Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 1300 (B130) - reinstalacja systemu z ukrytej partycji

05 Lip 2007 11:43 37566 20
  • Poziom 10  
    Witam!
    Posiadam laptop Dell Inspiron 1300 (B130). On nowości był na nim zainstalowany system Windows XP Professional Home Edition. Bardzo denerwujące było włączanie systemu ponieważ Dell zaaplikował jakieś badziewie podczas uruchamiania. Postanowiłem zrobić formata. Odwiozłem go do serwisu komputerowego i gościu zrobił wszystko ok. Komp działał.
    Teraz zaczynają się piekielne błędy. Często przy włączaniu go, po załadowaniu systemu pojawia się BlueScreen i błąd.
    Chcę go sformatować. Ten serwisant powiedział że na jakiejś ukrytej partycji są wszystkie pliki do instalacji Windowsa (płytki Win nie dostałem, jedynie dwie CD Della ale na nich nic nie ma). Teraz jak znaleźć tą partycję?

PS. Dodam że czytałem wątki o tym na forum ale dalej nic...

PROSZĘ O POMOC! :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    A co Ci da ta ukryta partycja, pliki z tej partycji wspołgrają z biosem.
    A do podgladu czy partycja jest ukryta to dobry jest Ranish Partition Manager
  • Poziom 10  
    bubu321 napisał:
    A co Ci da ta ukryta partycja, pliki z tej partycji wspołgrają z biosem.
    A do podgladu czy partycja jest ukryta to dobry jest Ranish Partition Manager

Czytałem na zagranicznych stronach że do przywrócenia oryginalnych plików potrzebna jest ta ukryta partycja. Kombinacja Crtl+F11 nie działa.
  • Poziom 16  
    czy jest partycja ukryta wejdz sobie w panel-sterow/narzędzia-admin/zarzadz-komputerem zakladka zarzadzanie-dyskami
    jesli jest ukryta bedzie na niej napis hiden i bedzie bez litery

jesli to dell to duze prawdop. ze miales ukryta tylko instalujac system pewnie usunelo mozliwosc botowania.
    Ja raz odzyskalem taka partycje poprzez usunięcie jej programem ze strony della do usuwania a nastepnie przywrocilem particion magic.
    Teraz mam ja nie jako ukryta tylko normalnie widac pliki co wiecej mozna je sobie zgrac.

Calosc jest zrobiona ghostem dla della uruchamia sie z pliku bat

Jesli bedziesz ja kasowal i przywracal to na wlasna odpowiedzialnosc by pozniej na mnie nie bylo pozatym kasowanie ja robilem narzedziem della do usuwania partycji ukrytej

Nie wiem moze jest jakis prostrzy sposob. Przywraca do stanu jak laptop byl tzn. lacznie z programami. Wiem ze np. sony w swoich laptop. tez podobne part. robi.
  • Poziom 10  
    yhy...
    To nieciekawie.No raczej tak się stało i usunęło opcje DPR(Delll PC Restore) z boot'a. Może ktoś ma Dell Inspirona 1300 i mógłby podesłać te pliki???

EDIT: Mam program Partition Magic 8 i tam jest pokazana ukryta partycja DELLUTILITY w systemie FAT o rozmiarze 78,4 MB a zajęte jest 7,8 MB i status PRIMARY. Teraz jak to jakoś uaktywnić lub skopiować te pliki na dysk???
  • Spec od komputerów
    Przy włączaniu laptopa wciśnij F11 lub F12.
  • Poziom 10  
    tronic1 napisał:
    Przy włączaniu laptopa wciśnij F11 lub F12.

Nie działa... Próbowałem co możliwe było....
  • Spec od komputerów
    Sprawdź jeszcze Ctrl + F11 .
  • Poziom 10  
    tronic1 napisał:
    Sprawdź jeszcze Ctrl + F11 .

Próbowałem..... z Alt też i nic...

kicza napisał:
    EDIT: Mam program Partition Magic 8 i tam jest pokazana ukryta partycja DELLUTILITY w systemie FAT o rozmiarze 78,4 MB a zajęte jest 7,8 MB i status PRIMARY. Teraz jak to jakoś uaktywnić lub skopiować te pliki na dysk???

Czy ktoś wie coś o tym???
  • Poziom 10  
    tronic1 napisał:
    Przeczytaj tutaj.Może pójdzie z płyty ?

Stronę Dell'a już przetrzepałem....
    Ta płyta mogła by pomóc ale hmm dość drogo i nie wiadomo czy to nie fake.....

