Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat rozładowuje baterie - Pentax Optio S45

04 Lip 2007 21:34 4615 7
  • Poziom 12  
    Witam
    Czy można jakoś zaradzić bo wybieram się na wczasy a mój aparat Pentax Optio S45 robi kilanaście zdjęć a potem siadają baterie i przestaje działać, a gdy zrobię kilka zdjęć i po 2 dniach chcę go uruchomić to wskaźnik baterii jest żółty a po 1 zdjęciu już jest czerwony. Istny koszmar, mam już 3 ładowarkę teraz GP wraz z bateriami 2500 ale wciąż jest to samo
  • Poziom 28  
    Witam.Jeżeli zmieniałeś baterie i ładowarkę to wychodzi,że wina leży po stronie aparatu.Pozostaje tylko wyciągać baterie po zrobieniu zdjęć.
  • Poziom 12  
    no nie czy nie ma innego sposobu , dałam prawie 900,- zł 1,5 roku temu
    i czyżbym musiała kupić inny bo nie wyobrażam sobie wyjmowania baterii po zrobieniu zdjęcia:cry::cry::cry:
  • Poziom 39  
    Witam,
    zapytam, jakich baterii uzywasz ? jak tzw. zwyklych to jest to normalne zjawisko, ich pojemnosc jest za mala, podobnie z akumulatorkami ktore nie sa przenaczone do duzych obciazen. Poprostu aparat pobiera chwilowo duzy prad i to niszczy baterie i akumulatory do tego nieprzystosowane. Sprawdzalas na bateriach (nie akumulatorkach) przeznaczonych do aparatow cyfrowych i dobrych firm jak np. duracell, jezeli problem pozostaje to prawdopodobnie masz jakies zwarcie wewnatrz aparatu. Nie zalalas go czyms kiedys ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jak kupiłam aparat to od razu ładowarkę Hahnel Power Station TC Compact 2
    i do tego akumulatorki 2350 Ni-MH potem ładowarke Forever model FR-101B
    i akumulatorki 2800 Ni-MH a teraz kupiłam ładowarkę GP z diodami która ładuje kilka godzin i do tego akumulatorki 2500 Ni-MH . Aparatu nigdy nie zalałam , a w ogóle to pierwszy raz słyszę o bateriach do aparatu cyfrowego
    :cry: zawsze mi mówiono tylko o akumulatorkach. Napisz proszę coś o tych bateriach bo może to pomoże gdyż do serwisu Pentaxa (Apollo) nie mogę sie dodzwonić . Ja mam duży 2,5 calowy wyświetlacz i być może mam źle ustawiony . Teraz jest promocja Samsunga za 380,- więc może się skuszę bo już nie mam siły na to "cudo"
    Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
  • Poziom 39  
    Witam,
    chodzi mi o baterie przeznaczone do sprzetu cyfrowego ktory pobiera chwilowo duzy prad, sa to niby normalne baterie ale maja nadruk aparatu cyfrowego - ikonka lub opis przeznaczenia, taka bateria podniesie sie po zwarciu jakie robi taki aparat w chwili zdjecia czy odpalenia lampy a zwykla bateria alkaliczna padnie po 10-20 zdjeciach, akumulatorkow nie polecam bo maja stosunkowo mala pojemnosc w porownaniu z bateriami. Co prawda ja uzywam starego canona A70 i do tego akumulatorki zwykle 2000mAh ladowane ladowarka GP z supermarketu i toto dziala robiac po kilkadziesiat zdjec bez przerwy. Czy na wszystkich akumulatorkach jest ten sam efekt ? a probowalas baterie ? sugeruje duracell naprawde nie ma ich do czego porownac sa najlepsze ale do aparatow cyfrowych ! Byc moze masz jakies wewnetrzne zwarcie w aparacie a moze sprawdz ustawienia oszczedzania energii jezeli sa takowe w aparacie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    zastanów się z tym samsungiem bo też jest prądożerny i zdarzają się mu problemy z obiektywem. Proponuję Panasonica LS 60 zn nieco ponad 500 zł. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam
    Pięknie dziękuję za wszystkie odpowiedzi , dzisiaj już wiem , że to wina aparatu a nie baterii (akumlatorków) .Byłam w zakładzie fotograficznym gdzie zmierzono Pentax-owi pobór prądu bez baterii i wynosił 750 mA , prawdopodobnie poszłą jakaś taśma i teraz nie wiem czy to da się naprawić bo w Gdańsku nie ma gdzie ( wysyłają do Warszawy) i czy to sie w ogóle opłaca
    Pozdrawiam Dżenka