Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA PA 5580A520 - 7 mrugnięć inaczej

kadziola 05 Jul 2007 11:27 2057 5
    kadziola
    Level 11  
    Witam,

Jestem 'szczęśliwym' posiadaczem w/w pralki..oto mój problem :
    Pralka nawet nie drgnie (jednak nie zawsze) , po włączeniu START słychać 5-6 cyknięć przekaźników po czym słynne 7 mrugnięć i koniec - tak jest na przykład na programach 1,2,3. Natomiast na programie 6 pralka kręci, zrasza, wiruje. Co jednak dziwnego - kręci tylko w lewo ! Puszczony test 5 % też się wykonuje do momentu chyba właśnie testowania prawych obrotów..po czym 7 mrugnięć i postój. Sprawdzone przez elektronika : szczotki, przekaźniki na module, tacho wg niego musi być dobre skoro kręci w lewo na programie 6 (ciekawa sprawa ,ze tylko w lewo) i na teście 5 %..
    Może jakaś podpowiedź?

Pozdrawiam serdecznie
    JK
  • Helpful post
    staszekf
    Level 33  
    Witam . Dognij sprężynki wybieraka programów.Powodzenia.
    kadziola
    Level 11  
    Zapomniałem o istotnej informacji : na wszystkich tych programach nabiera wode, dopiero w momencie gdy ma zaczac krecic bebnem (nie ma jednak zadnego nawet minimalnego ruchu, ktory moglby dawac znac do procesora o awarii tacho, poza tym kolega elektronik podpial sie z miernikiem i przy kreceniu bebnem tacho daje napiecie), 5-6 razy pykaja przekazniki, 7 mrugniec i koniec.

Pozdrawiam

JK
    krzysiekl
    Level 22  
    Sprawdź szczotki na silniku
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    kadziola
    Level 11  
    Witam,

Nie wiem co się stało, ale po złożeniu pralki do kupy rzeczona Amica zaczęła kręcić jak nowa. Kolega, który majstrował przy module twierdzi, że jeden z przekaźników podczas symulacji dawał dziwny odgłos, symulował go więc przez dłuższy czas aż ten głos wydał mu się normalny(zawieszony- przypalony przekaźnik??). Dogiąłem też blaszki jak sugerował staszekf.
    W każdym razie 3 prania poszły jak burza, żona zadowolona :). Dziękuję za
    dobre rady.

Pozdrawiam
    JK