Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozdzelacz sygnału antenowego

05 Jul 2007 12:31 2844 8
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • Altium Designer Computer Controls
 • #2
  grzejab
  Level 23  
  Nie da się zrobić rozdzielacza ze schematu bo jest to specyficzny transformator. Najlepiej kup jeden lub kilka rozdzielacz antenowych twz. spliterów rozbierz je wyciągnij te transformatorki i zamontuj je na Twojej płytce zajmie to na pewno o wiele mniej miejsca.
 • Altium Designer Computer Controls
 • #3
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Ja bym to zrobił inaczej jak już coś robić to tak aby było jak najmniej rozdzielaczy czyli nie rozdzielał bym na 2 tv potem te 2 na 4 i 4 na 8 (każdy dodatkowy rozdzielacz wprowadza tłumienie )tylko jak już to rozdzielił bym zaraz na 8 i jeszcze 1 sprawa same połączenie anteny z kablówką to nie prosta sprawa bo sygnał z anteny a szczególnie silnie wzmocniony na pewno będzie bardzo zakłócał odbiór z kablówki bo sygnał będą nachodziły na siebie
 • #4
  zdzich42
  Level 40  
  Tylko jest jedno pytanie: po co łaczyć intalację dachową z kablówką, gdzie w kazym podstawowym pakiecie są wszystkie programy Tv naziemnej?
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  Piko
  Level 21  
  Witam. Na pewno takie są bo przecież Azart takie stosuje. U mnie w bloku takie skrzynki są montowane co kilka pięter i podłączone to jest do większej ilości mieszkań niż 8 na skrzynkę. Może koszt nie jest mały ale na pewno profesjonalnie by to było bo z regulacją poziomu sygnału do każdego mieszkania (w zależności od długości kabla). Ni i jeszcze jedno .. do puszki w ścianie się nie zmieści niestety. ;-)
  Pozdrawiam Piko.
 • #7
  Ibuprom
  Level 26  
  W ofercie Dipola są rozdzielacze aktywne 4-ro wyjściowe całkowicie ekranowane. Pierwszy schemat będzie ok tyle że ostatnie rozdzielacze dasz aktywne, natomiast rozdzielacz z 2 wyjściami może zostać pasywny. Najlepiej jak zrobisz tą instalację w jednym miejscu - np. na strych u stamtąd dopiero przewody do telewizorów. Chodzi o to aby za rozdzielaczem pasywnym były podobne długości przewodów co jest łatwe do zrealizowania robiąc wszystko w jednym miejscu.
 • #8
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Ja bym taki układ zrobił dużo prościej założył bym do anteny przedwzmacniacz później jak była by potrzeba to wzmacniacz rozdzielacz na 8 tv i to wszystko jak później była by kablówka to odłączył bym antenę a kablówkę podłączył bym pod wzmacniacz i było by po sprawie
 • #9
  User removed account
  User removed account