PYTAM JESZCZE RAZ: Jak przywrócić dane z ukrytej partycji którą widzę w Partition Magic 8??
  • Poziom 11  
    Sprawdź dos-owym menadżerem plików czy ta ukryta
    partycja oraz umieszczone na niej dane są widziane
    w dos-ie. Jeżeli tak spróbuj przekopiować dane na inną
    nie-systemową partycję. Można to zrobić NORTON COMMANDEREM lub VOLKOV COMMANDEREM. Jest dostępny w sieci bardzo dobry spolszczony klon NORTON COMMANDERA, który nazywa się FOLTYN COMMANDER.
  • Poziom 16  
    Ja mam Inspiron 1000. Przez przypadek (podczas poszerzania partycji) usunąłem menu początkowe. Ściągnąłem program do usuwania partycji. A następnie przywróciłem partycje chyba w particion magic to bylo. Obecnie mam dodatkową widoczną partycje (menu nie mam nadal) o pojemności 2,2 GB. Na niej są pliki do instalacji i da sie z tego przeinstalowac system bo instalowalem

Dell Inspiron 1300 (B130) - reinstalacja systemu z ukrytej partycji
  • Poziom 10  
    kernel-panic napisał:
    Ja mam Inspiron 1000. Przez przypadek (podczas poszerzania partycji) usunąłem menu początkowe. Ściągnąłem program do usuwania partycji. A następnie przywróciłem partycje chyba w particion magic to bylo. Obecnie mam dodatkową widoczną partycje (menu nie mam nadal) o pojemności 2,2 GB. Na niej są pliki do instalacji i da sie z tego przeinstalowac system bo instalowalem

Napisz jeszcze raz dokładnie i po kolei co robiłeś może mi też się uda!
  • Poziom 16  
    Po pierwsze nie chce by potem bylo na mnie uwazam to za ostatecznosc.

Sciagnałem program ze strony della do usuwania ukrytych partycji i usunąłem ją

Potem w programie bodajże particion magic jest chyba przywracanie usuniętej partycji i dalem przywroc zapytalo jaki system wybralem fat32

I w sumie to tyle. Ja chcialem jakos odzyskac i sie udalo. Mam te pliki teraz na dvd i startują. Wiem ze sa one do konkretnych modeli bo jak na stacjonarnym della probowalem to nie poszlo (gosc calkiem usunął partycje i zrobil od nowa - obudzil sie za pol roku ze szkoda ze skasowal orginalny system)

Program della znajduje sie u mnie w c:\dell\utilities\DSRIRRemv2.exe
    jesli jest ta partycja to wykryje

UWAGA TO SLUZY DO USUNIECIA

Jak chcesz ten program to powiedz moge zamiescic ale nie wiem czy nie lepiej sciagnac do konkretnego lapka
  • Poziom 11  
    UWAGA!!!
    NIE ZAWSZE PO USUNIĘCIU PARTYCJĘ DA SIĘ ODZYSKAĆ!!!
  • Poziom 16  
    Dlatego pisze ze to ostateczność.
    Najprosciej byloby przegrac z innego della tylko niestety są różne systemy (nie wiem czy z jednego modelu do drugiego by poszlo).
    A tak swoja drogą to ze strony producenta to dobrze by bylo plytke dołączyc .
  • Poziom 10  
    kernel-panic napisał:
    Po pierwsze nie chce by potem bylo na mnie uwazam to za ostatecznosc.

Sciagnałem program ze strony della do usuwania ukrytych partycji i usunąłem ją

Potem w programie bodajże particion magic jest chyba przywracanie usuniętej partycji i dalem przywroc zapytalo jaki system wybralem fat32

I w sumie to tyle. Ja chcialem jakos odzyskac i sie udalo. Mam te pliki teraz na dvd i startują. Wiem ze sa one do konkretnych modeli bo jak na stacjonarnym della probowalem to nie poszlo (gosc calkiem usunął partycje i zrobil od nowa - obudzil sie za pol roku ze szkoda ze skasowal orginalny system)

Program della znajduje sie u mnie w c:\dell\utilities\DSRIRRemv2.exe
    jesli jest ta partycja to wykryje

UWAGA TO SLUZY DO USUNIECIA

Jak chcesz ten program to powiedz moge zamiescic ale nie wiem czy nie lepiej sciagnac do konkretnego lapka

Aha czyli może sie s...... . Poszukam tego proga i jak sie zdenerwuje to to zrobię.
  • Poziom 11  
    Spróbuj użyć dos-owy PARAGON PARTITION MANAGER.
    Program pokazuje wszystkie partycje na dysku i umożliwia odznaczenie partycji ukrytej, tak by była widoczna w systemie.
  • Poziom 10  
    mietek59 napisał:
    Spróbuj użyć dos-owy PARAGON PARTITION MANAGER.
    Program pokazuje wszystkie partycje na dysku i umożliwia odznaczenie partycji ukrytej, tak by była widoczna w systemie.

To może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić i przy okazji załączyć ten program. Bo ja ściągałem go z pewnego linku i nie wiem jak to obsłużyć. Dodam że mam tylko do dyspozycji USB lub napęd DVD\CD ponieważ nie mam napędu dyskietek

-
    Jest!:D:
    Udało mi się uaktywnić tą ukrytą partycje programem PTEDIT pod DOS'a który polecił mi "tronic1"!
    Wielka chwała dla tego użytkownika!