Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

K750i nie działający aparat i podświetlanie klawiatury

voitec 05 Jul 2007 11:01 839 3
 • #1
  voitec
  Level 11  
  Witam,
  Mam SE K750i w którym nie działa aparat.
  Wiem że już jest multum podobnych tematów ale nie spotkałem w żadnym konkretnego rozwiązania.
  Otóż sprawa wygląda następująco.
  Ułamana była taśma przed mikroprzełącznikiem (na skutek prawdopodobnie nie umiejętnej zmiany obudowy.
  Po wymianie taśmy aparat dalej nie działa. Po odsunięciu klapki pojawia się na chwilę czarny ekran z menu aparatu, a po chwili znika i wraca do ekranu głównego. Przy odsuniętej klapce i próbie wejścia w aparat przez menu mruga tylko ikonka aparatu.  W menu testowym w ogóle nie wchodzi w pozycję aparat.

  Dodam jeszcze że nie działa podświetlanie dolnej części klawiatury - działają dwie diody z sześciu. W którymś momencie po wielokrotnej próbie uruchomienia aparatu wszystkie diody zaświeciły się ale aparat nie działał. Po chwili zgasły i znów nie świecą.

  W menu testowym test podświetlania prawidłowo zaświecał i gasił pozostałe diody, natomiast te 4 nie działające tylko się tak minimalnie odpalały i gasły.
 • #2
  onrad18
  Level 22  
  jesli chodzi o aparat to na 99 % jest to wina tasmy najlepiej jak byc podstawil tasme z innego w 100% sprawnego telefonu , bo te z allegro podroby to sa tyle warte co kot naplakal , moze to byc wina jeszcze zlacza tasmy na plycie , jesli telefon byl po upadku moglly poscic luty zlacza i tez bedzie taki efekt jak piszesz co do kalwiatury to ostatnio robilem taki przypadekokazal sie nie ktore piny w gniezdzie na plycie byly wcisniete i poprostu nie laczyly
 • #3
  revolt
  Level 34  
  A nie był zalany czasem?
  Albo taśma klawaturki jest już gdzieś przełamana.
 • #4
  voitec
  Level 11  
  Właśnie przed chwilą dopatrzyłem się śladów zawilgocenia. Po przeczyszczeniu jest lepiej bo działa, ale chyba tasiemka się przełamała bo jak ruszę to czasem przerywa.

  A problem z aparatem dalej aktualny.