom ponownie komputer. zainstaluj oprogramowanie ponownie. Teraz włącz kabelek od skanera. Czasami przeszkadzają sterowniki od innych urządzeń np. aparat fotograficzny bądź kamerka . Jeśli masz takie sterowniki w systemie to proponuję usunąć z systemu. Powodzenia.

Zackk ma problem ze skanerem- efektem dyskotekowym, a nie ze skanerem- urządzeniem komputerowym

0
  • #4 09 Lip 2007 11:00
    zackk
    Poziom 15  

Dokładnie. Jesteśmy w takim dziale. Nikt nie ma żadnego pomysłu jak to podpiąć???

0
  • #5 09 Lip 2007 15:04
    diodakiler
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

ustaw na zworkach tylko dip nr. 1 (badz ostatni) zalezy jak masz wlutowane dipy ( w discotechu roznie to bywa) adresuj na wyłaczonym wtedy nie musisz go resetowac. powinien byc na pierwszym urzadzeniu w sterowniku.
    jezeli to 400 to leci nastepujaco

1 pot. open strobo reset
    2 pot. color - rainbow
    3 pot. gobo
    4 pot. roto gobo
    5 pan
    6 tilt

0
  • #6 09 Lip 2007 20:30
    zackk
    Poziom 15  

Ok. Skaner działa. Teraz powiedzcie mi jak zaprogramować sterownik? Troche się "pobawiłem", ale nie potrafie zaprogramować, ustawić scen. Czy ma ktoś z Was instrukcje obsługi do tego sterownika?

0
  • #7 10 Lip 2007 19:30
    zackk
    Poziom 15  

Aha- kolejna sprawa; jak powinno się wyłączać skanery?

0
  • #8 11 Sie 2007 00:47
    djtrans
    Poziom 10  

jeśli chcesz zaprogramować jakieś sceny musisz wprowadzić sterownik w tryb programowania, żeby to zrobić wciśnij przez ok 3 sekundy przycisk program- zapali sie dioda na wyświetlaczu przy napisie "PROG" Teraz załącz odpowiednie urządzenie DMX klawiszami umieszczonymi po lewej stronie sterownika klawisze od 1 do 12 i dokonaj odpowiednich nastaw żeby zapisać scenę przyciśnij klawisz Midi/Add i numer sceny (klawisze nad faderami)- wszystkie diody na sterowniku raz migną analogicznie postępujesz z resztą scen. Na koniec wyjdź z trybu programowania poprzez dłuższe wciśnięcie klawisza "PROG" Pozdrawiam

0