Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel 5 a muchy. Mucha załącza alarm. 3 czujki ruchu Encore.

zet-em 05 Lip 2007 11:08 3779 6
  • #1 05 Lip 2007 11:08
    zet-em
    Poziom 10  

Po dłuższej obserwacji stwierdziłem, że mucha siadająca na czujkę załącza alarm. Staje się to dosyć uciążliwe, nie sposób wytępić much w dużym sklepie. Co można zrobić z tym problemem? Jest to alarm Satel 5, 3 czujki ruchu Encore ustawione na średni zakres czułości. Mam średnio 2-3 fałszywe alarmy na noc - może ktoś ma jakąś sensowną radę?

• #3 05 Lip 2007 11:29
    zet-em
    Poziom 10  

Nie mam przed sobą instrukcji, odniosę się do tematu jutro, dzięki za radę.

• #4 09 Lip 2007 11:16
    zet-em
    Poziom 10  

Wszystko /prawie/ jasne.Alarm załącza się wtedy po drugim naruszeniu. Ale jaki optymalny czas zliczania ustawić a po drugie jaka powinna być najbardziej odpowiednia czułość czujki - ja mam ustawione na 30 czyli 0,48 sek.

• #5 09 Lip 2007 17:38
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czas zliczania musisz sam ustalić empirycznie. Z jednej strony nie może być zbyt krótki, bo wtedy sens istnienia linii licznikowej znika, a z drugiej strony zbyt długi czas grozi tym, że w razie ew. "nieautoryzowanego wejścia" wolno poruszający się intruz nie wywoła alarmu wcale.
    A czas reakcji linii to czas, przez jaki linia musi być naruszona aby został z niej wywołany alarm, tak więc przy czasie działania czujki (ok 2 sekundy) nawet zwiększenie tej wartości do 100 nie zmieni niczego w systemie, zaś zwiększenie tej wartości do ok. 150 spowoduje całkowity brak reakcji centrali na czujkę.

pozdrawiam - Maciej

• #6 11 Lip 2007 08:37
    fredol
    Poziom 12  

W ostatnich wersjach CA-5 linia licznikowa jest ustawiona domyślnie na dwa zliczenia w ciągu 1s. Działa to na zasadzie pre-alarmu. Często ustawiałem linię licznikową w obiektach gdzie pojawiały się 'tajemnicze" fałszywki. Jest to oczywiście działanie doraźne i tymczasowe.

• #7 11 Lip 2007 12:56
    zet-em
    Poziom 10  

Dzięki za wszystkie rady, szczególnie sharp-owi.Problem jest teraz o wiele jaśniejszy i prostszy do rozwiązania.Temat zamykam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo